Психически тормоз на работното място

  • 3 511
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 30 130
Тогава няма нужда да продължаваш селянията като тормозиш на свой ред новоназначените, понеже теб са те тормозили в началото.  (не ти конкретно, принципно)

# 121
  • Мнения: 43
Тази колежка си е позволявала да тормози всеки новопостъпил. Защо трябва аз да търпя това? Чудя се защо другите са го търпели. Опитвам се да прекъсна това. Нали има и нещо - като не става с хубаво, става и по друг начин. Тя забранява на колежките да контактуват с мен, защото иначе ще погне тях. За мен това не е нормално. И затова потърсих и други мнения и съвети. Доста съм се променяла с годините и все още продължавам да се променям. Опитах да се напасна според ситуацията, но не се получава.

" Когато преобладават мъжете, цари мир и разбирателство." -  и дори и един мъж да има, внася определен баланс

# 122
  • Мнения: 781
Никого не съм тормозила, защото мен са ме тормозили.
Има хора, които заслужават да им се натрие носа, иначе се качват на главата на останалите и бъркат работата на всички.
Има кофти хора, лош колектив, интриги, клюки, хора които живеят на гърба на другите, грубияни, "жертви", всякакви... Такъв е живота, никой не ти е длъжен по подразбиране.
Пак подчертавам, не говоря за конкретния случай, който е изложен. Не съм запозната лично със ситуацията, виждам само едната страна и се опитвам да покажа на авторката друга гледна точка. А тя ще си реши проблема по свое усмотрение.

# 123
  • Мнения: 43
Тогава няма нужда да продължаваш селянията като тормозиш на свой ред новоназначените, понеже теб са те тормозили в началото.  (не ти конкретно, принципно)

Аз лично никога не бих си позволила подобно нещо. Просто не съм такъв човек. На нали на почти всяко място има по един, който се изживява като "тартор" и ако не си с него, си срещу него. А аз си имам собствено мнение.


"Никого не съм тормозила, защото мен са ме тормозили.
Има хора, които заслужават да им се натрие носа, иначе се качват на главата на останалите и бъркат работата на всички.
Има кофти хора, лош колектив, интриги, клюки, хора които живеят на гърба на другите, грубияни, "жертви", всякакви... Такъв е живота, никой не ти е длъжен по подразбиране.
Пак подчертавам, не говоря за конкретния случай, който е изложен. Не съм запозната лично със ситуацията, виждам само едната страна и се опитвам да покажа на авторката друга гледна точка. А тя ще си реши проблема по свое усмотрение."

Да, благодаря Ви за мнението. Клюките и интригите пречат на работата и аз не си го позволявам. И точно това я дразни, защото не желая да бъда въвлечена в това

# 124
  • Мнения: 32 523
Авторке. От всяка работа ли ще бягаш при проблеми?
Дръж си на своето.

# 125
  • Мнения: 43
На предишната ми работа ми се налагаше почти сама да се обучавам. Това ме научи, че никой на никого не е длъжен. Но каквото съм научила сама, след това съм го споделяла с нови колежки и винаги съм помагала. Там изпълнявах доста различни длъжности, което пък за мен е плюс. И досега продължавам да помагам и на мен ми помагат бивши колеги. Просто, защото сме в прекрасни отношения. Все пак човек до човека опира.

На сегашната работа съм от 3 години, но в различни отдели, което означава, че и работата е различна. Просто в последния отдел колегите са кофти. Иначе работата ми харесва

# 126
  • Мнения: 9 710
"Тормози" ги и ти! Смачкай ги със самочувствието ти и увереността ти. Нека говорят! Ти се забавлявай.

Ти: Петрова, по кой член трябваше да пусна документа за стоките?
Тя: Нали, ти казах миналия месец - да си запомнила!
Ти: Петроваааа, нали знаеш, че съм руса, че съм любовница на Иванов и дойдох тук с връзки. Не мога да помня всичко. Ти си по-умна от мен.
(и пускаш най-лукавата усмивка, която имаш)

Ако имате право на лични разговори по телефона:
- Ало, да, да, на работа съм. Да, днес е много спокоен ден. Колежките ми са тихички и не ме занимават с глупости. Точно това най-ми харесва тук. Мразя да ми се дрънкат глупости.

С клиент:
- Това е в пълномощията на госпожа Петрова, тя ще ви съдейства.

Бъди СПОКОЙНА, усмихната, весела, със самочувствие! Сутрин им кажи весело, усмихнато, силно и ясно - "Добро утро, дами! Как сте днес!"
"Мачкай ги" с класа, възпитание, усмивка. Те първи ще се предадат така. Защо си се предала ти?

****
Реалност с моя бивша шефка. Пуснаха я в гнездо на змии (и аз съм работила там и ги знам). Тя безкрайно умна и можеща, но крехка и деликатна жена. Първите 6 месеца я побъркаха, но тя си плетеше много умно кошницата. С финес ги настъпи и ги сложи на местата им. В момента тя коли и беси, нищо, че змиите са там от "ние сме тук от 20 години, нищо не знаете вие".

# 127
  • Мнения: 43
Реалността при мен сега е такава, че прекият ръководител е мекушав и не желае да застане като такъв. Онзи ден след поредния разговор с него, му заявих, че вече съм склонна да напусна, ако това продължава. Това той го е коментирал с една за него доверена колежка, и едва ли не е казал, че това за него е решението. Но аз не мисля така. Защо трябва да се предавам и да не си отстоявам правата. Разбрах, че едната колежка е била тормозена в продължение на 3 години. Не постоянно, а от време на време. Това нормално ли е според вас? Защото за мен не е.

# 128
  • Мнения: 32 523
Не знам. Дадохме ти линкове за тормоз на работното място какво да правиш.

Обърни се към друг ръководител тогава.

# 129
  • Мнения: 43
Не знам. Дадохме ти линкове за тормоз на работното място какво да правиш.

Обърни се към друг ръководител тогава.

Обърнах се. Сега чакам резултата

# 130
  • Мнения: 25 899
Добре де, и 100 човека да се изредим да ти кажем, че не е нормално, това какво точно ти помага?
Аз и не разбрах как точно те тормозят в момента – нали са те оставили на мира и не говорят с теб? Или продължаваш да ги подслушваш какво говорят зад гърба ти и това наричаш тормоз?

# 131
  • Мнения: 43
Добре де, и 100 човека да се изредим да ти кажем, че не е нормално, това какво точно ти помага?
Аз и не разбрах как точно те тормозят в момента – нали са те оставили на мира и не говорят с теб? Или продължаваш да ги подслушваш какво говорят зад гърба ти и това наричаш тормоз?

Много добре съм запозната с понятието "тормоз". И не, не продължавам да ги подслушвам, защото чух достатъчно.

# 132
  • Мнения: 30 130
Онзи ден след поредния разговор с него, му заявих, че вече съм склонна да напусна, ако това продължава. Това той го е коментирал с една за него доверена колежка, и едва ли не е казал, че това за него е решението. Но аз не мисля така. Защо трябва да се предавам и да не си отстоявам правата.

Не си подходила правилно. Когато му казваш, че ще напуснеш, трябва наистина да си готова за това.

Нали сега не говорят с теб? Значи нещата са ок поне за момента.

На работа си, за да работиш, не е нужно да си говорите, да сте приятелки, да си споделяте. Да, не е добре, ако те провокират и ти говорят неприятни неща в лицето, но сега това нали не се случва..?! Щом си мълчат, гледаш си работата и това е.

# 133
  • Мнения: 36 197
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт