Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...6

  • 7 366
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 830
Здравейте!
За колко време мога да пия Вит. Д (7000) без вит. К2?
Нещо съм объркала и съм купила чист вит. Д. След десетина дни очаквам да пристигне К2. Да прекъсна ли или да намаля дозата на вит. Д?

# 121
  • София
  • Мнения: 736
Не прекъсвайте, но дано вземате магнезий през това време.

# 122
  • Мнения: 4 830
Взимам Магнезий (от 2000 mg магнезиев лизинат/глицинат хелат), два пъти по 2 таблетки, на гладно сутрин и вечер преди лягане. От утре ще приемам Магнезий (от магнезиев бисглицинат хелат) пак същото количество и по същото време.

# 123
  • Мнения: 9
Здравейте. Преди 2 дни си направих изследване на витамин Д.


Винаги съм била с дефицит. От няколко месеца приемам вигантол 2 пъти в седмицата по 20 капки (10 000 UI) по лекарско предписание.
Четейки темата обаче ми се струва, че нищо не съм правила Satisfied Ще отида пак за консултация другата седмица, но мисля и да започна описаната по-горе в темата схема:
- 15 дни х 20,000 Д3-К2 200мкг
- 15 дни х 15,000 Д3-К2 100мкг
- 60 дни х 10,000 Д3-К2 100мкг
магнезий 600мг.

Мисля да поръчам
https://remedium.bg/now-foods-vitamin-d3-10000-iu-h120-softgel-kapsuli-140561/p
https://remedium.bg/solgar-vitamin-k2-za-zdravi-kosti-100mkg-h50-kapsuli-133509/p

Как ви се струват? И правилно ли съм сметнала дозите?
Малко множко ми се вижда витамин Д, имайки предвид това, което съм пила до момента. Но пък и нямаше ефект от него ...

Миналата година по това време съм била с

# 124
  • Melmak
  • Мнения: 3 358
С дефицит сте си и с 20000 iu два пъти седмично нищо не правите. Все едно да сложите щипка сол на басейн с олимпийски размери и да очаквате водата да е солена.

Аз в момента пия същия витамин Д, на същата марка. Съветвам ви да влезете в темата за добавките и да си го поръчате на двойно по-ниска цена, защото почти 50 лв за това са много.

# 125
  • Мнения: 13 610
Те даже са 20к единици общо за седмицата, 2 пъти по 20 капки...
Витамините действително идват скъпички ако се купят у нас, обикновено се зареждам от iHerb с най-големите възможни разфасовки по време на някоя промоция и не се занимавам по много време.
От сега съм взела да си правя списък есента за годишнината им като пуснат пак голяма отстъпка на всичко какво ще зареждам Grinning
Но витамин Д не е скъп по принцип, отделно че тази същата опаковка на Now в iHerb ей сега я погледнах и е 21.66 лв без да е на промоция... А ако се взема най-голямата, излиза още по-евтино за доза. Да ме прощава местната икономика, но няма как да си купя от тук такова нещо. Те тук дори не внасят от всичко най-големите разфасовки, аз и не виждам кой би си ги купил при такива цени дето се получават накрая.

# 126
  • Мнения: 4 830
Здравейте!
Днес излязоха резултатите на сина ми. Вит. Д е 21.
На 12 г. е.
Педиатъра нищо не каза за дефицит.
По 5000+вит. К добре ли е за начало?

# 127
  • Мнения: 9
Благодаря много, момичета. Purple Heart Поръчах ги от iHerb. Цените са 2 пъти по-ниски. Ще видя как ще е положението с по-големите дози.

# 128
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте!
Днес излязоха резултатите на сина ми. Вит. Д е 21.
На 12 г. е.
Педиатъра нищо не каза за дефицит.
По 5000+вит. К добре ли е за начало?
ng/ml или nmol/l?

Общи условия

Активация на акаунт