Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 21 874
  • 735
  •   3
Отговори
# 165
  • Мнения: 185
Здравейте!! Вики страхотна история 🤭😅
Исках да Ви попитам, какъв перилен препарат сте ползвали вече мамите за дрехите на бебетата и какъв ще ползвате  сега бъдещи мами? Идеи? А, Омекотител?
И другият ми въпрос към вече опитните.
Гладите ли дрехите на бебетата? С каква цел?
Приятен ден!

# 166
  • Мнения: 23
Деси в Бг ползвах само Sanosan, уникално мирише и малката не ми е правила алергии ,въпреки чувствителната й кожа.Тук обаче в Гремания не го намирам и почти освен Фрош не намирам детски прахове ,та се видях в чуденка.В крайна сметка намерих в ДМ -Ленор  за бебета и в НЕто намероих Персил-сенситив ...та се запасих , но първо ще ползвам само единия ......после другия и ще наблюдавам кожата на бебо.
За гладенето от майка ми знам ,че е задължително за бебе всичко да се глади на силна пара, ако не е се избистрило хубаво прането и изобщо един вид дезинфекция. По принцип на хора с кожен проблем се препоръчва всички да се глади ..така са и бебетата без защита първите месеци.

# 167
  • Мнения: 1 820
Чух се с другото АГ , ще че прегледа другата седмица (седмица по-рано от предвиденото)
Изписа ми Коринфар 4х1( пиех го и с близнаците) и утрогестан 2х100 мг.
Mama ти по колко утрогестан приемаш и вагинално ли?

# 168
  • Мнения: 64
Какви дрехи ще подготвяте за изписването - дълги или къси ръкави?Иска ми се да купя някакви вече, но се колебая и относно размера 52,62 или 68?

# 169
  • Мнения: 119
Какви дрехи ще подготвяте за изписването - дълги или къси ръкави?Иска ми се да купя някакви вече, но се колебая и относно размера 52,62 или 68?
Рокля с къси ръкави и пеленка. Размер 0-3 месеца

# 170
  • Мнения: 299
Как установи, че тазът ти се разширява? 😳 И то точно с 6 см? Мен ме болеше преди няколко седмици през нощта предимно от едната страна (отстрани на дупето), но вече не.
Ами на всеки преглед ми го измерват, както обиколката на таза с един уред,който прилича на щипки, така и с колко см се е вдигнала матката. Така знам с колко, а и при мен болката наистина е страшна, едва ходя, нещо страшно е. Следящият също беше доста изненадан, особено на фона на само 1 кг качен за месеца. Не ми повярваха и там също ме мериха на техния кантар....Но тези показатели ми ги мерят рутинно,както и дължината на шийката, която е 5,5 см с коремен и приблизително 6 с вагинален трансдюсер.

# 171
  • Мнения: 243
При мен движението на бебето вече е 24/7, дори се чудя кога спи..
Относно праха за пране - аз мисля да заложа на класиката ТеоБебе,но омекотител категорично не.
А пък за дрешките и аз не знам , в голяма чуденка съм и аз с дългите ръкави.
Памперси? С кои мислите да опитате ?

# 172
  • Мнения: 1 875
Марбела, какво ти пиши в амбулаторния лист? Краят на шийката изглеждаше V-образно на единия ми преглед. Изрично го попитах това разкритие ли е, отговори ми не и, че е нормално. Беше написал "без фуниуевидно разширение". При втора и следваща бременност разширението, изглаждането и скъсяването вървят ръка за ръка, та от тази гледна точка не ми звучи логично с този размер на шийка да е почнало разкритие. За меренето на шийка с коремен ехограф сме говорили, крайно недостоверно е. Веднъж фетален морфолог не успя да ми я измери през корем. Пий си лекарствата, но аз съм сигурна, че всичко е наред
И аз съм за къси ръкави, освен ако не е необичайно студен ден
Ако си е около 3 кг. и 50 см. бебето, 68 ще са му много големи. По мое мнение 56 е вариант за изписване и ще може още около месец да ги носи
Някой планира ли море в края на осми месец? Аз много се чудя за това, юни не ми е вариант, защото малкият ми син има изпити тогава, а пък не ми се иска да пропускаме, защото малката от миналата година говори за морето през лятото
В тези седмици вече бебето трябва да се усеща на всеки 4-6 часа. Ако направи по-голяма пауза, трябва да се размърда в отпуснато състояние. Някои препоръчват да се брои за колко време се регистрират десет движения на бебето един час след хранене. Аз не съм го правила, но се счита, че трябва да има за идентично горе-долу време еднакъв брой движения, отчитайки това, че темпераментът на бебетата е различен - някои могат да направят десет движения за една минута, други за десет

# 173
  • Мнения: 947
Аз ползвам за голямото “бебе” Maxima, на Sano, омекотител не. Не съм гладила и сега пак няма да гладя, всичко минава през сушилнята.
За изписването ще търся къс ръкав и тънка пеленка, като размер 56см.
Нищо не сме купили, трябва да  извадя дрешките от каката и да видим какво да се докупи. Но все ми се струва, че има време 😂.

