КГБ = Клуб на Готините Баби - 221

  • 16 053
  • 533
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 236
Я вижте баба ви Клечорана с какво се занимавА до сега Simple Smile

 
https://cherrybakery.wordpress.com/2018/06/30/lesni-ekspresni-solenki-s-izvara/

Лакомията ми няма почивен ден:) !
Няма само адашката да ни изкушава с разни вкусища, с които се вихри женското и царство Simple Smile .
Аз уж не за мен де, за чаветата, които чакам тези дни - най- късно до петък ги очаквам, че родителите им ще пътуват по Европа.
То мама им хич не им дава да ядат такива работи, че особено каката доста е поналяла снага, ама баба им помни и майка им, колко обичаше да си похапва на тази възраст Simple Smile

# 526
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 923
Клечи, по лакомия се нареждам преди теб Simple Smile Толкова изкушаващо изглеждат кифличките, че не се въздържах и вече довършвам печенето на първата тава. Мама ме гледа очудено, защото ме знае колко съм скарана с печивата. Но ще си хапне сладко-сладко. В тази жега никак не е добре да се въртим около фурната, но да живеят климатиците!!! За обяд готвя "разтъпкани чушки", демек деструктурирани Simple Smile пълнени чушки. Аз изобщо не ги обичам сготвени по този начин, но това пък е любимата манджичка на мама, а клиентите са на първо място. Оставям ви, че ще ми загорят манджите и изгорят кифличките. До следващото включване.

# 527
  • София
  • Мнения: 8 470
И на мен ми се размина днес готвенето. Ооо, каква радост!
Германчето каза, че ще си направи омлет и салата, а за вечеря кисело мляко и плодове. Синът ми е извън София. Прибрах тестото за хот дог в камерата, да чака по-добри времена и повече клиенти, както казва МАМСИ. Simple Smile Аз днес съм на нектарини.
И да не си мислите, че съм седнала със скръстени ръце? Оправих си цветята, освежих ги, полях ги. Измих терасата. Сега след един хладен душ си почивам и после към тръстиката. Германчето отиде на плуване.
МАМСИ, винаги ти се радвам, когато се появиш в нашата къщичка. Предстои ви хубаво мероприятие, добре да си изкарате. Hug
КЛЕЧИЦЕ, метни някоя кифличка към тия, дето уж сме на диета. Stuck Out Tongue Winking Eye
НИНКА, да черешова задушница е, но аз още навремето съм предупредила моите хора, че няма да им нося "там" храна. Получила съм одобрението им и така, вече толкова години не ходя на задушница. Ходя, когато почувствам, че ми се "общува" с тях и нося само свещички, цветя и вода. Приготвям си у дома по нещо, запалвам свещ пред снимките им  и ги споменаваме.
Време ми е да се стягам и да яхвам метлата. Simple Smile

# 528
  • Мнения: 2 027
Привет дами!

Термометърът показва 38 .
Аз уж се прибрах и запътих към диваната,но се сетих ,че компотите ,които вчера правихме останаха навън на слънцето.
Нахлупих си шарената капелина и ги прибрах.От там прането от три перални чака да го прибера.Хайде и дрехите събрах- топли,парят😀
И за да ми е още по-горещо реших да оползотворя едни кори,на които скоро им изтича срока.
Направих две тави с банички.
За закуска,вечеря или кой,когато му се дояде.
От три дни ММ бере череши и носи по близки и приятели.
Черешова година е тази.
Много плод,а не ни се ще да го оставим да опада.
В тази връзка направих компот.Не,че някой се е втурнал да търси или яде.🤭🤔

Фло,как само нектарини бре?!
Възхищовам се на хора кото теб.
Аз диети не мога,а и не искам да спазвам.Имам си и аз доста излишни килца.От време на време спирам сладки,масло и т.н.
Важното е да сме здрави!
А който не ни харесва - няма вкус 😃🤭😁🤪

Танче,справи ли се с техниката?
Може и да ти е трудничко,докато свикнеш,но новото си е ново!

Пипи,присъствала си на типичното новобогаташко парти.
Накъде без чалга?
Основната музика на младото поколение.За голямо съжаление.
Скоро и ние бяхме на такова подобно събитие.
Радвам се,че много млади хора (същите,които се подрусват на чалгата) се хващат на хоро и то различни,не само правото хоро,характерно за нашия край.
А с излишното количество храна и напитки демонстрират благосъстояние.

