Психически нестабилен и агресивен член на семейството

  • 11 572
  • 468
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 973
Ън, не може ли да му вземете ключа.
При наличието на друг апартамент не би трябвало да те гложди съвеста.
Аз прибрах ключа на моето дете на 18 години след като съм обяснила, че да си самостоятелен и да се оправяш сам не е лесно, но след време ще го разбере и оцени.
Няма да им стане нищо от един "шут". От това дете се очаква да стане мъж и да има семейство, за което да отговоря и да се грижи.

# 376
  • Мнения: 21 761
За да му прибереш ключа на 18 трябва да си му осигурил  къде да отиде - да си му дал жилище, или да му плащаш образование, та да иде да учи в друг град (държава).

Но по принцип повечето  деца сами  искат да се отделят, за да не им виси никой на главата, да не се отчитат къде и кога ходят и въобще - да  са самостоятелни и това желание започва още през пубертета.

Аз моето не го виждам да се изнесе на 18 , защото нямам празно жилище, но ако си намери съквартирант(и) бих поела част от наема.

# 377
  • Мнения: 32 517
Защо да трябва да му осигуряваш жилище?
Има квартири.

# 378
  • Washington,USA
  • Мнения: 991
И как ще си плати квартирата 18г?

# 379
  • Мнения: 12 046
И как ще си плати квартирата 18г?
И аз това се чудя. Моето е на 18,готви в момента матура, до петък беше на училище, 100 срещи с научен ръководител за дипломна работа. Тази вечер не вечеря, защото решава тестове по БЕЛ. И иска добро представяне, а не "от ред да мине". Иначе, за лятото си намери и договори сам работа. Но и там се налагат инвестиции, най-минимално, за транспорт. Абсолютна авантюра е да се впише в момента в картинката и квартира с все консумативи.

Все някога ще дойде ред и на самостоятелния живот. Но няма да е самоцел. А като е наистина готов и самостоятелен, вкл и финансово.

# 380
  • Мнения: 21 761
Защо да трябва да му осигуряваш жилище?
Има квартири.

Жилище, квартира, все трябва аз да я осигуря, на 18 как ще си я плаща. 

По евтино ще ми излезе да си живее у нас.

# 381
  • Мнения: 19 024
Ако е студент в друг град, става постепенно. Ако учи в същия град, след като завърши, добре е да се изнесе от вкъщи. Бих помагала със сметки за някакъв период с радост. Каква ми е ползата да излизало по-евтино да е вкъщи? Кога ще порасне и ще си плаща сметките? Не на 18, тое  ясно, но на 25+ поне трябва задължително.

# 382
  • Мнения: 3 973
18 годишните работят. Дори и да са студенти.
В началото не става без подпомагане, но се среща в реалността и не е страшно. Определено не е лукс този начин на живот, но е реален и възможен.
За над 30 годишен с осигурено жилище дори не мога да го наместя в моят светоглед това живеене при родителите.
Не иска ли да си доведе момиче и да гледат филми, например?

# 383
  • Мнения: 32 517
Ами да започне да работи, ако иска самостоятелност си мисля,че за 2-3 месеца ще може да си плаща квартира.
Това ако много държите да е извън къщата ви и то иска това.

Може би е грешно да се купуват жилища на децата. Може би те трябва да си работят и да си ги купуват сами.
Не може всичко наготово.
Ето Ън купила тя, ремонтирала, а той непораснал и иска при нея да живее.
Някъде е допусната голяма грешка.

# 384
  • Мнения: 19 024
Те сега на 19 завършват училище в момента. Та 19 е нереалистично да речем. Студент в друг град и без това живее отделно и е нормално и да работи. И да учи в същия град пак е добре да работи. Разбира се, ако следва медицина или подобна специалност, родителите са си направили сметката да го издържат поне до 26 години, не помня как беше с медиците?

# 385
  • Washington,USA
  • Мнения: 991
Да, те изкуфелите заядливи професори редовно обучение само чакат студентът да ходи на работа. След края на семестъра ще лъсне с няколко двойки. Нито ги интересува, нито ще се занимават с теб.

Трябва задочно да се учи. Някои специалности нямат такова... Значи или трябва да учиш задочно нещо друго, или...

# 386
  • Мнения: 3 973
Вие навлизате в хипотези. Ън пише за 33 годишен Мъж, който се предполага, че не издържат да учи и му е осигурено и обзаведено жилище.
Вземат му ключа или сменят ключалката и го уведомяват със съобщение, че няма достъп и да си спи в апартамента,  който е за него.
Те винаги могат да му донесат нещата в кашони.
Сигурно ще има цупене, но може и да осъзнае детето, че е голям и трябва вече да е отделно.

# 387
  • Мнения: 1 491
Е,ок .
Ако е изучило и работи не е ли с организиран живот ,не изгражда ли себе си ,не трупа ли опит ?
Какво да направя в случая -обяви за запознанство ли да пускам или да намилам денонощно за това,че е порастнало дете и не е ...

Докато живее в детската си стая и мама обгрижва и пере ли? Няма нищо позитивно в това! Може да се градят знания, профисионален опит, но няма нищо по-ценно от житейския опит, а именно да организираш сам живота си, разходите си, домакинството, да разчиташ на себе си и да си самостоятелен и родителя трябва да е мотиватор в тази посока, иначе е мечешка услуга. Много родители в старанието си да махнат всяко препятствие, камъче  по пътя на детето си, както се казва в една сентенция се стоварват, като скали върху тях след време.

# 388
  • Мнения: 6 896
Защо не иска да се изнесе този ?
Много странно. Трябват подробности.

Иначе мъж на 33 със собствено жилище, демек терен, би трябвало да хвърчи в облаците и да не се сеща за майка си.

# 389
  • Мнения: 21 761
Вие навлизате в хипотези. Ън пише за 33 годишен Мъж, който се предполага, че не издържат да учи и му е осигурено и обзаведено жилище.
Вземат му ключа или сменят ключалката и го уведомяват със съобщение, че няма достъп и да си спи в апартамента,  който е за него.
Те винаги могат да му донесат нещата в кашони.
Сигурно ще има цупене, но може и да осъзнае детето, че е голям и трябва вече да е отделно.

В този случай аз бих избягала в обзаведения апартамент Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт