Значението на апартамента в романтичната връзка

  • 17 274
  • 639
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 523
"Нямаш апартамент" е просто един мек начин да те разкарат.
Убедена съм, че скачаш на момичета 30+, до 35-, за които ти си безкрайно стар и непереспектвен. Ако една млада жена ще се жертва с по-възрастен мъж, то е малко или много заради грижовната, бащина фигура. Това обаче не импонира с теб.
Самия ти може да се чувстваш като на 30, но явно нямаш това излъчване.
Защо не се пробваш с дами 40+, разведени, с деца? Те по-ще разберат как така на толкова години след раздяла си без нищо. А и са по-приемливи годините ти.

И в кръга на шегата - Невена, ти го съветваш да стане сериен убиец ли, че да си намери болни хахавели? Simple Smile Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 38 985
Нормалната средностатистическа жена иска нормален средностатистически мъж, който да е на нейното положение - т.е. ако тя има работа, жилище и може да си позволи четири почивки годишно, търси това и отсреща.
Разведените с деца също търсят подобни. Даже там изискванията са още по-строги.

# 182
  • Мнения: 32 344


Но нека да оставим моята личност и да се върнем към същината на темата, а именно доколко е от значение това мъжът да притежава собствено жилище (пък дори и с ипотека) за една жена, за да имат двамата сериозна връзка с цел семейство и деца.

Собствения дом е важен не само за връзка, но и по принцип да имаш собствен дом е нещо важно. Поне за мен.
Познавам един човек изкарва много пари. Няма собствено жилище. Не му пука, че плащаше доста пари по квартири, искаше си лукс. Като се ожени и проима дете, тогава реши да си купи.
За мен също е важен собствения дом.
Защото от 13 годишна съм по квартири.
По квартирите е гадно. Имала съм и такива без баня, мизерни, често са ни и гонили ей така.
Веднъж ни взеха телевизора, той беше наш. Аз запротестирах и се озовахме през нощта на улицата. Нямаш договор, едно време беше така. То и сега може.
Та гадно е на квартири.
Сега си изплащаме от доста време апартамента. Има още малко.
Лично на мен ми е важно, че аз имам собствен дом. Защото утре и да намеря някой с негов, това не ми гарантира нищо Joy
Познавам жена с тежко детство и тя по квартири и цял живот търси по-стабилни мъже, финансово със собствени жилища. Иска сигурност, нормално е. Но някак си издига в култ материалното.
Случвало се е един от тези да я изхвърли на улицата и пак не си научава урока. Търси друг паралия.

# 183
  • Мнения: 19 251
И аз прочетох предишни теми сега. Сори, ама, запознал се с 9 години по-млади момиче, което го поканило да живее в нейния апартамент, който тя изплащала с майка си до 2015 или 2016. Той преди това е живял с родителите си в родния си град. И за тази 9-10-годишна връзка през поне половината време е бил без работа, за периоди, стигащи и над година. Не бил виновен, че не можел да си намери стабилна работа, но пък 9 години по-млада та приятелка очевидно е успяла. Намерил там някъде да паразитира, без наем, без кредит. За тези години, ако беше стабилен мъж, без да плаща наем и кредит, отдавна да е събрал пари, да е показал някаква стабилност и нямаше да го зарежат и сега да се налага да живее на квартира. То и сега плановете са му в близките 1-2 години да съберял за първоначална вноска, ама ако пак не си загуби работата , че отскоро работи. Хич не ми звучи добре.

# 184
  • София
  • Мнения: 12 735
В САЩ застраховката за кола на несемеен мъж над 30 е по-висока, защото не може да поема отговорност. 

И 23.5% от американските мъже на възраст 40-49г са бездетни.

Написала съм несемеен, не дали има деца, а да има брак. И има хора несемейни, но след 30 на това не се гледа с добро око в много професии, например, по същата причина.
Франция е друг филм, няма да коментирам. САЩ са капиталисти и гледат като ще изплащат пари да са оценили всички рискове, като намират този за един от тях.

Но това беше щрих. Не вярвам, че липсата на жилище е причината жените да отхвърлят автора. Съвсем друго нещо е, но тук няма да знаем какво.