Айша,какво става с Мрънличка?Предприеха ли нещо?

Борянчице, как са днес послушковците?
Доскуча ли им вече?

КАГ, продължава ли периода ти на активна почивка?
Полага ти се!

Каси,приятна разходка из Букурещ!

Е,до тука стигнах със списъка на писалите.
Само Фло го може от край до край 😃😍

До по-кэсно

# 529
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 923
ФЛО, и аз днес се разхлаждах по терасите. Едната е дълга цели 11 метра. Вкъщи имам един "къдрав" маркуч, с който много лесно стават нещата. Завчера купих подобен и за Карлово - много добро решение при този метраж. Мама седна на едно столче и заедно с терасата понамокрих и нея /само краката, разбира се/.
Относно Задушница - аз също не ходя на гробищата. Паля си свещичка вкъщи, подавам на съседките и така. Не ми е необходимост да хода "там", те са винаги с мен, в сърцето и душата и не минава ден, в който да не мисля за тях. А и урната на милото си е вкъщи. Така и не можах да се разделя с него и да го сложа в земята.
ГЪБЧЕТО ме изпревари. Ти и на 38-градусова жега спирка нямаш Open Mouth Браво, момиче! Образцова домакиня си ни ти, а аз отивам в ъгъла да се срамувам.

Последна редакция: ср, 19 юни 2024, 18:23 от Мамси

# 530
  • София
  • Мнения: 16 220
Започвам от най-многото въпроси - Мрънла. Днес ги изписаха с мамка и. Там са мазали отока с някакъв крем и са и давали някакви хапчета и съответно спаднал.  На кроткия ми въпрос какво е, ще го предпишат ли за домашно лечение, какви са таблетките - мама и ми се накрещя колко съм гадна, защо си вра гагата в лечението и да не се вълнувам. То не, че и тя се е развълнувала и заинтересувала, ама .....Дойдоха, взеха си баткото и нищо не споменаха как ще продължат с отока. Иначе другото и е ок, весела и жизнена.
Мрънч сутринта отказа да ходи на платената занималня в някакво близко читалище. Ако му бях майка не бих го пуснала - той е най-малък, другите са ученици 1 - 5 кл и са много по-осъзнати. Носим храна, в жегата не яде. Изпива си шишето вода до обяд, от 2 даскалици няма коя да му налее от чешмата. Като го водя все ги моля - да наливат вода на детето. Пускат ги  на тротоара пред читалището да се оправят сами. Детенцето Господ го пази от всякакви лоши действия и хора.... Уж говоря, набивам как да се пази, да си знае адреса, как да вика за помощ за да му обърнат внимание. Но не - стресирала съм го излишно.....
И това удоволствие за 40 лв/дн. за да са родителите само с 1 дете. То второто е набутано на баба и дядо за да мажат по тел. Ако е при тях - влачат го като чувал картофи.
Не знам дали те са прави, дали аз. Имам проф. изкривяване на тема сигурност от 90те години, то не е различно и сега.
Моля да не цитирате - ще изтрия. Имам си наблюдател и активен четец тук. Мисли си, че не зная коя е....

# 531
  • Мнения: 2 027
Айша,най-важното е,че детето се чувства добре!
Ние сме от другото поколение.
От там и различията.
Да са здрави децата ,малки и големи!

Преди малко се връщам от градината с набрани краставици и точто на пътя ми под един навес виждам смок.Не е змия.Покрай нас повечето са водни змии,но това си е смок,шарен,дебел ,голям и оплетен в едно парче мрежа от тия против градушките.
Поогледах го,опитах да го дръпна,но той се опитва да хапе.
Викам ММ на помощ,той сложи дебели ръкавици,хвана го за главата ,а аз с ножицата лека полека изрязах мрежата .
Пъхнахме го в една торба и ММ ходи да го пусне на свобода.
Добре,че не ме е страх от такива твари .
Та такива работи около мен.
Сега бегом марш към банята,че пак вечерята ще е към 22 часа🤪😃

