АЛФА - тема 2

  • 30 527
  • 692
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 17 410
Не мога да повярвам колко часа от живота си изгубих за тоя ужас! Ако ми се гледаха реалистични сериали за безсилието и тъпотата ня службите ни и за това, че психопати владеят Данс, щях да си пусна новините или някой подкаст за Нотариуса.
Хората гледаме крими сериали, заради чувството за справедливост, разкритите престъпници, възмездието, наказанието. А не за да се доуверим колко са тъпи тези, които трябва да ни пазят от психопатите.
Сезон 2 ще е без мен, мерси, още от тъпотата на Ръсин не ми се гледа.

# 646
  • Мнения: 13 550
Grinning Трябва да си слушам децата, които ми викаха пак ли това гледаш, няма бъдеще и няма да има втори сезон.

# 647
  • София
  • Мнения: 14 286
Аз още като се разкри Крис ви казах, че той ще спечели конкурса.
Толкова добре започна, а сега, тоя нелеп финал. Явно са мислили за втори сезон, но се съмнявам да има.

# 648
  • Другата България
  • Мнения: 37 847
Скрит текст:
Аз явно не ги навързвам още, много бързо се разви накрая. Ако някой му се обяснява, защо Лео?
А Крис всъщност каза на Рая, че ще дойде още 1 човек освен Филип, знаел е.

Елементарно – защото не е той. Както винаги, в такива теми възникват всякакви абсурдни шок теории, към които после се пришиват слонове, тип "Х е извънбрачния син на У, веждите им имат еднаква форма" или пък "Убиецът е изчезналият като малък никому неизвестен близнак на главния герой" Simple Smile

Всъщност де да знам де, може накрая и той да излезе, но няма никакви реални заложени податъци. Доколкото съм наблюдавал из сравнимите сериали, искрено бих се изненадал и сценаристите да са замислили кой реално е Кукера. Най-много да имат някакъв набор от потенциални възможности, които биха развивали едва ако получат поръчка за следващ сезон. Логиката тук всъщност ще диктува да не е Лео категорично, просто понеже такива сюжети тип "Игра на тронове", където всеки е някакъв скрит/неизвестен/изненадващ обрат(ен) работят когато имаш достатъчно много персонажи. А за втори сезон ще им трябват нови такива, няма как да гледаш 10 епизода с останалите 4 души на кръст.

Моето си обяснение бе, че Ръсин избра Крис да спечели конкурса под формата на капан. Такова беше обяснението му пред призраците, гузната му съвест или каквото е там – така Алфа ще получи от него всичко, което иска, и вече няма никаква изгода, ще трябва да го убие, за да върже хлабавите краища и да елиминира потенциалния риск за себе си в бъдеще.

След което взе пистолета, направи запис за полицията и отиде да убие Крис в дома му. Това трябваше да е и последният му капан за Алфата. Ако успее да убие Крис – е, въпросът е решен, мисията на живота му с всички алфи и деви е изпълнена. Ако пък Крис убие него – все тая, той вече няма за какво да живее, а пратеният запис към полицията ще послужи да дискредитира Крис и най-малкото да го постави под специално наблюдение от страна на началниците му, независимо дали успее да скрие трупа на Макс и да си потули следите.

Крис напълно очакваше Ръсин да избере за победител Рая, защото от негова гледна точка на онзи уж само това му беше останало като отмъщение. Затова и направи такава физионимия, като му честитиха като печеливш. Оттам прозря какъв е планът на Ръсин, затова и реши да вдига тържество у дома си нея вечер и да събира хора да му бъдат свидетели за защита как обезумелият Ръсин пристига да го гръмне. Под "очаквам да дойде още 1 човек" пред Рая имаше предвид именно Ръсин. Последният бе в колата на път, като му се обади Алекс Сърчаджиева заради Кукера. Пак поради същата причина увисна и Крис, демек плановете и на двамата за финална конфронтация пропаднаха заради тая нова величина.