# 185
  • София
  • Мнения: 13 007
И аз прочетох предишни теми сега. Сори, ама, запознал се с 9 години по-млади момиче, което го поканило да живее в нейния апартамент, който тя изплащала с майка си до 2015 или 2016. Той преди това е живял с родителите си в родния си град. И за тази 9-10-годишна връзка през поне половината време е бил без работа, за периоди, стигащи и над година. Не бил виновен, че не можел да си намери стабилна работа, но пък 9 години по-млада та приятелка очевидно е успяла. Намерил там някъде да паразитира, без наем, без кредит. За тези години, ако беше стабилен мъж, без да плаща наем и кредит, отдавна да е събрал пари, да е показал някаква стабилност и нямаше да го зарежат и сега да се налага да живее на квартира. То и сега плановете са му в близките 1-2 години да съберял за първоначална вноска, ама ако пак не си загуби работата , че отскоро работи. Хич не ми звучи добре.

Крушката винаги си има опашка.

# 186
  • Мнения: 19 251
Не е живял в детската стая при тъщата, като бъбрече в лой си е живял в самостоятелна жилище, изплащано от някой друг, докато някой е поемал сметките, а той е учил, пускал е по някоя прахосмукачка, слагал е по някоя манджа и е измивал някоя чиния. На двама възрастни домакинството хич не е кой знае какво, особено ако единият по цял ден е на работа.

Сега вариантът е или да намери друга такава приятелка, или при родителите.

# 187
  • София
  • Мнения: 12 735
И това не е причината да отхвърлят автора. Всички познаваме мъже, които се местят от една жена при друга, не работят, че и деца правят и все ги взимат.

# 188
  • Мнения: 32 344
И аз прочетох предишни теми сега. Сори, ама, запознал се с 9 години по-млади момиче, което го поканило да живее в нейния апартамент, който тя изплащала с майка си до 2015 или 2016. Той преди това е живял с родителите си в родния си град. И за тази 9-10-годишна връзка през поне половината време е бил без работа, за периоди, стигащи и над година. Не бил виновен, че не можел да си намери стабилна работа, но пък 9 години по-млада та приятелка очевидно е успяла. Намерил там някъде да паразитира, без наем, без кредит. За тези години, ако беше стабилен мъж, без да плаща наем и кредит, отдавна да е събрал пари, да е показал някаква стабилност и нямаше да го зарежат и сега да се налага да живее на квартира. То и сега плановете са му в близките 1-2 години да съберял за първоначална вноска, ама ако пак не си загуби работата , че отскоро работи. Хич не ми звучи добре.

И аз видях сега като писа и се сетих за темата му.
Ами накратко - кой му сра в гащите. Май той предимно.
Решенията, които е взел в живота си са го довели до това да е на 44 без деца и дом.
Зорлем 10 години се е натискал в отровни отношения, но е седял. Може би заради защото все са го съкращавали, не знам и аз.

# 189
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 182
Това, че нямаш жилище, не означава само че нямаш жилище. Означава, че си ненадежден, че като не си постигнал нищо в живота си до 44, то кога?! На 60 ли? На 40 + години започваш тепърва "стабилна" работа?! Коя е тая дето ще иска да съжителства с такъв мъж, че и деца да му ражда? То хубаво романтика и любов, ама гладът като влезе през вратата, любовта излита през прозореца.

# 190
  • София
  • Мнения: 13 007
И това не е причината да отхвърлят автора. Всички познаваме мъже, които се местят от една жена при друга, не работят, че и деца правят и все ги взимат.

Не за всеки такъв има по една голяма бяла птица със собствен апартамент.

# 191
  • Мнения: 406
Утре може да стане война или земетресение и като загубите безценните си три кирливи стаи, спирате да живеете ли, защото нямате имущество?
По тая логика всички да живеем на улицата и да сме щастливи на слънчева диета. Нищо не ни трябва. И без това можем да го изгубим в земетресение или война, а гледам че и двете не липсват напоследък...

# 192
  • Мнения: 19 251
Аз не останах с впечатление да е страдал в някакви отровни отношения тези 9-10 години. На няколко пъти са го гонили, но не е напускал по своя инициатива чуждото жилище, и все е бил изненадан защо така. Пост фактум са негативните емоции. Изглежда ми като човек, намерил необходимия комфорт и страшно изненадан, че нещо се чака и от него, че някой е трупал отрицателни емоции и напрежение заради неговата инертност и бездействие, и изведнъж е избухнал.

# 193
  • Мнения: 32 344
Странни съвети.
Утре като се пенсионира на 600 лв пенсия и като му почнат болежките, няма апартамент, наема му 800, какво ще прави?

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 12:12 от Елора

# 194
  • София
  • Мнения: 12 735
И това не е причината да отхвърлят автора. Всички познаваме мъже, които се местят от една жена при друга, не работят, че и деца правят и все ги взимат.

Не за всеки такъв има по една голяма бяла птица със собствен апартамент.
Птици има, но не всеки го умее това. Който не го умее трябва да покаже други качества.

Общи условия

Активация на акаунт