АЛФА - тема 2

  • 30 537
  • 692
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 17 413
Възхищавам ви се, че още имате мерак да мислите варианти и някакво логично обяснение.

Абсолютно, на мен тотално ми изчезна ентусиазма изобщо да мисля по темата.

# 661
  • Мнения: 1 691
Привет, на мен ще ми трябва още едно гледане, за да осмисля финала. От гледна точка на възможните варианти, този беше доста логичен предвид че се действа в посока нов сезон. Колкото и да не ми се иска, Крис не само оцеля, но и влезе в кожата си на истински манипулатор, следващ само своите лични цели, какъвто приляга на тази роля...

Като че ли не можах да се фокусирам в самия филм и още тепърва ще осмислям финалните детайли. Има и при мен разочарование, но то не беше неочаквано. Снощи при закриващата прожекция се представи част от екипа и говориха малко за филма. На мен ми направиха много добро впечатление, особено младите актьори. Виолина явно също е мама, беше с едно сладко малко детенце. Георги Богданов, подканен от Стефан Вълдобрев си призна, че това му е първата роля. Ами много добре се справи, аз лично оценявам играта на младите и на повечето актьори като много добра. Спартак го нямаше и като че ли не отсъстваше поради работен ангажимент. По-скоро ми се струва, че е искал да избегне фокуса върху себе си. Иван Бърнев беше там, както и сценариста и единия режисьор, и др. Много земни и скромни хора, създали един нов по рода си филмов продукт за България. Аз лично не мога да ги съдя строго, след като ги видях наживо. Не ми харесва развитието с Крис като печеливш, но пък така наистина се създава още напрежение и е немислимо да не последва втори сезон. Най-малкото моралното послание ще бъде яко потъпкано. Единствено ме притеснява факта, че Крис е завършен, роден психопат, който не очаквам да претърпи каквото и да е развитие във втори сезон. Такъв е избора за сценарий - ще се 'борим' със злото в най-чистата му форма. Покрай него може и да научим нещо за в живота. Крими гангстерски филми вече имаме достатъчно и там народа не е бос как да оцелее в такава среда, но психопатите са все още като че ли някаква тема табу, а са много по-опасни във всеки смисъл. Дано не се множат за в бъдеще. За мен филмът има важно социално послание. Ще видим какво ще измислят за втори сезон. А, и моят мъж се оказа прав, че кукера със сигурност ще се завърне. Още една предпоставка за втори сезон...

# 662
  • España
  • Мнения: 1 311
Явно не мога “да вляза в главата” на един психопат (а и не искам сякаш ) , обаче не разбрах целта на Крис да вземе позицията защо де е : “За да търси себеподобни” ! Защо му е ….да се развъждат ли ….
Да кажеш , че е някой прикрит гей и да си търси себеподобни по - бих го разбрала…..

# 663
  • Мнения: 69
Не могат българските сценаристи да направят финал като хората и това си е!
и аз това си мислех - супер идея, но я дайте в Холивуд да видите как се прави, и от кого. Артистите рецитират, Стефан Вълдобрев, при цялото ми уважение като певец, не е за артист, само на Девата и Крис им повярвах, че са те, а не актьори.

# 664
  • Мнения: 3 057
Това за търсенето на себеподобни беше една от малкото странни изненади на финала. Очевидното досега беше, че поста се иска за да се докаже превъзходството му над всички, дори нямаше желание да работи с Макс защото си поигра с него и му видя нивото. Защо му беше и Рая като най-заблудената от всички също не разбрах. Филип все още няма доказателства, че Крис стои зад убийството на баща му, но ако Мина му беше показала графита нещата щяха да се променят колкото и да го показаха като пъзльо досега. Това, че един психопат ги омота всичките, изби сума народ и за награда взе приза на финал, който може и да няма продължение ме отврати и останах тотално разочарован като цяло от сериала. Никакъв професионализъм от никой друг, пълно безсилие на полиция и криминалисти срещу пълно надмощие от само един човек. Няма никакъв баланс и доста ми доскуча последните епизоди.

# 665
  • Мнения: 21 754
Ако просто го бяха гръмнали (или арестували) щеше да е доста скучно Simple Smile
На финала трябва да има  някаква изненада.  Но това ако се чакаше нов сезон, сега е доста неудовлетворително, и още по лошо - недостоверно. Толкова пък да е трудно да го проверят Крис, то всичко ще лъсне.

# 666
  • Мнения: 13 557
От финала единствено разбрах, че ако има продължение Ръсин ще се събуди.

# 667
  • Враца
  • Мнения: 2 735
А, от темата аз разбрах, че тепърва ще умуват дали ще има продължение..

# 668
  • гр.София
  • Мнения: 1 657
На мен не ми стана ясно дали Крис знае, че Филип знае, че той е Алфа Thinking

# 669
  • Мнения: 4 891
Търсенето на себеподобни е един от от основните мотиви за убийствата на Джефри Дамър. Чувствал се е много не на място и искал да намери някого с когото да са еднакви и да си принадлежат да се разбират.
Има много случаи , в които психопати се откриват и действат заедно в тандем.

# 670
  • Мнения: 3 821
Mimi_Demi
не, не знае

# 671
  • Мнения: 21 754
Явно не мога “да вляза в главата” на един психопат (а и не искам сякаш ) , обаче не разбрах целта на Крис да вземе позицията защо де е : “За да търси себеподобни” ! Защо му е ….да се развъждат ли ….
Да кажеш , че е някой прикрит гей и да си търси себеподобни по - бих го разбрала…..

Предполагам, че е самотен, като е такова куку и иска да сподели постиженията си с някой, който ще го разбере и ще му се възхити...нещо такова.

# 672
  • София
  • Мнения: 17 413
На мен не ми стана ясно дали Крис знае, че Филип знае, че той е Алфа Thinking

Не знае, Мина го спаси, дори с риск за баща й, беше добър момент това.

# 673
  • España
  • Мнения: 1 311
Търсенето на себеподобни е един от от основните мотиви за убийствата на Джефри Дамър. Чувствал се е много не на място и искал да намери някого с когото да са еднакви и да си принадлежат да се разбират.
Има много случаи , в които психопати се откриват и действат заедно в тандем.
Ууууу…Джефри Дамър за мен е може би най-отвратителният сериен убиец . Даже филма по Netflix не можах да го гледам . Добре , че Алфа не е чак такъв изрод !
Честно казано , Крис ми изглежда нарцис и ми е трудно да повярвам , че ще се обединява с други себеподобни . Освен ако се надява да открива и съответно елиминира други психопати и така да остане единствен и незаменим ….. А може би се е надявал да открие Кукера ( сега и с ресурсите на полицията) .
Както е да е ….я разберем някога / я не !

# 674
  • Мнения: 387
Аз пък останах с впчеатлението, че идването на Кукера беше сякаш съгласувано или най-малкото очаквано от Крис. Той каза, че ще закъснее още в минутата, в която го назначиха. Това беше доста преди да дойде бележката и да го извикат. Пък и репликата, че ще дойде още един гост... Дали е за Ръсин или точно за Кукера.
Знам ли...

Иначе като цял слаб финал. Това ми беше притеснението цял сезон - да не оплескат финала и то взе, че стана. Нямаше напрежение и не го усетих като завършек.

Общи условия

Активация на акаунт