# 174
  • Мнения: 23
Само информативно- и аз съм на коринфар, но последния път като се опитах да си купя (в София обиколих 5 аптеки и в нито една нямаше) ми казаха че го спират от продажба, но гинеколожката ми ми каза, че аналога му е Кордафлекс и съответно при следващ преглед ще ми напише рецепта за него.
Споделям, ако случайно се зачудиш, защо не успяваш да намериш.

Чух се с другото АГ , ще че прегледа другата седмица (седмица по-рано от предвиденото)
Изписа ми Коринфар 4х1( пиех го и с близнаците) и утрогестан 2х100 мг.
Mama ти по колко утрогестан приемаш и вагинално ли?

# 175
  • Мнения: 1 820
Тази по здравна каса, нито ми даде снимка , нито амбулаторен лист.
Така ил иначе идната седмицае ида до тази при която ходя частно , ще си ми измери вагинално и се надявам да е фалшива тревога.
Не мисля , че утрогестанс и коринфара ще навредят.Но все пак се надявам да е грешна интерпретация.
Лошото е , че пътувам по 2 часа в посока за прегледите в София и затова ходя и при тази , но май повече ме обърква.

Twinkle на мен ми дадоха от аптеката Коринкер , същото било.Спрян е да , дано да си е същото качество.

# 176
  • София
  • Мнения: 261
На мен ми донесоха Persil sensitive от Германия и ще пробвам с него, ако не се понесе добре ще пробвам друг прах, омекотител - не. Ще гладя, но моята ютия е вертикална с пара, която уж убива 99,99% от бактериите.
За изписването и аз мисля да заложа на къс ръкав и тънка пеленка, все пак колко да е студено август. Sweat Smile
За море се чудя за края на май, началото на юни, понеже моят термин е на 4-ти август, краят на 8-ми месец също ми се вижда някак рискован. Даже и да не влизам в морето искам да го "помириша" (от Варна съм, а живеем в София) и не искам да пропускам година без.
Днес бях на ендокринолог да ми види изследванията на щитовидната и натоварването с глюкоза. Каза, че всичко е наред и не вижда нищо притеснително, така че съм доволна. Следящата по ЗК също хареса резултатите, желязото и  хемоглобина почти не са мръднали от началото и не пия нищо допълнително, но съм страшно месоядна. А и на мен следящата по ЗК не ми дава амбулаторни листи  и снимки. Sad

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 15:21 от kuklichka_

# 177
  • Мнения: 231
Елиф, аз бих пробвала да пия студена вода и да хапна нещо сладко, а може и направо сладолед. На много бебета това им помага да се размърдат. Мисля си, че вече усещанията са редовни, така че ако това не помогне бих звъннала все пак да попитам лекаря си, ако трябва да отида. Все пак надявам се всичко да е наред и се надявам да не те притесня с коментара си, не е необходимо да има проблем.

Деси, прах взех наскоро Ариел бебешки една опаковка (можеш да видиш дали още върви кешбек акцията им, за още по-изгодно, при нас го имаше в Кауфланд, покрай въпросната оферта беше поизчерпан изобщо Ариела на доста места, но май вече се оправиха наличностите). С Макси в началото бях взела така една опаковка и наблюдавах дали ще се дразни от допир с други неща, с моите дрехи и т.н. Като свърши си минах на нормален прах. Омекотител доколкото знам не се препоръчва за малки бебета. Не съм гладила нищо, за мен това е остаряло вече, с днешните препарати и перални не смятам, че има нужда от още дезинфекция (а и гладенето не ми е сред любимите неща).

За изписването ще взема за всеки случай и къси и дълги дрешки, при нас времето може да е мнооооого различно. Размер 56 ще взема от тях, 62 имам доста вкъщи, ако случайно бебето се роди много по-голямо от брат си ще се наложи таткото и бабата да донесат или от вкъщи или да купят нещо специално. Като наближи опаковането на багажите ще си отделя такива неща в по два варианта - къси и дълги дрешки, пеленка и тънко одеалце, за да може да се съобразя с времето. А ако се окаже че имам място в багажа за болницата може направо всичко да напъхам там да си чака.

