Тема за ревността, излизанията и пътуванията

  • 10 235
  • 232
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 564
Все пак не е толкова ненормално един човек да разпусне малко без партньора си или децата, пък ако ще да е с колеги. Едва ли има фирми, в които такива тиймбилдинги са постоянно явление.

# 91
  • Мнения: 7 421
Ако някой не може да разпуска пълноценно  без партньора и децата си в едно кратко време значи има някакви дефиците.

# 92
  • France
  • Мнения: 12 957
Като цяло не е добре човек да се отпуска изцяло в служебната следа. Не това е целта на ТБ.

# 93
  • Мнения: 46 565
Тиймбилдинг през работно време се прави рядко, евентуално в петък. Каква е тази фирма, която може да си позволи да не работи с дни, не знам.
Нали е рядко и за малко? Спрямо общия брой работни дни за годината, със сигурност е по-малко, отколкото съотношението на неработите дни, от които се отнема в случая.
Ако е толкова важно да се направи, да им заплати възнаграждение по тарифата, която е за работа в извънработно време. Ако и това не може да си позволи, няма да го прави.
Иначе излиза, че вичко е важно, само свободното време на служителите - не.

# 94
  • Мнения: 988
Абсолютно подкрепям горното и предпочитам да изляза с приятни за мен хора, а не с още 300-400 по принуда и на избрано от мен място и време. А това с игрите, даже не ми се коментира- то не са щуротии, включая и търсене по чукари на тайни предмети- мечта!

# 95
  • Мнения: 6 564
Явно си е до човек. На мен ми е било забавно. Били сме и на рафтинг - сигурно най-якият тиймбилдинг.

# 96
  • France
  • Мнения: 12 957
Колкото и да приятно прекарването, предпочитам да го правя с избрани от мен хора.

# 97
  • Мнения: 9 948
Да, до човек е. И ние имахме веднъж "търсене по чукари на тайни предмети", амиии една от най-чудесните хрумки! Колко смях падна в това търсене, идеи всякакви, абе веселба. Сто пъти предпочитам това, отколкото дълги вечери, обилно поляти с алкохол.
Колкото и да приятно прекарването, предпочитам да го правя с избрани от мен хора.
Защо противопоставяте двете? Тиймбилдинг се прави веднъж годишно, с приятели доста по-често.

# 98
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Така както го описвате - не бих отишла, по- скоро бих напуснала, ако ме задължават. Аз не обичам да скъсявам дистанцията с всеки. Контактна съм, но смятам , че отивам на работа, за да работя , а не да правя приятелства. Абе малко соло играч съм, въпреки, че съм работила във фирми с доста народ.

# 99
  • Мнения: 9 948
Ехааа, да напуснеш, защото трябва да ходиш на тиймбилдинг. Това вече се казва истински лукс Grinning Дай Боже всекиму.

# 100
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Държа на личният си комфорт, не виждам нищо лошо.
Там където съм работила ми е харесвало, било е с години и съм била ценена. А когато те ценят не ти налагат срещи в извънработно време, когато можеш да правиш лични и приятни неща.

# 101
  • France
  • Мнения: 12 957
Ако е веднъж годишно, изцяло в работно време (без приспивания) не е болка за умиране и може да е дори приятно. Но е хубаво да е по желание. Който иска да има почивен ден.

# 102
  • Мнения: 9 948
Държа на личният си комфорт, не виждам нищо лошо.
Там където съм работила ми е харесвало, било е с години и съм била ценена. А когато те ценят не ти налагат срещи в извънработно време, когато можеш да правиш лични и приятни неща.
Няма лошо в личния комфорт, но трябва и да се яде Wink
Ако ми позволите, да приближа малко форумната действителност до българската, извън София. Да работиш във фирма, организираща тиймбилдинги, означава в повечето случаи да работиш във фирма на светло. В допълнение и високи стандарти на работа, ценен опит, контакти и т.н. Как няма да захвърля всичко това заради ден и половина с колеги.

# 103
  • Мнения: 7 421
Не вярвам някой да е принуден да участва в тиймбилдинг. Пък да напуснеш, щото си принуден е абсурд просто. Вярно, има хора всякакви и някои не са работили последните много години, тъй че си разсъждават само, теоретично.

# 104
  • Мнения: 46 565
Ако ми позволите, да приближа малко форумната действителност до българската, извън София. Да работиш във фирма, организираща тиймбилдинги, означава в повечето случаи да работиш във фирма на светло. В допълнение и високи стандарти на работа, ценен опит, контакти и т.н. Как няма да захвърля всичко това заради ден и половина с колеги.
Точно за това говорим. За принудата, за да не си загубиш работата. Не би трябвало да я има.
Ако се организира и кой иска ходи, без да се отразява на отношението към другите, няма нищо лошо да се прави.

П.П. Впечатленията ми са изцяло от мнения тук в предишни теми, че не се гледа с добро око и влияе на позицията и развитието на служителя във фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт