Психически нестабилен и агресивен член на семейството

  • 11 536
  • 468
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 14 896
Аз съм съгласна, че изнасянето не е лесно за всеки (макар че временен престой в другото жилище на Ън по ден-два може и да върши работа).
Но какво прави "младежът", ако няма сготвено и чисти дрехи? Скандали ли вдига, на ресторант и магазин за нови дрехи ли отива, гладен ли стои, или просто ще си изпържи яйца и ще си изпере ризата?

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 18:34 от Магдена

# 451
  • София
  • Мнения: 12 792
Но какво прави "младежът", ако няма сготвено и чисти дрехи? Скандали ли вдига, на ресторант и магазин за нови дрехи ли отива, гладен ли стои, или просто ще си изпържи яйца и ще си изпере ризата?
Сигурно каквото прави и баща му, или само баща му прави нещо….Имам чувството, че не искам да знам.

# 452
  • Мнения: 32 484
И аз това питах, но Ън уклончиво не отговаря. Написа само 

Цитат
Опитите да бъде накаран като се оставят нещата на самотек, не помагат.

Ама нищо конкретно не обясни. Колко дни не е прала гащите му? Колко дни не е готвила.
Съмнявам се да е правила това.

Хайде де Ън.
Опитай за две седмици да си переш само твоите неща, да си готвиш само за себе си.
Какво ще стане?

# 453
  • Мнения: 6 885
Да, и на мен ми е много интересно. Като се прибере и попита "какво има за ядене?" И Ън ако каже "ми, нищо, е там е магазина, е тука е печката". И какво ще последва?

# 454
  • Мнения: 18 982
Ние не разбираме какво е да живееш с такъв тип човек. Имам много бегла идея за такъв тип отношения на живо, като не съм у семейството да видя какво е точно. Страхът да не предизвикаш нещо лошо, е много силен. Дори при хора, които изобщо не са страхливи в останалите аспекти на живота си. И т.н.

# 455
  • Мнения: 6 885
Понякога "депресията" е удобно извинение за токсичност. Горкия той, депресирания, дай сега да му ходим по г*за. И това го има, само да вметна.

# 456
  • Мнения: 18 982
Да, но при поставена официална диагноза от психиатър и когато става дума за единственото ти дете, нещата стоят по друг начин.

# 457
  • Мнения: 3 959
Другият начин е наличен докато има кой да влачи.
Като стане невъзможно какво правим?
Ън попита за намиране на решение, като спомена че е в ремисия.
Получи доволно количество мнения както да си дондури до дълбока възраст така и цяло разнообразие от мерки и решения.
От нея зависи дали ще направи нещо този път.

# 458
  • Мнения: 7 479
Аз не мисля, че е възможно в едно семейство да се спре с готвенето, прането и другите домашни задължения. Ние не знаем дали и колко са агресивни мъжете. И не виждам смисъл от подобна конфронтация. Бих се изнесла. Бих искала да гледам себе си, здравето си и кефа си. Защото Ън се жертва, неглижира се и ако не издържи какво ще правят двамата егоисти? Ще си живеят живота, депресирани или не.

# 459
  • Мнения: 32 484
Депресията и диагнозата не изключват да е мързел, пиявица и паразит.

Ън, пак да питам. Дано отговориш.
Какво ще стане ако спреш да му переш на голямото бебе, да му готвиш и чистиш. Изцяло даже си готвиш за себе си, щом и мъжа ти е като сина ти.
Яде ти се. Отиваш и ядеш. Без да ги чакаш, без да се съобразяваш.
Ще те пребият ли?
Мен не ме набиха.

# 460
  • Мнения: 8 860
Вижте..... писах, за да видя  и друга гладна точка  от чужд опит относно това как се справят хората с поставена диагноза депресия с битовите проблеми. Не съм имала намерение да се излагам на другарски съд, на който ми се набива канчето. Опитвам се да се погрижа за себе си, без да правя рискови завои и затова ми е нужно да се застраховам. Благодаря на Бояна, даде ми някои насоки в мисленето по въпроса. Други също споделиха каквото знаят, беше ми полезно.
Нещата са лесни отстрани, когато си лично вътре има много спънки и съображения, които затрудняват плановете.
Добре е категоричните по тези въпроси да помислят и върху тази страна на такива казуси. Животът наистина е труден понякога, има прекалено много щекотливи въпроси, малки камъчета, които спират колата ти. Аз се мъча да я бутам по пътя, понякога спирам, но не се отказвам. Оправям се по-лесно със своите проблеми, с другите ми е по-трудно и понякога бъркам. Надявам се все пак на разбиране.

# 461
  • Мнения: 32 484
Ън, за да можем да ти помогнем, трябва да знаем цялостната картинка.
Ти не отговаряш на доста въпроси.
Като не знаем малките камъчета, как да ти помогнем.
Ето, какво ще ти направи сина ти, ако спреш да му чистиш стаята, переш дрехите и да му готвиш? Даже съм сигурна и че му сервираш и чинии миеш. Защо поне на това не отговориш?

Леле пък за тия чинийки Ън какви скандали съм правила с брат ми.
Не мирясвах докато не си измие чиниите.
Ама той се инатеше, ама и аз изрод си бях и още съм.
Веднъж даже ми ги сложих в леглото мръсни Joy
За да стигна до това положение преди това е говорено мило и любезно.
Много съм постигнала с него, но да изкорениш възпитание от оназ бабка беше невъзможно, но поне си имах своите победи в моя дом.
Днес си замина. Абе изтърпях го за седмица, мълчах си за много неща. Но в началото си му вдигнах 2-3 скандала да се научи.
Сутринта бялата чаша с кафе я позаплакна и сложи при чистите. Вътре петна от кафето логично. Викам си, измий и си мълчи, нали ще си ходи след 2 часа.
Ама ако живееш тук, щеше да изтърпи лекция за гъбата и верото. И така всеки ден.
Абе затова още преди много години се изнесе. Joy

# 462
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 463
Аз не мисля, че е възможно в едно семейство да се спре с готвенето, прането и другите домашни задължения. Ние не знаем дали и колко са агресивни мъжете. И не виждам смисъл от подобна конфронтация. Бих се изнесла. Бих искала да гледам себе си, здравето си и кефа си. Защото Ън се жертва, неглижира се и ако не издържи какво ще правят двамата егоисти? Ще си живеят живота, депресирани или не.

Трудно е много,и изнасянето не е решение .
Какво ще постигне жената като се изнесе? Комфорта си ли? Дълбоко ме съмнява-тя да не се развежда и тепърва да започва самосиндикално и при положение ,че не се чувства ОК физически..
Такива кардинални мерки не са от полза в случая ...
То така се гледа кефа ,знаейки какво ти е дереджето у дома No Mouth

# 463
  • Мнения: 18 982
Аз не бих се изнесла, за да си гледам кефа, а за да не гледам какво се случва у дома. Просто не е за всекиго и всеки би си решил по различен начин проблема.

# 464
  • Мнения: 12 625
Никой не може да знае как точно би постъпил в дадена ситуация, докато не се е озовал в нея. Можем само да предполагаме. А мен животът ме научи да не се заричам за нищо, защото после ми идва да главата. И когато ти дойде до главата, виждаш колко си грешал, гледайки от страни.

Общи условия

Активация на акаунт