Нашите цветя - обща тема 23

  • 25 678
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Морковелка, може да го ториш. Аз го торя с мастърбленд средно на 10 дни, но не го изкарвай навън. Ще го развалиш и/или ще завъди нещо. Дръж си го на прозореца.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Кажете н нещо ефективно срещу белокрилка. Имам едно мушкато репелент от Лидл, което е магнит за тях. Не мога да го отърва.

# 677
  • Мнения: 2 132
И аз имам антириум от 2 год. Сложила съм го на източен прозорец и не съм до местила . Много добре се чувства и не спира да цъфти . Не съм го разсаждала .

За дамата на която и падат пъпките на розите . Да не би саксията да е малка те розите правят големи корени . Каква почва сложи - пръс и тор или само тор ?. Нещо не може да изхрани пъпките и за това падат . Или е млада роза още или сега си я взела  . Да не поливаш много ? Аз моите профилактично ги пръскам с бордолезов , толкова високи станаха тази година . Как съм ги рязала не знам .









Олях се , но не се сдържах .

# 678
  • Мнения: 3 355
Алиса, още да ни донесеш.☺️

Честит празник, момичета! 📖🌹

Малко рози и от мен, пред работното място са и сме ги поизоставили, но от самолет не се забелязва... 🤪


В близък план




И вайгела

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 10:31 от Margarita N.

# 679
  • Мнения: 5
Какви прекрасни цветя имате 😍 Включвам се и аз с моето балконско цвете на вилата.

# 680
  • Мнения: 2 132
Розата на 4 - тата снимка ми хареса . Искам да имам жълта роза, но не мога да я захвана от резник . Моята вайгела спря да цъфти , мъничка е още ,а и по ранна .. Дали ще цъфне пак ? Вчера си взех градинската папрат от Еконт . Не мога да я хвана и толкова , а обмислям да направя една градинка на майка ми с балчишки плочи идеята е взета от една комшийка и много ми харесва  . Обещала съм , но сега има рози , а не мога да ги извадя сега .

# 681
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
Розата на 4 - тата снимка ми хареса . Искам да имам жълта роза, но не мога да я захвана от резник .
Опитай пак. Може и сега.

# 682
  • Мнения: 7 241
Ето я розата от задния двор в работата ми.



Около нея обилно е поникнало това чудо:



Според гугъл, било солейролия. Да го оставя ли или да отърва розата от него?

# 683
  • Мнения: 2 932
Честит празник !

Момичета, прекрасни цветя, градини и тераси показвате Heart Eyes Purple Heart!








# 684
  • Мнения: 2 132
Според мен го остави това е седум , който също цъфти много нежно и красиво . Няма големи корени и не мисля, че ще пречи на розата .

# 685
  • Мнения: 4 313
Влезте в тази фейсбук група Roses-  РОЗИТЕ. Там хората са професионалисти. Някои имат по 200- 300 рози🫣, знаят им имената, дават съвети, препоръки от къде да се купуват, доста отглеждат в саксии заради липсата на място. Значи влезеш ли там, може да се побъркаш.
Не всички рози били подходящи за саксии, а тези отглеждани в такива по-малко време задържали цвят. Последно това научих от тях.
Ако знаеш какви рози имаш, бързо ще намериш отговор. Ако качиш и снимки, също.
Ето и моя Антуриум

Скоро и аз май ще мога да си го размножа, днес го разгледах и са тръгнали такива "шипчета", те са били от другата страна и затова не съм ги видяла.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 18:23 от Morkovelka99

# 686
  • София
  • Мнения: 569
Благодаря ви за съветите за  розите.

# 687
  • Мнения: 2 128
Прииска ми се и на мен Антуриум. Не съм гледала до сега, но ще си купя.

# 688
  • Мнения: 2 132
Код теменужки и още красоти от мен.

[i[/i]





[video][/video]

# 689
  • Мнения: 4 313
Прииска ми се и на мен Антуриум. Не съм гледала до сега, но ще си купя.
И аз много не го харесвах, но и него преоткрих. А белите и розите, които видях в Била още ги мисля.😂. Малко ме е яд, че не си купих още тогава бял, но не бях сигурна дали мога да ги отглеждам.

Общи условия

Активация на акаунт