Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях

  • 58 572
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
Адаш,мнооого ти е хубава тортата!А толкова вкусно изглеждааа!Страхотна си я направила,БРАВО!  smile3501
А сега честито на рожденичката и все с такива хубави тортички да се хвали! Hug

# 241
  • Мнения: 3 216
Честито на рожденничките.  chef  chef  chef И да им е сладко.

Моля ви кажете освен сьс захарен сироп ,с какво друъго мога да сиропирам готови блатове?

# 242
  • Мнения: 176
Компот  newsm78

# 243
  • Мнения: 2 099
Светле Ч.Р.Д. и приятно прекарване на праздника и благодаря за тортата. Laughing
Кремена можеш да ги сиропираш и със сладко или мед разредени с малко вода, чувала съм и и момичета тук от форума, че ги сиропират и с мляко. Също така става и с шоколадов сироп-вода, какао и захар/слагаш ги малко малко на котлона/, карамелен сироп, сироп от плодове-пр. сок от изцеден портокал+захар+вода. Ако си правиш някакъв крем с млеко на котлона, можеш да сиропираш леко блата и с него, преди да го сгъстиш....

# 244
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,момичета!
Тренирам за рожденния ден на сина  ми и вчера направих за първи път трансфер с шоколад.Ето какво се получи: http://www.bgphoto.net/photos/13408/o633080336505986250.jpg
Малко се размаза контура тук-там,явно не съм изчакала да изстине следващата доза шоколад EmbarassedИмам няколко въпроса:
С какво рисувате трансфера?Аз използвах за контура шприц,но ми се видя голяма играчка да го мия след всяка боичка и после мацах направо с лъжицата.
И освен бита сметана какви други варианти за украса има на торта с трансфер,че нещо множко ми дойде тая сметана и само я махам от тортата като я папам Simple Smile?
Иначе разтварях и кафевия и белия шоколад на водна баня и нямаше никакви проблеми,при добавянето да боята белия се стричи,но както посъветва Наталинка, прибавих малко топло прясно мляко и се оправи.
Креми,аз за тази торта направих сироп от вода и захар и после добавих разтворимо кафе.

# 245
  • Мнения: 3 216
Тасинка,тортата е суперррр.  chef

# 246
  • Мнения: 3 927
С какво рисувате трансфера?Аз използвах за контура шприц,но ми се видя голяма играчка да го мия след всяка боичка и после мацах направо с лъжицата.

С найлоново пликче с отрязан връх. Само пликчето трябва да е дебело, че тънкото се прокъсва в процеса на работа. За всяка боя може да ползваш отделно пликче и после хвърляш. Аз така пълних моя Пух, скалъпен много набързо.....http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83153&photo=15

# 247
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря за пожеланията.Ето и разрез на тортата.

# 248
  • Русе
  • Мнения: 410
Джема, ЧРД   bouquet Желая ти много щастие и все такива красоти да твориш. А другите неща, с които изкуши гостите няма ли да ни ги покажеш? Само мога да гадая колко са били хубави...

tasia лично аз трансфер не съм правила, защото така и не схванах как става, а и ми се струва доста сложно, но за шприцоване с различни боички можеш да използваш спринцовки за еднократна употреба. Много е удобно и чисто. Аз си купувам от аптеките, от тези най-големите, че повече материал събират  Simple Smile После ги хвърлям, те струват стотинки.

# 249
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Джемма, ЧРД на патерица! Здраве и късмет желая!   bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 1 086
Благодаря за отговорите,момичета! Hug

# 251
  • Мнения: 1 815
Момичета, моля ви кажете ми коя рецепта точно ползвате за "чаршаф".
Вие начинаещите по коя правихте?
Искам да пробвам с такова нещо да украся.
Днес ми бешеу първия неуспешен опит с марципан Варна - такова гадно нещо не съм правила през живота си  Cry добре че няма повод и тортата с рулата ще остане неукрасена Sad

# 252
  • Мнения: 1 698
Джиджи, и аз имах един вече неуспешен опит с марципан Варна. Сега ме е страх да пробва пак за да не се повтори Rolling Eyes

# 253
  • Мнения: 7 106
А какъв именно е проблемът ви с марципан Варна?

# 254
  • Мнения: 1 698
А какъв именно е проблемът ви с марципан Варна?

То проблема май е в липсата на опит, не в марципана.  Whistling Моя се късаше при разточване, по-скоро като тръгна да го навивам на точилката. Не се отлепяше първо от мушамата на масата, после почна да се троши и накрая го изхвърлих. Sick

Общи условия

Активация на акаунт