“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №5

  • 34 683
  • 796
  •   1
Отговори
# 630
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
Калоян го коментирахме тук още в първата или втората тема, нито е нова версия, нито е ново предположението, че той е убиеца.

# 631
  • САЩ
  • Мнения: 120
Мисля си, че няма как да е Дора.
В последният епизод някой спомена, че журналистката е носена на гръб. Не мога да си представя, че Дора е толкова силна. Дори не знам дали и Илчев би могъл, макар че за него съм склонна да го допусна. Но за слабата крехка Дора...не!
Имено крехката физика и на двамата са ми основния мотив "против", иначе почти всичко друго ми се връзва логически.
А по отношение на фигурата, която играе демона, не мисля, че трябва да се фиксирате толкова, според мен е дубльор, а не реалният артист, който ще се окаже демона.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 440
Новото ми предположение е, че е играе професора като млад. Хем е убиеца, хем не баш. И Понеже съм клю-клю, една улика:


Туй е снимката на Калоян с екипа, а коментарите са от кого???

Хехе, наздраве, Милушев!

# 633
  • Мнения: 1 194
Калоян го коментирахме тук още в първата или втората тема, нито е нова версия, нито е ново предположението, че той е убиеца.

Съвсем друго имах предвид. Ако излъчат ретроспекция на събитията около демона на младини и актьорът е Калоян - то в днешни дни професора мисля, че има най-сходни черти с него.

# 634
  • Мнения: 2 691
Явно съм изпуснала някаква нова мода в писането на криминални сценарии, където се очаква зрителят да гадае по стоп-кадри кой е убиецът и какво се случва.
Пореден епизод, в който нито една странична нишка не се доближи до главната история, за да се навърже нещо. Нито разследването напредна с милиметър.

# 635
  • Мнения: 4 639
Илчев, Дора или Директорът на музея. Или и тримата в комбина, може и с още някой.

Това са моите заподозрени Grinning

# 636
  • Мнения: 1 533
Наистина, какво ново около основната Фабула разбрахме в Еп8?
1. За демона Фърфур и Кънчарова. Илчев го назначиха да Разследва там уж статиите й (оу, Йе). И дълбокият му извод беше, че пише позитиви за някои и негативи за други. Не се задълбочиха в конкретен случай, статия, нещо по-така.
2. Отвлякоха Ирина. Само по себе си нищо не носи освен, че добре я е познавал.
3. Някакви милисекундки с рентгенови снимки, които без стоп-кадър никой нищо не им разбра. Тук ми ги разясниха.
4. Че сега ще е Трагедия. Пак нищо не значи. Празна закана.

Те така.
Пак загледах промото в края на Епизода.
Прокурорът заплаши Тороманов, че трябва да му съдейства. Той не беше много навит, но прокурорът му вика “Ще съдействаш, щот’ си умен.”
Нашият ‘любимец’ Грудев започва вътрешно разследване на Харитонов. (Може би е накаран от Прокурорът?)
Намериха Ирина заспала в спален чувал.
И цял отряд маскирани и въоръжени полицаи навлязоха в някакъв терасиран затревен двор.
Те така.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 18:46 от HappyRSmile

# 637
# 638
  • Мнения: 6
Калейдоскопа , от "шапката" на филма (не  знам дали е правилно да се нарича така) , е разделен на три - според мен , има някаква символика със сюжета...
Иначе , и ние имаме доберман у нас (кафява три годишна женска , пусната свободно да ходи вътре и на двора) - та , никой и нищо не може да влезне у нас !!! Сигурно го е нямало кучето , когато са отвлекли "принцесата на тати" ?!? Това отвличане много намирисва , ама много !

# 639
  • Галифрей
  • Мнения: 4 254

Охо интересно. Надявам се актьорът да му се е извинил. Ясно,че нашият убиец е бая силен и не виждам как ще е директора на музея ( взе му забравям  името) да е толкова силен. За мен Мистър Пропър ( приличат си 😁) е главният ключ към мистерията.

# 640
  • Мнения: 362
Аз пък си мисля дали не може да е кмета? Нали е много морален, модерен, иска да изкорени корупцията - може ли нощно време да го раздава Батман и да си “изчиства” града от корупцията и гнилото? Реално каква друга полза би имало от неговия персонаж иначе? Пък и е млад, силен, интелигентен, начетен…
Само да вметна - аз съм пял приспивни песни на децата си и не съм убиец-психопат (но то това май всеки такъв би казал😁)

# 641
  • Мнения: 2 669
Кметът ми изглежда много далеч от нещата. Все си мисля, че отговорът ще е един от главните герои, а не такива като кмета, жената на Харитонов или тази на Тороманов например. Поради тази причина изключвам и Елдъров, който не са показвали от няколко епизода.

# 642
  • Мнения: 39
Калейдоскопа , от "шапката" на филма (не  знам дали е правилно да се нарича така) , е разделен на три - според мен , има някаква символика със сюжета...
Иначе , и ние имаме доберман у нас (кафява три годишна женска , пусната свободно да ходи вътре и на двора) - та , никой и нищо не може да влезне у нас !!! Сигурно го е нямало кучето , когато са отвлекли "принцесата на тати" ?!? Това отвличане много намирисва , ама много !

Калейдоскопът всъщност е “колелото на живота” или “Колелото на времето” изографисано от Захарий Зограф в манастира Преображение Господне до Велико Търново

# 643
  • Мнения: 1 146
Калейдоскопа , от "шапката" на филма (не  знам дали е правилно да се нарича така) , е разделен на три - според мен , има някаква символика със сюжета...
Иначе , и ние имаме доберман у нас (кафява три годишна женска , пусната свободно да ходи вътре и на двора) - та , никой и нищо не може да влезне у нас !!! Сигурно го е нямало кучето , когато са отвлекли "принцесата на тати" ?!? Това отвличане много намирисва , ама много !

Десподов влезе с кучето когато потърси дъщеря си. Той го води навсякъде с него. Обаче да оставят такава голяма къща без надзор и само момичето вътре беше много банално от страна на продукцията. Поне да бяха набили един охранител, че да е по-автентично.

# 644
  • София
  • Мнения: 6 170
В С1 коя беше серията с баретите? Не беше ли пак девета?! Явно обичат да включат някой такъв екшън, сега ще тичат пак някакви спец части...

Общи условия

Активация на акаунт