Стани богат - тема 22

  • 14 936
  • 693
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 061
И аз съм за Ковънтри - британския Дрезден

# 331
  • Мнения: 3 705
Ковънтри, разбира се.

# 332
  • Мнения: 41 957
И аз съм за Ковънтри - британския Дрезден

Да, много добър жокер.

# 333
  • Мнения: 36 910
Този не съм го чувала, но името му е немско.

# 334
  • София
  • Мнения: 2 061
Чел съм романа.
Но копирам от Гуг пълното му заглавие, понеже е:
"Легенда за героичните, весели и славни приключения на Уленшпигел и на Ламме Гудзак във Фландрия и другаде"

# 335
  • Мнения: 3 705
Фландрия.

# 336
  • Мнения: 41 957
Мнооого гаден и подвеждащ въпрос. Зачудих се защо го изписват грешно - Уленшпигел вместо Ойленшпигел и се оказа "Главният герой на романа е базиран на средновековния фолклорен персонаж Тил Ойленшпигел".  Тогава видях, че се пита и за ЛИТЕРАТУРЕН ГЕРОЙ.
Но пък жокерът беше милостив Simple Smile

# 337
# 338
  • София
  • Мнения: 2 061
Още по-точно - кладенецът там

# 339
  • Мнения: 36 910
Замзам е вода, но го проверих. Обаче е логично.

# 340
  • Мнения: 41 957
Още по-точно - кладенецът там

Обаче е прекалено логично и това плаши, ако човек не знае.

# 341
  • Мнения: 3 705
Много ехиден и неприятен е този, но поне ще отвори топ въпрос.

# 342
  • София
  • Мнения: 2 061
"ЧС" - отдавна си го мисля, горното ти мнение ми "отключи" някакво прозрение:
Скрит текст:
Може би не случайно не кандидатствах за предаването с Орлин Горанов. Дали е до зрителна памет, или някакъв самоналожен "алгоритъм" (всичко друго с питанки гледам рядко, а СБ - почти винаги и тъй е с години). Не ставам за "игра" с един "внезапен" отговор. Ето, признавам. Сигурно доста неща ще знам/отгатна навреме и там. Но в СБ самите 4 отговора, като ги видя написани - ми "извикват" отговора - някой път верен, но не винаги, когато е на прима виста. С водата/замзам ми светна. Задават (тече) питанката. Нищо не ми хрумва. Появява се водата - отговор - и аз "виждам" кладенеца зад едни огради (вероятно от снимка от нета). Та така.
Докторът ми хареса (Аня вероятно е права за впечатлението, което оставя - но аз визирам играта му). Хубава игра, хубав завършек на седмицата - а на него пожелавам и хубаво "начало на следващата" - доколкото това разиграват в записите и ефира. Знания, късмет..., когато участникът си преборва въпросите - нека стигне далеко.
И винаги ме впечатляват хора, които помнят години. Впрочем, вероятно всеки помни каквото му е интересно (ако не е студент в сесия).
А утре (няма СБ) е пък Денят на Св.Йоан Кръстител. Но имен ден празнуват Кирил, Кирилка, Киро, Кирчо, Методи, Методий.
Хубави и спокойни почивни дни на всички!

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 09:31 от EmBrother

# 343
  • Другата България
  • Мнения: 37 830
Не мисля.
На 11.05. е денят на Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий.

# 344
  • София
  • Мнения: 2 061
В дните на Светлата седмица се благославят: в Светли понеделник – светите апостоли, в Светли вторник и сряда – св. Богородица, св. архидякон Стефан и св. Андрей, в Светли четвъртък – св. ап. Йоан и Яков, в Светли петък – св. ап. Петър, а в Светла събота – св.Йоан Кръстител.
Седмият ден се нарича Томина неделя. Тази седмица е наситена и с момински празници.
Но в събота имен ден празнуват Кирил, Кирилка, Киро, Кирчо, Методи, Методий.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 09:32 от EmBrother

Общи условия

Активация на акаунт