Топче под езика

  • 253
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! От една седмица усетих някаква бучка в устната кухина, но след още няколко дни видях пак нещо подобно на бучка под езика, но на пипане се усещат две малки твърди топченца. След още няколко дни усетих болка в едната сливица, която болка продължаваше надолу по гърлото. Също така поддържам 37,5 градуса температура. Но когато отидох на лекар тя ми каза че едната сливица е избутана и наистина когато я погледна е по-нагоре от другата. Пусна ми ПКК и там всичко е наред.
Ако имате някакви предложения или сте имали подобен проблем може да ми споделите. Благодаря предварително!

# 1
  • SF
  • Мнения: 21 228
Запушена жлеза. Може сама да се отпуши, а може и стоматолог да помогне. Зависи колко са готови тези песъчинки да излязат сами. Някои са много упорити. Отиди на зъболекар,, за да прецени колко им остава и дали не искат да излязат с бой.
Няма общо със сливиците ти, но и това лекарят ще каже.

# 2
  • Мнения: 8
Аз се притеснявам да не е нещо по сериозно, защото изчетох какви ли не глупости. Мисля че при запушена жлеза има постоянна болка, а мен ме боля само един ден.

# 3
  • SF
  • Мнения: 21 228
Ако го натискаш и закачаш, ще има болка. Ще излязат като камъчета. Може и да не ги усетиш, но може и да ги схрускаш.

# 4
  • Мнения: 8
Благодаря много!

# 5
  • SF
  • Мнения: 21 228
Ама ти си отиди на стоматолог, де!

# 6
  • Мнения: 487
Като студентка имах подобен (ако не и същия) проблем. За съжаление не мога да си спомня на какъв специалист отидох. Той ми каза, че има запушена слюнчена жлеза под езика. Както знаете има и други слюнчени жлези. Препоръча ми да дъвча дъвки, за да се стимулира производството на слюнка. Каза, че ако образуваната тапа/запушалка не излезе по естествен начин, то може да се прибегне към разрез. Аз упорито всмуквах слюнката си под езика и един ден усетих как “образуванието” се озова в устата ми. Не е страшно. Дано да успеете да се справите!

Общи условия

Активация на акаунт