Не му родих дете и се разделихме

  • 9 918
  • 286
  •   1
Отговори
# 165
  • Washington,USA
  • Мнения: 933
Да и на тия дето са заченати с обратната страна на ..... им личи.

# 166
  • Мнения: 39 573
Грозно е разбира се. Никой не прави инвитро щото е много хубаво.

# 167
  • Мнения: 32 276
Да не би да стигнахме дотам да сравняваме децата според начина, по който са заченати...?

Може и такъв ден да дойде.
Да се раждат деца с предварително подбрани данни и естествено родените да се дискриминират.
Абе нямаше ли такъв филм?

# 168
  • Мнения: 203
Покрай болест в семейството ми изчетох всички теми за онкологичните заболявания в годините назад. В темите за РМЖ и яйчниците, потребителки си казват, че по мнение на техните гинеколози е следствие от терапиите по инвитро процедурите.
Жената ако не иска да си рискува здравето, отказва и толкова.

# 169
  • Мнения: 983
Минах през сходна на твоята ситуация - радвай се и се кръсти, че си се отървала.
Оня си хвана по-млада от мен и веднага й направи няколко чаавета.
За мен човек, който е склонен да зареже партньора си заради нещо такова е пълно нищожество. При все, че има толкова възможности за създаване на поколение с днешната медицина, но е далеч по-евтино да си намериш нова млада и фертилна жена (чак ми се повдига докато пиша това).

Това ми звучи толкова тъпо.... Просто не е държал ти да си майка на децата му....

Тъй ли? Ти пък от къде знаеш? Да не си светил случайно?

Няма нужда да светя на никой😉  Била съм в същата ситуация... за 10 години му предложих 50 пъти да се разделим, но той не пожела! После минах през успешно инвитро и тЕ така😉 Бях на 33 години.

# 170
  • Мнения: 6 246
Темата показва нагледно защо самотните майки не са особено желани от мъжете ергени, меко казано. И не толкова заради конкретната споделена история, а заради реакциите на други потребителки. Значи въпросния мъж е изгледал детето на авторката на историята, до пълнолетие, но защото не е искал дете като е бил на 25, нещо се пречупило в нея и след само година опити още 13 му е отказвала. И изведнъж се оказва буклук, защото е крайна сметка е решил да търси другаде това, което не може да има при нея.
Значи никой не е длъжен на никой да оправя чужди грешки и да жертва своите желания да има собствено дете. Знам, че в такива теми настава голяма драма след последното, но е факт.

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 14 777
Офтопик. Статистически установен факт е, че при бебетата ин витро делът на увреждания е по-голям. Примерно не половин процент, а един, съвсем примерно, може да е и по-малко, не са пред мен публикациите, на които съм попадала. Може да не се дължи на самото ин витро, а на проблема, който е довел до него. Също има хормонално зависими раци на гърдата и репродуктивните органи и допълнителните дози хормони също увеличават риска. Повишен риск не е същото като висок риск (същото казах горе за бременност на 40+) и това не е довод да не се прави ин витро, разбира се, каквото и да казват гинеколозите на тези жени, правейки се на врачки (в смисъл, няма как да се знае при жената Х точно защо е, обаче те "знаят"). Те някои други още по-умни пък казват, че увредените деца се раждат, защото майките им пият, пушат, не си правят изследванията и имат калпави гени. Но не е зле да се отбележи, като стана дума.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 5 391
Темата показва нагледно защо самотните майки не са особено желани от мъжете ергени, меко казано. И не толкова заради конкретната споделена история, а заради реакциите на други потребителки. Значи въпросния мъж е изгледал детето на авторката на историята, до пълнолетие, но защото не е искал дете като е бил на 25, нещо се пречупило в нея и след само година опити още 13 му е отказвала. И изведнъж се оказва буклук, защото е крайна сметка е решил да търси другаде това, което не може да има при нея.
Значи никой не е длъжен на никой да оправя чужди грешки и да жертва своите желания да има собствено дете. Знам, че в такива теми настава голяма драма след последното, но е факт.

Ако мъжът е изгледал детето истински както трябва, ще са установили силна връзка син - баща, и след като се разделя с майката, никога не би се чувствал прецакан. Никога не би прекъснал връзка с детето, понеже е разлюбил майката.

Вече ако само са споделяли един дом и е давал пари за 300 г повече кайма, за да му е топло леглото, това е различно и ако се чувства прецакан, сам си е виновен за житейския избор.

# 173
  • Мнения: 6 246
Каква е връзката с детето не става ясно, ако е силна е хубаво, но не променя много другите факти.
И разликата между семейство с дете и млада двойка без изобщо не е в 300-та грама кайма, така да се каже. Това са два различни свята, но хайде да не обяснявам точно тук.

# 174
  • Мнения: 131
Авторке (на темата, не тази, която другите коментират в последните страници), какво питаш колко мъже ще се лишат от потомство "в името на любовта"? Ти на колко години си? Това са пуберски истории, слез малко на земята.

Човека не е могъл да има собствено потомство с теб, преценил е че единия секс не си заслужава и си е бил пътя. Не разбирам каква е драмата? Всеки си търси неговото. Щом не го намира, търси другаде и тъй.

# 175
  • Мнения: 32 276
какво питаш колко мъже ще се лишат от потомство "в името на любовта"? Ти на колко години си? Това са пуберски истории, слез малко на земята.



Такива разбирания предполагат твърде много четене на булевардна литература + незрялост и проблеми с егото.

# 176
  • Мнения: 3 467
rf22 кои са му двата различни свята?!
Чувствата, които изпитваме един към друг е нещото, което ни различава от животните. Ако обичаш партньора си отиваш да се изследваш, не се правиш на унга-бунга супер фертилен примат - пробваш всичко!

# 177
  • Мнения: 39 573
Аз с ръка на сърцето признавам, че винаги съм искала да имам дете. Ако не можех да го родя, щях да осиновя. Ако партньора ми не иска да направи усилие, не бих стояла с него.

# 178
  • Мнения: 203
Офтопик. Статистически установен факт е, че при бебетата ин витро делът на увреждания е по-голям. Примерно не половин процент, а един, съвсем примерно, може да е и по-малко, не са пред мен публикациите, на които съм попадала. Може да не се дължи на самото ин витро, а на проблема, който е довел до него. Също има хормонално зависими раци на гърдата и репродуктивните органи и допълнителните дози хормони също увеличават риска. Повишен риск не е същото като висок риск (същото казах горе за бременност на 40+) и това не е довод да не се прави ин витро, разбира се, каквото и да казват гинеколозите на тези жени, правейки се на врачки (в смисъл, няма как да се знае при жената Х точно защо е, обаче те "знаят"). Те някои други още по-умни пък казват, че увредените деца се раждат, защото майките им пият, пушат, не си правят изследванията и имат калпави гени. Но не е зле да се отбележи, като стана дума.
Така е, Магдена изцяло съм съгласна! Нооо, ако трябва да се тревожа за моите дъщери, предпочитам да нямат деца, отколкото да борят сериозни онкологични проблеми следствие от тези процедури.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 14 777
И аз, обаче рискът никога не е нула, не е и 90% примерно, гаранция - Франция. По-рядко, но и хора с перфектно безрисков живот хващат рак. Да не дава Господ, или поне като даде, да сме вече много дърти.

Общи условия

Активация на акаунт