“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №7

  • 37 397
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31 384
Тороманов вероятно ще умре. Той записа Грудов на телефона си и в трейлъра Илчев му казваше, че ще понесе наказание. Дано го разкарат.

# 61
  • Другата България
  • Мнения: 37 760
Според мен Грудов записа Тороманов, не той него.
Когато го изнудваше за Мия.

# 62
  • Мнения: 2 729
Май има въведени нови правила с лимитиране на лайкове на коментарите. Не мога да харесам коментарите в темата.

Хареса ми, че Илчев цитира точен член и обясни на Грудов, че ще има последствия. Грудов ми е най-неприятният персонаж в целия сезон. Дано наистина понесе някакви санкции.
Колкото до въпроса защо Грудов се договори с Десподов - защото Десподов му каза, че може да му съдейства, за да се издигне професионално.

# 63
  • Мнения: 1 497
Според мен Грудов записа Тороманов, не той него.
Когато го изнудваше за Мия.
Не! Тороманов включи записа.

# 64
  • Мнения: 374
Попаднах на тази снимка в групата във фейса. Някой е правил колаж, но аз пък никога не съм виждала подобен кадър на Нашия човек с маската, на която се виждат веждите. Това според вас реална снимка ли е или обработена?


Това е снимка и е от първия епизод. Когато убиеца се изправя над Елдърова. В предна тема бях направила нещо като колаж с различните очи и бях ползвала същия кадър за сравнение. Коментирахме и че може да гледаме статист за убиеца, тъй като има известни разлики в различните епизоди - понякога по-едър и набит, друг път слаб и висок и така.

Направи ли ви впечатление колко професионално стреляше демона по Тороманов? Как държеше фенерчето над пистолета. Така са давали, че полицаите стрелят.

# 65
  • Мнения: 31 384
Умно старо куче е Тороманов, добре ще го нагласи мазния подмазвач.
Много ми е сипматичен Илчев.
Мия обаче е много груба и проста. Много! Силно антипатична. С Чанов са и много мърляви.

# 66
  • Мнения: 232
Грудов си е комплексирано кариеристче (Браво на актьора! Всички го мразим !). 😉Радвам се,че моят човек Илчев набира самочувствие. Бях сигурна, че ще детронира Грудката и ще заеме неговия пост накрая. Той единствен разследва със съвременни методи,а не допотопно като останалите.

# 67
  • Другата България
  • Мнения: 37 760
Според мен Грудов записа Тороманов, не той него.
Когато го изнудваше за Мия.
Не! Тороманов включи записа.
Ясно, моя грешка.
Извинявам се.
Умен ход в такъв случай, браво.

# 68
  • Мнения: 401
Сетих се, този епизод ми напомни за сезон 1 когато намериха психиатърката. Миа и Донка точно така държаха пистолет+фенер в къщата /по полицейски, подсказка?/. Също тя не беше убита веднага, намериха я жива, после издъхна. Но около нея заразплитаха нишката към миналото и мотива /колата и апартамента, парите, защо../.  Май очаквам подобен развой с Тороманов. Ако той е падналия отвисоко, да го намерят жив, да умре, но да остави важна следа /записа или друго/. Жертва от списъка си е. Така няма той да е последната мишена-жертва и ключът към всичко, а Десподов... Само ми е странно, че Десподов веднъж не ми се стори притеснен от убийствата, само за дъщеря си когато изчезна, това не ми се връзва.

Та този простреляния трябва да е полицай сега или бивш? Между другото с право може в МВР, някой друг уж в тая сфера да е бил там преди? Но те май ги избиха познатите "юристи", без Десподов, а него не го виждам убиец.

Появата на Дора и кмета заедно беше интересна. Та във ФБ видях интересен коментар - двамата в комбина Simple Smile

# 69
  • Мнения: 31 384
И аз все мисля, че е полицай, но то няма кой. Тороманов е жертва, Харитонов видяхме не е. Заимова има алибита за доста убийства, Илчев не е, Грудов е прекалено тъп и други няма.

# 70
  • Другата България
  • Мнения: 37 760
И на мен появата на Дора с кмета ми върна 50% към нейната особа. Blush

# 71
  • Мнения: 8 330
В момента мина тийзър как Фичето не само хвърля книгите, но и тръгва да бяга по някакво тясно спираловидно стълбище, а Мия и Филип го преследват. Кой знае как ни баламосват пак.

# 72
  • Washington,USA
  • Мнения: 970
Тороманов в промото изглеждаше супер. Явно няма да го блъснат 🤔

# 73
  • Мнения: 2 700
Дотук минало получи Заимова. При Харитонов, Десподов, Дора и библиотекаря има по един загатнат факт, заради какъвто ако се убиваше така, къде щеше да му се види края (развод, загуба, злополука, без детайли). Грудката, Илчев, Елдъров, Тороманов, момчето от библиотеката и т.н. си нямат бекграунд, за който да знаем. И Мия и Филип, които имат история само, ако си гледал първи сезон. Всички евентуални свързаности, освен това че част от героите са учили заедно, си ги измисля зрителят и чака да види, дали наистина така ще стане. Ако в следващия епизод не разкажат една пълна, смислена и обоснована предистория, спокойно можеха да спестят десетте серии пълнеж между старта и финала.

# 74
  • Мнения: 17
Благодаря за темата! До скоро бях почти убедена, че Демонът е мъж, но след вчерашния епизод си мисля, че наистина може да е Заимова, въпреки бруталността на убийствата. За мен тя единствена има някаква история и минало с която евентуално да се навържат мотивите за престъпленията.
За всички останали не знаем абсолютно нищо, ( тук изключвам Мия и Филип) което да подскаже мотив, освен че професорът каза, че е инвалид заради злополука, а не по рождение.
Аз целувката на Заимова с Мия нещо съм я пропуснала, но наистина може заради тази травма да ѝ е трудно да има отношения с мъже, въпреки че има чувства към тях и за това да изпуска напрежението с жени. Това донякъде ми дава обяснение и сцената на първото убийство на Елдърова с погалването по лицето и нейната уж по-бърза смърт. Също така и Кънчарова не се е мъчила при смъртта си. Мъките са за мъжете.
И аз от вчера клоня за Заимова и се опитвам да на вържа нещата. Мисля, че може и да са 3ма - Заимова, професора и фичето. Така и тя има алиби за определени събития. Даже когато тя беше при Дора, за да проверят инвалидноста на кърджиев може да му се е обадила да му каже, че го подозират. Може той наистина да е бил инвалид, но в последните години да е започнал да се възстановява и да го крие и затова чак сега са готови за отмъщение. Другото е, че тя за да заблуждава полицията може нарочно да използва лявата си ръка по време на убийствата. Все пак е полицай и е умна. Нали за балжката от Ирина беше казано, че е писано не с доминнатна ръка. Тоест тя е добавила текста с лявата си ръка. Иначе си е десничарка

Общи условия

Активация на акаунт