И понеже трябваше да ни покажат нещо повече от бележка, сложиха Кукера да се изяви наяве. И понеже нямаха персонажи, с кого да го сложат да ни ангажират като зрителя, съответният цъфна при който там имаме наличен като познат на зрителя персонаж. При 5 останали живи души изборът не е голям, което е и причината Кукера да цъфне при Рая и Филип (няма при кого, само една Мина остана) и да съм сигурен, че хем Филип е жив след изстрела, хем Кукера не е Лео. Ако правят втори сезон, ще имат нужда от доооооста нови физиономии. В такъв случай бих се надявал пак да заложат на нови и млади актьори, защото Крис/Мина/Филип (актьорите) определено се справиха добре, за мен лично доста по-добре от по-възрастните и опитни свои колеги. Най-малкото дори само защото дикцията им беше на ниво и повече им разбирах. "Есента на демона" се отказах да го гледам в немалка степен заради ужасните неразбираеми ломотения.
Точно това се случи и според мен, едно към едно мисля същото.
Само че не съм сигурна дали Кукера е Лео, или някой непознат до момента персонаж, когото са решили да противопоставят на Ръсин/Крис/ДАНС/МАНС и цялото полицейско войнство, евентуално в сезон две /дано да няма такъв, че нещата освен трагични, станаха и комични/. Ако все пак са заложили на него единствената причина, която виждам е това да изправят срещу Крис някой, за когото /уж/ зрителя няма да се досети. Лео всъщност е идеалния “кандидат“ за Кукера - през цялото време беше близо до Ръсин, беше в час с Алфи, Бети и Гами, Деви и производните им, лееееко го побутваше към и във фиксацията му в Девата, отклонявайки вниманието от Крис, малко му завиждаше за отношенията с Жана, накрая му беше ясно, че Ръсин е прав за Крис и според мен ако той е изпратил бележката е било именно с цел да върне Ръсин в “играта“, явно и той има сметки за разчистване с него.

Единственото, за което и от което съм доволна е, че излязох права за Кукера - бях убедена, че не е Крис, чудех се само ЗАЩО го вмъкват като сюжетна нишка, а то защо било? За да “завържат“ интригата, по-скоро да си мислят, че са я завързали на отворения финал, и да оставят врата към втори сезон. Не врата, пропаст оставиха, още повече след заявките за завършен сезон. Кое му беше завършеното? Това, че Крис постигна целта си? Че всички ДАНС-аджии оставиха един психопат да работи с тях и сред тях, търсейки себеподобни?Най-накрая, в епизод 12 Ръсин прозря ЗАЩО Крис прави това, което прави - търси такива като него. А ЗАЩО ги търси - .
За Рая дори не искам да коментирам - от няколко епизода, та до самия финал принизиха образа ѝ до просто един статист, една руса млада жена, на която Крис ѝ е вероятно първия мъж, който я омагьоса до степен такава, че да не може да види нищо по-далеч от носа си. И това е кандидат, избран от стотици, такъв, който ще хваща серийни убийци....
Образът на Мина също претърпя пълна деградация - и тя през последните епизоди се превърна в уплашена наркоманка, която седи в поза лотос, съзерцавайки един графит в стаята си....
Във Филип ми беше надеждата, след като Мина се превърна в зомби, той пък след като БИГ мафиото Дева отказа да му свърши мръсната работа, реши да убива Крис, вместо да постъпи като полицай, или като кандидат за такъв, или като там какъвто и да е.
Изобщо, пълен карамбол, много жалко за добрия замисъл, ударното начало и приземяване, приземяване, приземяване......
За мен този сериал ще последва съдбата на “Ягодова луна“, Отдел Издирване“, “Клетката“, та дори и “Алея на славата“. А имаше потенциал.....

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 09:26 от Merri_An

# 649
  • Мнения: 709
Защо му е на кукера да преследва Ръсин? Той не убива ли мигранти?
Интересно ще е да противопоставят един сериен убиец на друг.
Някаква нодатенденция ли е това сериалите да са с отворен край? " Клетката"  , " Алея на славата", сега и този и като няма втори сезон...зрителите се чувстват неудовлетворени.

# 650
  • Мнения: 10 947
Според мен създателите на "Алфа" са имали една хубава идея, но не са могли да я развият подобващо и стана манджа с грозде. Просто им липсва капацитет. Че то тука в темата къде по-добри сценарии се изписаха, да вземат да прочетат малко и да се образоват!

