АС и други романтични К-драми - тема 9

  • 9 221
  • 636
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 385
Роца, а как е на вкус? Честно казано изглежда доста гнусно когато вземат да го наливат по чашите. Като вода в която са плакнали бояджийска четка от бяла боя.

# 256
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
Рори, на вкус е малко като не много сладка резлива едновремешна боза, леко газирана и алкохолна. Е, и с вкус повече на ориз, отколкото на просо Grinning . На мен ми допада. Аз досега бях пробвала само натуралния вариант на ресторант, но днес пробвах и ароматизирано макголи, с вкус на праскова и с вкус на грозде. Ароматизираното повече ми хареса от натуралното. Но аз повече харесвам и ароматизирано соджу, отколкото натурално.

# 257
  • Русе
  • Мнения: 2 331



Който гледа "Престолонаследникът изчезна" вече е разбрал, че по стар корейски обичай колкото повече наближава края, толкова по-забъркано и отчайващо става. Или ни подготвят за неизбежните сълзи, или ще вадят някаква магическа пръчка за справедлив хепи-финал.
Миналата седмица попитах "Къде е майката на ГГ-я? Да не би бащата - лекар и нея да я е  лекувал?" Ето, чуха ме и извадиха историята с майката, убита от собствения си съпруг. И той призна това на дъщеря си?! Не мога да се начудя на цялото й поведение - видя как баща й трови краля, видя и разбра историята му с Вдовицата-кралица и как това рикошира в Престолонаследника, разбра , че баща й убива майка й, разбра как я намесва в политическите си игри с брака й с малкия Принц...И...? Мисли, че като застане пред баща си и му каже мнението си в очите му...какво...ще му заговори съвестта? Ще заплаче и покае? Ще сложи край на живота си? Ще влезе в манастир? За мен баща й е или луд, или психопат, който ще жертва всичко и всеки за да постигне целта си. Включително и дъщеря си!
Леле, много се филмирах...А, докато чаках текущите сериали, започнах "Кралицата - любов и война". Там пък Г-н Трапчинка плаче почти колкото Звездалин в "Кралица на сълзите".

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 00:31 от winona

# 258
  • Мнения: 6 965
Уин, Принцът е 20 епизода. Има още време до края, че да оправят кашите.

# 259
  • Русе
  • Мнения: 2 331
Уин, Принцът е 20 епизода. Има още време до края, че да оправят кашите.
https://doramatv.live/naslednyi_princ_ischez
2в1, на мен това ми показва Дорамата. За оправяне и 15 минути стигат, така че ще гледам до последно. Simple Smile
Дописвам се:
Много мощно и брутално започна и новия сериал с Чи Сонг. Предвкусвам гадории и ,ако включат ужаси ,ще ме загубят като зрител, въпреки , че ми е любимец.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 10:06 от winona

# 260
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 140
Много имах за четене. Писали сте като за световно за двата дни, докато ме нямаше.
Белл, СК ползва едновременно различни лица за кампаниите си. Засега все още не е успял да съблече Джунгкук за стандартни снимки на бельо. (Мисля, че няма и да успее.) Нямам много широк поглед върху кампаниите, но едновременно с основните лица (посланиците) на марката, се снимат и много поддържащи участници. Наред с Куки снимките на линията мъжко бельо вървяха с някакъв южно-корейски футболист. Говоря за такива снимки, които показват всичко, а не само ластикът с надписа. Ластикът и Куки го показва. Наред с Куки посланик на дамската линия беше Джейни от БлекПинк. Тя си позволи повече да се поразхвърли, като снимките ѝ бяха естетични и без еротични намеци.

# 261
# 262
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 576
Роце, това Магколи  е почти по рецепта на бозата от едно време и тя можеше да ферментира.

Проф, пък Бьон У се е раздал целия с гащите на СК ама има тяло за показване Joy И трикотаж, дънкови облекла... всичко без парфюмите. Четох че големите брандове практикуват както казваш, основната звезда може да не е по вкуса на всички и затова актьори, певци, споргтисти, все някой ще си хареса нещо.
Скрит текст:

В случая футболиста е - дано не бъркам отбора играещ/л в Манчестър Юнайтед.

Рори, аз по-скоро изброих конфузите дето са всяка серия, но сигурно пропуснах нещо. Романтиките са отделно, много готини.
А обэрнахте ли внимание на сценария който бяха изпратили на ГГ в 7ма серия - Русалка някак от морето преминава в реката, там се запознава със севернокорейски офицер, нападат ги зомбита, но офицерът ги изтрепва, защото е извънземно  - някак нещата много  познато звучат, ама като от няколко сериала Joy

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 16:54 от Беллора

# 263
  • Мнения: 3 355
Да, тази история, която му изпратиха на главния звучи като смесица от няколко други 😀

Ясно, щом магколито е с алкохолно съдържание вече не ми е странно, че Сон Дже като гимназист макар и само с няколко капки изпадна в безсъзнание 🤪
Озова се в дома на Сол, тя му върна жеста с вентилатора и бдеше над съня му. Получи се и там забавно (докато гледах се сетих за аналогична сцена в ИК), главния крие любимото момиче при себе си под завивките.😂 Обаче в Бегача брат ѝ ги хвана докато си разменят влюбени погледи 😆

# 264
  • Мнения: 6 965
Марги, ама то, алкохолното съдържание е като на бозата Joy.

Уин, и в АУ, и в МДЛ ми ги дава 20 епизода. Не знам защо при руснаците е написано 16.

