Дограма в панелен блок

  • 322
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Ще слагам дограма в панелен блок на 5 етаж в хол. Ще бъде един голям посредата прозорец с два отстрани него. Малките два ще са отваряеми, но фирмата понеже са ниски прозорците препоръчва да се сложи делител на отваряемите с цел безопасност и ще изглежда както на снимката

Само че се чудя дали да слагам делител ? Не става ли грозно и несиметрично ? И освен това ако слагаш щори лентички хоризонтални трябва да слагаш и на горната част и на долната и не става ли грозно ?
Да има ли делител или не ? Дали трите с делител ?

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 16:04 от Powers

# 1
  • Мнения: 995
Слага се задължително допълнителен хоризонтален кемпфер на 90 см от пода (за дограма), за парапет е 105 см. Дори се учудвам, че дограмаджии могат и да си позволят да издадат дограма без такъв обезопасителен кемпфер. Ако е ниска дограмата (50-60 см от пода), подозирам, че отпред все пак има и тераса? Ако е така, няма проблем и без обезопасителния кемпфер. И през трите е необходимо, като парапет, с цел безопасност. По принцип още от идеята да "разнообразите" панелната фасада с подмяната на друга дограма с различно членение, е вече грозно. Оттук натам може да слагате каквото поискате членение - все е грозно. Поне се съобразете с останалите цветове, а не произволно дървено фолиране например. Вие си знаете де, вие ще си живеете.

# 2
  • Мнения: 1 574
Може да сложите и на трите, подобно на тези. Поне за мен е по-приемливо като визия.
 

# 3
  • Мнения: 995
Да, друг вариант е без хоризонтален кемпфер в дограмата, но отпред трябва да има предпазна тръба на височина поне 90 см от кота готов под. Но тогава ще си е пак грозно, характерният индивидуализъм при панелките.

# 4
  • Мнения: 46 520
Не бих сложила такива делители. Бих заложила на оригиналната идея с предпазител пред прозорците. Тук се вижда при средните:
Скрит текст:

Но тогава ще си е пак грозно, характерният индивидуализъм при панелките.
При всички стари сгради се наблюдава този индивидуализъм.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 17:28 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: 2
Може да сложите и на трите, подобно на тези. Поне за мен е по-приемливо като визия.
 

За алуминиевите тръби ли казвате

# 6
  • Мнения: 8 823
Бих си направила и трите да са отваряеми, за да мога да ги мия. Прозорците са една по-дългогодишна инвестиция и е не се иконимисва.
На мен ми е по-красиво без напречното деление, но майсторите на дограма ще ви кажат, зависи и от размерите на прозореца/вратата, колко са тежки, как ще се отварят.

# 7
  • Мнения: 1 574
Скрит текст:
Може да сложите и на трите, подобно на тези. Поне за мен е по-приемливо като визия.
 

За алуминиевите тръби ли казвате

Да.

# 8
  • Мнения: 10 430
В панелките такива стени до долу няма. Щом ще е такъв прозореца, значи сте махнали цяла стена?
Не ми изглежда много безопасно... Все тая делителите.

# 9
  • Мнения: 995
Санирана панелка

Прозорците, пред които има двете алуминиеви тръби, подпрозоречният парапет е 50 см, т.е. тръбите са на височина 90 см - предпазни.

Общи условия

Активация на акаунт