# 532
  • София
  • Мнения: 8 470
Споделям мнението на ГЪБКАТА, относно  разликите в поколенията. Същото ще кажа и аз - важното е Мрънличка да е добре. А майка й навярно се е изнервила от заточението в болницата. С това не искам да я оправдая. Относно Мрънч - ако не са ти възложили задача, не отивай да го прибираш. Или още от сутринта предупреди, че днес не можеш да го вземеш. Да си правят сметките, кой ще го вземе.  Ей така младите се учат, че все някой друг ще свърши работата. Това не е полезно за тях самите, за в бъдеще. В психологията ни учиха, че където има един отговорен, около него преживяват няколко безотговорни. Трябва да се научим да казваме НЕ, да се отстояваме и да поставяме граници. Иначе животът става много труден. За нас. Не за околните. От известно време прилагам т.н. Здравословен егоизъм. Ами има ефект, макар и не много голям засега. Мисля да продължа и занапред. Започва да ми харесва. Много съм доволна, че се подсетих за тази тема и я разработих за моите "студенти". А пък те колко са доволни, думи нямам!
ГЪБКЕ, признавам си, много ме е страх от такива твари. Дано никога да не ги срещам по пътя си. Днес се заинатих и издържах само на нектарини. Казваш, че който не ни харесва няма вкус. Има и продължение - а който ни харесва, не ни заслужава. Е, това не се отнася до нашите гаджета. Stuck Out Tongue Winking Eye  Днес с германчето си говорихме за смяната на пола, за еднополовите бракове. Ами напълно ги подкрепя. Аз си мислех, че след като баща й преподава религия поне това няма да оправдае, а тя най-спокойно ми заяви, че след като хората се чувстват добре, какъв е проблема? Питах я това няма ли да е вредно за децата, които ще отглеждат, а тя пак изкара на преден план, че детето ако е щастливо какво значение има в какво семейство живее. Леле, какво ли ни чака в бъдеще!
МАМСИ, чудесна е идеята за маркуча. Аз днес не знам колко легена вода изнесох. Ще ида до някоя железария и ще си купя. Трябва да измеря само колко метра е от банята до терасата.
Време е за Лека нощ. Приятни сънища, момичета. Hug
Утре живи здрави, пак по конете и напред.

# 533
  • Мнения: 18 866
Фло ,въртим се около една тема. От тук и  сега наблюдавам моите внуци, съм на мнение ,че са бройлери младите. Ние някак ще оцелеем в екстремни условия, но на тях само тока да им спрат и са капитулирали. Ще се изнесат при бабите да им готвят и палят печка, да месят хляб. Ако има брашно , при мен на картофи може да се оцелее и без него.
 Ще ядат каквото има и ако има.
 Да не говорим за водата.
 И при мен е зле с нея, но има съседи все пак с герани ,ще мъкна.
  Не се движат, ще атрофират мускулите, пред екрана всичките и край.
 Умни за трима, съобразяват, изказват мнения на дърти философи, а елементарните неща нямат.
 Нов свят, прекрасен нов свят,  - дано не е по книгата на Олдъс Хъскли ли беше, Хъксли ли.
 Нашите деца на тази възраст,  а и сега селските деца, са практични и имат умения.
 Набутаха се в бетона и това  е.
 Днес казах ,че не са мои деца, имат си родители, на жените на улицата, че излизаме. Момата смела и за три вечери подкара новия голям велосипед ,сега брат и иска  и той , рева първо , че страшно първата вечер. сега обменя опит с нея  как стана така. Малко им трябва. Човек с време за тях.
 И ми е кофти , като кажат, че  ние не сме гледали, лесно било , и  аз съм го казвала , не ходят на работа  зимата ,кво толкоз Предат да имат дрехи.
 Но едно нямат сега - време , най-вече с децата си. Имах го, давах го, с удоволствие  и отговорност и никой не мие  бил длъжен.
  Нямам и намерение да се гърбя повече от нужното вече.  Да се оправят.
 Някога свекърва ми каза ,като ти е дошло наум за мъж,  трябва и за друго да ти идва.
 Права е била. И съм изпълнявала.
 Само на себе си не го е казвала,  или на нея също са казвали ,щот  ...тя си знае.

 Сега децата им все едно са паднали от небето и  трябва да ги гледат, ами това е  ,гледат се деца. Никой не е длъжен да го прави ,който помага , от него е  ,плаща си за това с други неща. това сякаш е задължение - знаете ,никой не е длъжен да ви гледа внуците.

Общи условия

Активация на акаунт