Вчера се посмях с Дже. Бил е гост в едно шоу и разказа за семейството си. Понеже обича да готви като вземе да прави разните му там допълнтелни гарнитури прави за цялото семейство, което вече е станало 32 човека. Той, майка му, баща му, 8 сестри с техните съпрузи + 13 племенника. И понеже някои от племенниците му започвали и те да се женят очаква в скоро време да стане дядо-вуйчо Joy. А един от водещите му казва ще си к-поп-идол-дядо-вуйчо hahaha .

# 265
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 576
Леле, 8 сестри+ него самия! А сега не раждат,чак ще имат ново министерство - ако правилно съм разбрала, на раждаемостта.

И аз си помислих че кой знае какво е това Магколи да събори двуметров спортист, а и бабата предложи да го заведат на лекар, той пък се притесни като видя нея че носи бутилката, помислих че е нещо много страшно.

Марги, аз вече няколко пъти пиша че отделни сцени ме препращат конкретно към ИК, хем не съм гледала малко сериали, но конкретно за него се сещам, а други сцени като почерк и усещане което ми оставят, пак ги свързвам с ИК. И там и тука ГГ скри девойката под завивките, ама в Бегача насуканата по копчетата коса на девойката ще остане за двойката на брата и приятелката на главната. Зоровете и за тоалетната в автобуса, отатък са в асансьора, спринта на ГГ след автобуса, отатък пък беше в изпълнение на друга, но сцената 1 към 1. Отпечатването на лицето на главната- на едното място на сакото на ГГ, в Бегача на ризагта.  Цялостното ми усещане на онази екскурзия беше за ИК, моке би заради първата целувка на онези, а тук беше случайна целувка, но по думите на същия герой от ИК която ще е като обещание за брак  на главните в Бегача. Разказа на историята, която се водеше в еднакъв стил от 2те главни девойки, техните преживявания + хората в живота им.Свежия хумор и на двете места

с айдъла в банята е много смешен момент
https://www.youtube.com/shorts/gCIMuXH8MvM

Какво я мирише тук🤪
https://www.youtube.com/shorts/rHcez6lAlHo

Реших преди малко да си припомня 14 серия, нали утре излиза новата, ама в сайта където я гледах са я затрили, явно ще е на другото място с купените права и рекламите на екрана, по време на серията. За 10 дни в Плейтюба качиха 4 преведени серии, дано и с оставащите да е така.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 21:44 от Беллора

# 266
  • Мнения: 6 385
Белл, както и предполагах 13 и 14 вече са качени в плейтубето. Остава и да тръгнат.

# 267
  • Мнения: 6 965
Бел, това е семейството на Дже, което го е осиновило. Биологичния му баща ги зарязва с майка му, тя няма средства, за да го гледа и го дава за осиновяване. След години той разкрива, че е поддържал връзка с биологичната си майка със съгласието на осиновителите си. Много задружно семейство са и от промъкващата се тук-там информация си личи, че всички го обичат, а и той тях.

Аз нямах време да гледам последните епизоди на Бегача, та реших да изчкам до вторник и да ги изгледам заедно с финалните.

# 268
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 576
2в1, много хубава история, направо като за филм.

Рори, много хубава новина. Тъкмо ще гледам 14 с бг субтитри, на руски има малко  разминаване в превода в началото на 14 когато ГГ  омаза категорията за  "най добър филм" и после бъзиците на неговите хора като го дразнеха как се е изложил на церемонията. А 13та май ми беше доста скучна, с изключение на историята с айдъла и на финала с нашите хора.

# 269
  • Мнения: 6 385
Гледам 13а серия с бг субтитри и забелязах неща, които първия път недоосмислих.
На практика в този случай тя е виновна за смъртта на СонДже. Този спомен от скалата, който на нас ни показаха частично е бил от момента в който СонДже пада от скалата след намушкването. След като той вече знаеше и за това, че тя е от бъдещето и за това, че тя го пази да не се среща с убиеца, ако беше му разказала, че бъдещето се е променило заедно щяха да направят план с детективите и СонДже нямаше да налети така сам на манияка. Той го направи, защото не знаеше, че детективите са там и не знаеше къде е Сол. Т.е. тя тъпо и упорито отказва да му се довери и продължава да действа соло. Обаче и убиецът действаше много по-предпазливо отколкото в спомена й сякаш знаеше, че тя му поставя клопка и обмисляше как хем да вземе Сол, хем него да не го хванат.
Направи ми впечатление и, че тя каза: Харесвам те, а СонДже каза: Обичам те Сол! Обичам те!
Неговите чувства са по-силни и ясни от нейните. Винаги, в каквато и ситуация да са, той винаги се хвърля да я защити. А в 13а серия тя гледаше отстрани как убиецът забива до дръжка ножа в СонДже. Да, гледаше с ужас, но само гледаше, скрита в горичката и отдалеч. Я кажете коя от вас в тази ситуация щеше само да стои и гледа? Чисто инстинктивно в такива моменти човек се хвърля към този когото обича в отчаян опит да му помогне. Ако  Сол беше там, до тях, първо щеше да отвлече вниманието на убиеца и при идването на детективите да хване СонДже или поне да опита да го хване. А тя си остана в края на горичката и наблюдаваше, докато детективите не отведоха убиеца. После се хвърли да гледа от скалата, така както беше в спомена й. Тя през цялото време търсеше начин да го спаси, но по пасивен начин, но не направи дори опит да го спаси в реалната ситуация при скалата с активни действия.
Та да, тя го харесва, а той я обича.
И пак тичаше момчето - от влака до дома й, после като слезе от таксито хукна да я търси в Пусан, даже беше успял да се обади на местната полиция и да ги прати да я пазят. Все активни действия. И когато разпозна убиеца можеше да го проследи да извика полицията и да чака някъде, но не направи това, а се хвърли след него, за да не допусне и най-малкия риск той да се добере до Сол.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 02:51 от Рори72

Общи условия

Активация на акаунт