Герта, за това измерване с това нещо гледах наскоро видео, не бях виждала такова преди. Мен не са ме мерили, само килограми. Беше много интересно и малко странно ми се стори.

Симбо и моето не се спира, тъкмо снощи си говорихме с таткото, че не си спомням голямото да е мърдало чак толкова. Памперси в нашата болница ползват на памперс, покрай раждането от бебешките клубове тук има също памперси да се пробват и на хип, и на бебивита, мисля че и на лидл и кауфланд. Предният път бях купила на памперс няколко пакета, много химически ми миришеха чистите нови памперси. В един момент бяхме взели от кауфландските, не ми миришеха, не са ми протичали, пасваха си идеално, на детето му бяха ок и си останахме с тях докато се научи да ходи в тоалетна.

Което ми напомня, мамите в Германия (в България ползвах само на бебелан) проверете кои мокри кърпички са ви ок преди да купувате големи количества. Много от тукашните кърпички изсъхват адски бързо в пакетите и са странно тънки (поне при мен и тези на едека, и кауфландските и на дм). Бяха ми донесли на бебелан от България два кашона за Макси преди вече доста време, като свършиха пробвах Памперс хармони Аква, на мен те са ми ок. И до сега предпочитам когато Макси ходи по голяма нужда да го избърша с мокра кърпичка, вместо само с хартия.

Амелин, море в края на 8ми месец бих си позволила, ако имахме топъл вариант наоколо. Иначе в началото се колебаех и сега в края на май дали няма да трябва да го отменя, но засега всичко е ок, и се вълнувам за почивката. В краен случай се шегувах онзи ден с мъжа ми, че ако докторът във вторник нещо не одобри, ще трябва да ходят без мен и всеки от нас ще е с едно дете. Но не очаквам да има проблеми. Иначе ако си бяхме в България, за мен не би било проблем да идем и в края на 8ми месец, стига да се чувствам ок.

И последно, гледах един лайв на дм преди малко за опаковане на багажа за родилното (естествено рекламно основно, но все пак да се информирам какво ново) с една акушерка. Имаше въпрос там кога да се опакова багажа и тя каза за едноплодова бременност се препоръчва от 36та седмица, за да сме готови, когато дойде момента, а за многоплодна от 28ма. И се замислих, че тези които сме с термини в началото на месеца вече сме в 28ма седмица, а на мен ми се струва, че е тоооолкова далече раждането.

# 178
  • гр. София
  • Мнения: 475
Мале, Вики, аз сега съм именно в 28-ма с двуплодна Grinning
Но все пак ми се вижда рано.
Точно наскоро се бях замислила по този въпрос с багажа и май в крайна сметка ще го опаковам на момента, колкото и шантаво да звучи. Grinning
Но мисля, че за 10 мин мога да събера малкото неща, които ще ми трябват. Вече съм раждала веднъж в тази болница и имам представа какво наистина ще ми трябва.
От болницата осигуряват всичко за бебето и доста неща за майката също, така че само телефон, зарядно, пари, документи, помпа за кърма, малко лична козметика и съм готова. Grinning Нещата за изписването може да ги донесе и таткото на някоя от визитациите.

И като казах изписване, аз също щях да ви питам какъв тип дрешки и размери планирате, особено близнашките мами, че нашите бебчета все пак е нормално да са по-мънички.
Аз мисля в размер 50 да взема боди с къс ръкав, ританки и тънка жилетка и да действам спрямо времето. Ако е много жега, само бодито с тънки чорапки и тънка пелена; а ако е хладно, ще ползваме всичко.

Иначе при едноплодна бременност може би най-универсално е да вземете размер 56 за изписване, може да е леко голям, но няма да е малък със сигурност. Синът ми беше с размер 50 и му ставаше (3140 гр, 48 см), но на h&m, чиито размери са уголемени спрямо други марки.

Много ми харесва ето този вариант за момиченца, но не знам доколко е удачен за съвсем миниатюрно бебенце, каквито най-вероятно ще са близначките ми, дали няма да стои абсурдно, сякаш е за по-дундави и оформени беборани:

# 179
  • Мнения: 1 677
При мен движението на бебето вече е 24/7, дори се чудя кога спи..

И аз съм по същия начин с движенията 2х.направо не знам как ще е по-натам.

Общи условия

Активация на акаунт