Частни училища -информативно - дискусионна тема- 64

  • 10 263
  • 92
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте! Не знам дали точно тук е мястото, но да попитам - дали има някъде публикувани (макар и неофициално) резултати от IB изпитите на българските училища, предлагащи тази програма? Аз не открих. Само малка част от училищата са обявили някакви единични точки/резултати.

# 16
  • Мнения: 5 934
Здравейте! Не знам дали точно тук е мястото, но да попитам - дали има някъде публикувани (макар и неофициално) резултати от IB изпитите на българските училища, предлагащи тази програма? Аз не открих. Само малка част от училищата са обявили някакви единични точки/резултати.

Няма и никога не е имало. Можете да си отговорите защо. В чужбина има подробна информация за класирането и резултатите. Тук само се хвалят, че предлагат IB. В последния официален бюлетин със статистика е споменато само, че в България под 10 ученика са се явили през 2023 г. на изпити. Каквото и да значи това.

# 17
  • Мнения: 9 810
Жалко за Ерик Кестнер.
Къде се помещават сега?

А за Веда какви са отзивите?

# 18
  • Мнения: 39
Жалко за Ерик Кестнер.
Къде се помещават сега?

А за Веда какви са отзивите?
"Ерих Кестнер" си имат основно училище и гимназия, които са си в "Люлин". Детската им градина остана без сграда, няма прием последните години и сега явно е прехвърлена собствеността.
За "Веда" имам положителни отзиви от две учещи там деца, но не са от първа ръка...

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте! Не знам дали точно тук е мястото, но да попитам - дали има някъде публикувани (макар и неофициално) резултати от IB изпитите на българските училища, предлагащи тази програма? Аз не открих. Само малка част от училищата са обявили някакви единични точки/резултати.

Няма и никога не е имало. Можете да си отговорите защо. В чужбина има подробна информация за класирането и резултатите. Тук само се хвалят, че предлагат IB. В последния официален бюлетин със статистика е споменато само, че в България под 10 ученика са се явили през 2023 г. на изпити. Каквото и да значи това.

Да, в IB diploma stats има статистики. Това, което Вие визирате под 10 ученици е само за явилите се през ноември `23г., повечето се явяват май и тогава вече са 125 ученици. Аз по скоро търся резултатите им и то по училища Simple Smile)
https://www.ibo.org/globalassets/new-structure/about-the-ib/pdfs … etin-may-2023.pdf

# 20
  • София
  • Мнения: 2 103
Жалко за Ерик Кестнер.
Къде се помещават сега?

А за Веда какви са отзивите?
"Ерих Кестнер" си имат основно училище и гимназия, които са си в "Люлин". Детската им градина остана без сграда, няма прием последните години и сега явно е прехвърлена собствеността.
За "Веда" имам положителни отзиви от две учещи там деца, но не са от първа ръка...
Само дето и основното училище се помещаваше в същата тази детска градина, а пък сградата на училището е също под наем от общинското 27 училище. Драма в няколко действия мога да напиша за това училище, дано с новите собственици да задържат малкото останали добри учители, че предишните собственици много успешно ги разгониха.

# 21
  • Мнения: 5 934
Основното училище и градината бяха в една сграда. Същото пише и на сайта им. Това е бившето 47 ОДЗ, което още 2020 г. е обявено, че ще бъде обновено. Гимназията беше в част от сградата на 27 СУ. Вероятно след вземането на сградата на ОДЗ-то гимназия и основно училище са се свили на същата площ, която са имали преди само за гимназията.

Да, в IB diploma stats има статистики. Това, което Вие визирате под 10 ученици е само за явилите се през ноември `23г., повечето се явяват май и тогава вече са 125 ученици. Аз по скоро търся резултатите им и то по училища Simple Smile)
https://www.ibo.org/globalassets/new-structure/about-the-ib/pdfs … etin-may-2023.pdf

Може ли да посочите статистика по училища. Общата за Света не ни грее особено. Гледала съм сайтове на училища в чужбина, където има подробна информация за успеваемостта на всеки випуск.

# 22
  • Мнения: 3
Основното училище и градината бяха в една сграда. Същото пише и на сайта им. Това е бившето 47 ОДЗ, което още 2020 г. е обявено, че ще бъде обновено. Гимназията беше в част от сградата на 27 СУ. Вероятно след вземането на сградата на ОДЗ-то гимназия и основно училище са се свили на същата площ, която са имали преди само за гимназията.

Да, в IB diploma stats има статистики. Това, което Вие визирате под 10 ученици е само за явилите се през ноември `23г., повечето се явяват май и тогава вече са 125 ученици. Аз по скоро търся резултатите им и то по училища Simple Smile)
https://www.ibo.org/globalassets/new-structure/about-the-ib/pdfs … etin-may-2023.pdf

Може ли да посочите статистика по училища. Общата за Света не ни грее особено. Гледала съм сайтове на училища в чужбина, където има подробна информация за успеваемостта на всеки випуск.
Е, то и аз това търся (както вече писах) - по училища за България. Ако можех да посоча...
В предоставената статистика е само общият бр. явили се от България. Ще попитам IBO, ще пиша, ако имам отговор. Би било полезно и интересно Simple Smile

# 23
  • Мнения: 64
Здравейте!
Има ли в темата родители на дечица 1-4 клас в Азбуки?
Ще ми е от полза да споделят пресни впечатления за учебния процес и натовареността на децата, допълнителни дейности и като цяло средата в училище? Какво е нивото по МАТ и налагат ли се допълнителни уроци за кандидатстване в СМГ/НПМГ в 5кл?

Благодаря предварително на включилите се с информация!

# 24
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Уроци за СМГ/НПМГ се налагат на 100%, без оглед на училището, защото изпитът не е с училищна математика. Така че се нагласете детето да посещава допълнителни уроци, ако целта е СМГ/НПМГ след 4-ти клас.

# 25
  • Мнения: 6 321
Не само уроци, ами и яко решаване трябва. Задачите с всяка следваща година стават все по-безумни за деца 4 клас. Някои от тях дори и мен ме затрудняват доста. Според мен вече това е прекалено, откъдето и да го погледнете и СМГ в този си вид в 5-7 клас е направо вредно, невероятен стрес и месомелачка и всички родители и деца, насочили се натам, са като секта. Сигурен съм, че по наше време осмокласник от математическа гимназия нямаше да може да реши повечето задачи, които сега се дават на четвъртокласници на състезанията за прием в СМГ. За мен това е абсолютно ненормално. Всички приети, а и неприети деца, са решавали поне по 2 часа дневно в целия 4 клас, а повечето и от трети и даже от втори.

# 26
  • Мнения: 2 113
На този етап е по-лесно да се влезе в МГ след 7 клас Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 321
Абе и това не е така - виж минималния бал в таблицата на Дидева - 497 от 500...
Но е различно наистина, защото след 7 клас се влиза с НВО, с училищна математика и дори може да се каже, че доста от задачите за 7 клас са по-лесни от тези на състезанията в 4-ти... абсолютно ненормална работа. Но пък на НВО трябва да си супер добре и по Бел.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 232
Абе и това не е така - виж минималния бал в таблицата на Дидева - 497 от 500...
Е, чак толкова не е. 482 е минималният бал.

# 29
  • Мнения: 6 321
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Kpc1voh57n5D_fiD39fcm76I … edit?usp=drivesdk

Това гледам аз - 497 за момичета и 486 за момчета, ама то все тая... космически е балът...

Общи условия

Активация на акаунт