Значението на апартамента в романтичната връзка

  • 15 648
  • 639
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 702
Хммм от познати знам, че ипотеки за 25-30 години дават само на хора под 35, защото банката си прави сметката до пенсия да е изплатена. Ако е на 45, може да му дадат, но за 15-20г макс, пак по същата логика до пенсия да е изплатен заема. Отделно за панелни жилище минали гаранционния си период, т.е. над 50г възраст на сградата, никоя банка няма да отпусне кредит. Трябва да е или ново строителство или най-много ЕПК, защото те се смятат, че имат по-дълъг живот, но пък са и по-скъпи.
Т.е. може, ама е малко вероятно.

# 166
  • Мнения: 431
В България, а и не само от "дърт ерген", с добри доходи и образование се очаква да има имот и  не много стара кола.
А иначе хората се женят и без 1 лев, грозни, глупави, престъпници, зависими и т.н. Обаче, ако искат!
На 44 си на границата на мъжката менопауза и жените го знаят.

# 167
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
В САЩ застраховката за кола на несемеен мъж над 30 е по-висока, защото не може да поема отговорност. 

И 23.5% от американските мъже на възраст 40-49г са бездетни.

https://www.bgsu.edu/ncfmr/resources/data/family-profiles/guzzo- … -49-fp-22-11.html

Във Франция над 20% от мъжете, родени между 1961г и 1965г са били бездетни на 50г.

https://www.ined.fr/en/everything_about_population/demographic-f … e-children-later/

Защо да не дадат ипотека на 45 годишен работещ? Ако по някаква причина не може да я изплаща, банката може да продаде апартамента. Може да не му дадат 100% ипотека, но ако внесе някакъв %, ще му дадат. Дават и на 60 годишни. Родителите му могат да му станат гаранти.

# 168
  • София
  • Мнения: 12 873
Но нека да оставим моята личност и да се върнем към същината на темата, а именно доколко е от значение това мъжът да притежава собствено жилище (пък дори и с ипотека) за една жена, за да имат двамата сериозна връзка с цел семейство и деца.

И все пак стигнахме до това, че ти искаш да си докажеш нещо за апартамента, а не да се вгледаш в себе си. Пак ще повторя. Апартаментът е симптом на други неща. Сам по себе не е проблем, ако няма други дефицити. Задълбай във въпросите, които те попитах, заради себе си. Задълбай в тази 10-годишна връзка с 10 години по-млада жена, която започва и приключва с изневяра, а жената напуска теб. След тази връзка, имаше ли други сериозни връзки?

Ронин, отговаряш на въпроси, които задавам на мъж, който на 44+ години няма апартамент и семейство. Доколкото разбирам, ти на 47 имаш апартамент, жена и деца. Ти не си в неговата ситуация, нямаш неговия проблем. Твоите отговори нямат общо с неговия казус.

# 169
  • Мнения: 406
Невена, това кои банки са? Американските, френските или българските? Защото има разлика от земята до небето...

# 170
  • Мнения: 25 724
Проблемът на автора не е апартаментът, а това, че е много пасивен. Хвърлих един бърз поглед върху предишните му теми.
Първата му грешка е, че се е наврял да живее в апартамента на тъщата, с което ѝ дава възможността да им се бърка в живота и буквално да му скача по главата.
Втората е, че връзката му е нямала никакво развитие. Дал е по някое време някакъв пръстен, предполагам колкото да не му опяват, и толкова. Нито брак, нито дете. Явно не е имало сериозен гинекологичен проблем, просто жената не е искала да ражда без брак. Или от него. И е напълно права за себе си. А може вече да е била разбрала, че с този мъж нещата не вървят и че е време за раздяла.
Той си е карал по течението, пропускал е всички сигнали, че връзката им върви към край, пасивен, инертен, неамбициозен... Изневярата, ако има изобщо такава, не е причина за раздялата, тя е просто следствие.
Разбира се, в цялата тази история има само двама виновни – бившата му и нейната майка. Авторът е пухкав и бял.
Сега личният му живот пак не върви и виновни за това са само жените, той отново е пухкав и бял.
Искал любов, добре, но какво дава насреща? Нищо на никого не му се полага в този живот, особено пък любов и семейство. Ако се полагаха задължително, щеше да го пише в конституцията.
За любовта и семейството човек трябва да се поразмърда и не само да иска, но и да предложи нещо насреща. И не, нямам предвид апартамент, а минимум чувството за сигурност и стабилност. Само жена, която не е с ума си и е напълно оперирана от инстинктите си, ще се хване с мъж, който не може да ѝ предложи сигурност и стабилност, за да роди и отгледа (!) децата му спокойно.

# 171
  • Мнения: 14 956
30годишна ипотека може да дадат и на по-възрастен от 35, обаче трябва да има хубави доходи, каквито тук почти сигурно липсват. Спестяванията също някак ми седят под въпрос при такива постове - спестявания са и 500 лв, и 2000,  и 20000, и някак не мога да повярвам ЛГ да има повече от второто число.
Просто всичко някак звучи незряло, недоизмислено, маломерно, без какъвто и да е размах, камо ли голям такъв.
Говорите за бъдещето му, все едно е гимназист, а не човек, който вече е минал половината от средната продължителност на живота на мъжете в България, минал е половината трудов стаж за мъжете в България и е заел с глупости 10 години от живота на студентка да си играйкат на любов за големи хора в държава като България, в която има общоприети ценности, които той не покрива.
Иначе може. Може това, може онова, всичко може, обаче зависи от човека. Щом е седнал да хленчи в мамата на 44, шансовете да е от не-можещите е значително по-голям.

