Гости с пренощуване

  • 15 923
  • 393
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 115
Петя, щях и аз да попитам - а твоето семейство гостува ли на приятелката за по половин месец всяка година?
Веднъж ходихме ние за няколко дни, един-единствен път преди години. Прави сте всички, може би трябва да дам отпор вече, пък каквото стане.

# 61
  • Мнения: 1 113
Петя, щях и аз да попитам - а твоето семейство гостува ли на приятелката за по половин месец всяка година?
Веднъж ходихме ние за няколко дни, един-единствен път преди години. Прави сте всички, може би трябва да дам отпор вече, пък каквото стане.
Първо изкарайте вие едно гости Wink
По принцип обичам гости, но без нощувка ако може. А и такива неща прочетох в темата, че.....
 С нощувка остават само сестрата на ММ, но те са част от семейството все пак. А и те не са оставали скоро, и ние оставаме с преспиване само в тях, но се случва веднъж на 3 години за 1 вечер. Иначе  или се прибираме или хотел. Никак не мие комфортно да остана в чужд дом.

# 62
  • Мнения: 29 023
За много близък роднина, примерно сестрата на мъжа ми ще приема, за човек в беда също. Момченцето тогава спа у нас, беше с нас на НГ също.

# 63
  • Мнения: 1 236
Приятел на свекъра ми си продаде къщата на морето заради такива гости. Разказваше, че жена му се убива от готвене и чистене лятото. Даже не питат, хитро действат - " Еййй как си, там ли си, ние ще пътуваме за еди къде си и можем да минем да те видим евентуално". И минават и се натрисат за седмица. После си отиват и на тяхното море. И ей ти го - половината безплатно.
Ако каже, че не е там, се пазарят да ходят без него и да се настанят в неговия имот.

# 64
  • Мнения: 29 023
Да бе, ще я продам, отсвирвам ги директно. И при нас редовно си довършваха морето...

# 65
  • София
  • Мнения: 28 900
Ей, точно тези от типа, които звънят директно на вратата с въпроса "Гости приемате ли?" и/или уведомяват, че ще дойдат, ме научиха да режа директно с "Не приемам гости/не е удобно" без никакви обяснения.

# 66
  • Мнения: 1 236
Абе дали я е продал заради това, не знам. Така твърдеше. Обясняваше, че едно е да изкажат намерения, друго е да си в стрес кой ще ти се изтърси. Вече като са дошли, не може да ги изгони.

Аз съм спала два пъти при роднини в София, когато бях кандидат-студентка. За по седмица. Беше ми много неприятно, но не зависеше от мен, а от родителите ми. Даже не им е хрумвало да се наеме нещо - сама, в големия град, как така, без надзор.
Едната роднина, сама пенсионерка, явно ми показваше, че и е много неприятно, че съм там. Беше ме изгонила деликатно, въпреки уговорката с нашите. (трябвало да ходи някъде и на другия ден да ме няма, каза ми го вечерта). Намерих си къде да отседна и си тръгнах без да казвам на родителите. Беше ми писнало вече да обикалям чужди домове. Нашите се изпокараха жестоко с бабата след това.
Просто явно по стара традиция някои смятат, че всяка роднина трябва да те приеме с радост, когато и да е.

# 67
  • Мнения: 1 412
При баба ми техни познати, директно дойдоха с багажа на вратата, наложи се да се измисля някаква история как трябвало да ходят еди къде си, после не си вдигаха домашния телефон да не би да се обадели, да проверят и да се разсърдели. Безумие!

# 68
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Обожавам да ни идват гости, И като живеехме навън , и сега в България. Домът ми е отворен за приятели.

# 69
  • Мнения: 1 236
Подозирам, че тези, които обожават гости, не им идват често такива.
БНД много обичаше да кани гости. Ей така, без подготовка: "Хайде след работа в нас", или срещнал познат и хайде у нас. Много обичах гости, но ми беше писнало вече. Нещо се приготвяш да правиш и хоп някой идва. Веднъж даже един ме завари чисто гола, излизаща от банята, мислех, че е сам, не знаех, че има друг човек.
Коронният номер беше като му писне от гостито, тайно да ходи да си легне. Отива до тоалетната и не се връща. Полудявах. Оставам аз с някви хора и те нахални, лафят си, смеят се, че си е легнал, но не си тръгват. И аз не мога да легна. Гонила съм "гости". Ама буквално: " Хайде аз лягам, тръгвайте си".

# 70
  • Мнения: 6 813
Правилно, че е БНД, а не ММ. Не бих го изтърпяла такъв.

# 71
  • Мнения: 3 051
Хората са различни. Има дори такива, които ще се депресират, ако не посрещат често гости. И на мен ми беше приятно преди години, но с възрастта и всекидневната тежка умствена работа ми е нужна повече почивка и усамотение за разтоварване на психиката. Гостите вече доста ме натоварват и се чувствам скапан след по-дълги гостувания. Други пък с гостите се разтоварват по-лесно. Няма единствен верен отговор за тази тема.

# 72
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Само подозираш.
И сега посрещам и изпращам приятели, пътуващи презокеански. Че ходя да ги вземам и карам на летището.
Няма да казвам и колко човека имат ключове от вкъщи.
Но пък като дойдат си се чувстват като у дома си. Готвят, чистят, прибирам се от работа и нямам какво да върша.
От дете съм свикнала така, домът ми да е пълен с хора.

# 73
  • Мнения: 1 657
Аз говоря за хора, които идват веднъж годишно за няколко дни. И то хора, към които нямам ангажимент да готвя или развеждам някъде.
Такива каненки всеки ден е абсурд.

# 74
  • Melmak
  • Мнения: 3 284
То зависи и от самите гости.

Майка ми и баща ми все канеха, готвеха. Като идваха хора от провинцията по работа, лекари са оставали с дни вкъщи, понякога и седмици. Но за нашите си беше нормално, постоянно се готвеше и се сервираше. Аз не го възприемам чак така сега, ако някой дойде у нас бих искала да се чувства добре. Обаче да готвя тристепенно меню в рамките на седмица, не бих се навила.

Имам приятели, купонджии са големи, бяхме веднъж на нг в тях. Голяма компания, домакините си легнаха по едно време. Ние събрахме боклука, пуснахме съдомиялната и си тръгнахме. На сутринта моята приятелка даже писа да благодари, че сме шетали.

Общи условия

Активация на акаунт