Мен ме я яд за "Отдел Издирване", че нямаше друг сезон. Там свърши с леко загатване, че може и да им продължение, но като цяло може и да се сметне, че е приключил. Вратичка е едно, а цяла пропаст е съвсем друго...

# 651
  • Мнения: 9 186
Аз обичам филми с незавършен край.Така оставят на въображението и интерпретациите на зрителя.Но,винаги има подсказки,основната линия е ясна и завършекът е в определена посока.А тук май с идеята за такъв похват и стана пълен хаос.Изобщо не се разбра какво се случи с всеки един герой имал връзка с основната история.

# 652
  • Мнения: 4 693
"Отдел Издирване" беше класи над тази боза.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 793

За Рая дори не искам да коментирам - от няколко епизода, та до самия финал принизиха образа ѝ до просто един статист, една руса млада жена, на която Крис ѝ е вероятно първия мъж, който я омагьоса до степен такава, че да не може да види нищо по-далеч от носа си. И това е кандидат, избран от стотици, такъв, който ще хваща серийни убийци....

Че и с профил на най-добрият кандидат за позицията, според записките на Жана! Grinning

# 654
  • Мнения: 10 947
Е, Жана я видяхме каква е топ профайлърка..  Серийния убиец не веднъж пи кафе у тях, а тя се усети чак като изкара ножа и си призна всичко.. Grinning траги-комедия просто.

# 655
  • Мнения: 21 745
Аз не съм против отворения финал, нито това, че избраха Крис  за конкурса. Стана ясна и мотивацията му да иска толкова да спечели  - да намери себеподобни. Това е подкрепено и от интереса му към някакъв си убиец, за който четоха с Рая по време на закуска.  Обаче за тая цел Ръсин трябваше да остане низвергнат и подлуден и да го дават, примерно как лежи клет в някоя клиника, убеден, че знае кой е Алфа, без да може да го докаже. Така щеше да има и надежда, че ще се съвземе и  възтържествува справедливостта, и интерес какво ще свърши междувременно маниакът на ключов пост.

Така, както завърши е прекалено нереалистично, извън нормалното за кино. - освен Ръсин знаят за Крис и Мина, и Филип,  Мина може във всеки момент и да го докаже. Тя не го ли замаза тоя капан с боя в предишна серия, аз съм се заблудила.  Изключително лесно е да се разобличи Крис.

С тоя кукер пък нищо не разбрах, аз мислех, че с него се приключи и то се приключи. Що ще у Крис и Рая и кога става това, аз не можах да навържа хронологията, Крис къде е ,докато Кукера си разиграва коня у тях? Преди той да дойде ли Крис е тръгнал към ДАНС? Нищичко не разбрах, честно, само дето съм сигурна, че не е Лео, защото просто няма причина да е Лео, то няма причина и друг да е...

Сгрешен финал, тотално.

# 656
  • Мнения: 8 344
Крис е в ДАНС, задържаха го заради убийството. Извикаха и Ръсин. там. През това време е влязъл Кукерът и е завързал Рая, после идва Филип. Кукерът според мен е дошъл за Алфа. Ако ще е Лео, значи е повярвал на Ръсин и търси възмездие за Жана.

# 657
  • Мнения: 17
Нали в интрото има 2 кукера и то като огледални образи. Тоест Лео може да копира истинския. Явно е повярвал, че Крис е алфа и ще отмъщава за Жана, но не виждам причина да убива госта си от подкаста.
Според мен Крис също мисли, че кукера е бил онзи дето убиха и вече не съществува. Той очакваше Ръсин да дойде у тях. Някой по горе много хубаво беше обяснил защо прави събиране в тях.

И мъжа и детето от интрото пак не стана ясно кои са? Аз продължавам да си мисля, че е някой настойник на Крис, защото като е останал сирак непълнолетен все някой трябва да се е грижил за него известно време.

# 658
  • Мнения: 10 947
Възхищавам ви се, че още имате мерак да мислите варианти и някакво логично обяснение.

# 659
  • София
  • Мнения: 14 286
Всъщност, първо четох и после гледах. Напълно ми се разминава мнението и смятам, че беше хубав епизод и потенциал за нов сезон има.

Общи условия

Активация на акаунт