# 172
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 026
Не съм чувала някоя банка да дава 100%... Той затова и събира 60-70000. Ама това как, не ми е много ясно...

# 173
  • Мнения: 19 139
Това, което ми направи впечатление. Авторът на 44 години, преди две години е приключил почти 10-годишна връзка. Значи трябва да е бил минимум на 32, като е започнал връзката, но по-скоро на 33, защото връзката е била по-малко от 10 години и едва ли днес е станал на 44. За този си период авторът споменава 2 или 3 пъти, че е бил млад, глупава и зелен - проверете. Това е периодът между 33-42 години, бил е твърде млад... После четем, как едната от двете жени на "средна възраст", които са го отхвърлили, е на 33 години. Началото на десетилетието, в което авторът все още е бил млад и зелен, но, уви, горката жена е на средна възраст. Предполагам, че и другата на средна възраст, която го е отхвърлила, е била в началото на 30-те си години.

Ами, жени в началото на 30-те все още не са толкова отчаяни, мисля.

# 174
  • София
  • Мнения: 38 704
Сори че отклонявам темата. Банките дават и след 44. Изчисляват си сметката, като включват възраст, заплата, размер на вноската и ти казват определена максимална сума, която могат да ти отпуснат. Не ги интересува особено цената на имота.

Аз съм по-възрастна от ЛГ. Ама на 35 вече бях с две деца и ипотека.

# 175
  • Мнения: 14 956
За този си период авторът споменава 2 или 3 пъти, че е бил млад, глупава и зелен - проверете. Това е периодът между 33-42 години, бил е твърде млад... После четем, как едната от двете жени на "средна възраст", които са го отхвърлили, е на 33 години. Началото на десетилетието, в което авторът все още е бил млад и зелен, но, уви, горката жена е на средна възраст.
Е нали това коментираме, не е апартаментът причината, а персоната на ЛГ, с която бяхме обаче помолени да не се занимаваме, защото темата се измествала.

# 176
  • София
  • Мнения: 12 873
Дават и повече от 100%. Има врътки, разбира се ги правиш с банката, а не без нейно знание. Но банката иска да сигурно обезпечение и гарант. При автора няма как да стане. Доколкото знам, след 66 не отпускат дългосрочни кредити, така че на 44 ще му предложат за около 22 години, но това значи по-голяма вноска. Затова и човек не може да чака безкрайно и да си мисли, че пак всичко е възможно. В най-добрия случай е много по-малко вероятно.

Съгласна съм с Как Сийка, че авторът цял живот е бил много пасивен и все е търсил вината другаде. Ако наистина се е бил набутал да живее при свекървата, много от проблемите във връзката му са обясними. След 10 години липса на развитие по всички фронтове, и то при все че е водил с 10 години на девойката, нищо учудващо няма в развоя. Млад и зелен на 30 е малко несериозно, 10 години по-късно докато ти изневеряват, а ти живееш в детската стая на по-малката си жена и не се усещаш, съвсем. Тотална липса на осъзнатост. Интересно ми е какви поуки смята авторът, че си е взел от всичко това и имал ли е възможност да ги приложи? Защото аз чувам само един апартамент. Живеейки при свекървата, заключението е апартаментът е важен, или важна е самостоятелността, перспективата, развитието?

# 177
  • София
  • Мнения: 38 704
10 години без деца? Хм, хм, хм.

# 178
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Невена, това кои банки са? Американските, френските или българските? Защото има разлика от земята до небето...

Британските. Шегувам се. Добре, има разлика, но не пречи да поразпита и да опита.

После четем, как едната от двете жени на "средна възраст", които са го отхвърлили, е на 33 години. Началото на десетилетието, в което авторът все още е бил млад и зелен, но, уви, горката жена е на средна възраст. Предполагам, че и другата на средна възраст, която го е отхвърлила, е била в началото на 30-те си години.

Ами, жени в началото на 30-те все още не са толкова отчаяни, мисля.

Не, отхвърлянето от 33 годишната е тази или миналата година, след края на злополучната му 10 годишна връзка. Казала му, че и е стар и няма апартамент.

Много 40+ годишни ергени визират 25 и 35г жени, защото такива им харесват, но 25 и 35 годишните жени искат връстник, като 30-35г заглеждат и леко по-млади.

Според мене проблемът му е във възрастта, а не в липсата на апартамент.

Честно, колко от вас бихте избрали за БНД 44 годишен докато нямахте дете и бяхте под 40г? Хипотетичният 44г кандидат-БНД има собствен апартамент.

Аз не бих.

# 179
  • Мнения: 32 050


Има, да. Какъв е шансът да са останали сами и бездетни на 28г, на 35, на 40г? Точно него ли чакат? Защо досега не е намерил една, единствена такава?

Шанс винаги има. Наскоро на един сериен убиец му се роди дете. В затвора е от 2018 или 2019г и там и ще си умре. На 41г е в момента. Nordahl Lelandais се казва. Телефонът му е засечен до десетки изчезнали или намерени убити хора в Савоя + е отвлякъл и убил дете. Апартамент няма и няма и да има.

Гледах филм за жените, които си пишат със серийни убийци, посещават ги, влюбват се в тях, имат връзки с тях и се женят за тях. Едната беше от благороднически произход, в ранните 20г, юрист и във връзка с Guy Georges когато е бил на 42г. Сега той има друга любовница, пак 20-25г студентка, а е дебел шопар на 61г. Апартамент не е помирисвал. Жените ходят да ги такова веднъж месечно в семейна стая в затвора.

Има шанс.

Потресаващо. Знам, че има такива откачалки, но се изумявам всеки път.
Тотални кукумицини.

Общи условия

Активация на акаунт