Времето е пари – колко ви „струва“ да намерите точните професионалисти?

  • 6 167
  • 213
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 680
За да влезе майстор в къщи:
1. Да не пуши по време на работа.
2. Да си почиства и изхвърля боклуци и останали неизползвани части.
3. Когато работи у нас да не поема по същото време допълнителна работа у съседите.
Като свърши с нашия ремонт, ако ще и целия вход да ремонтира.
Скрит текст:
Викаме майстор-алпинист да санира и изолира външните 4 стени
7 дена му трябваха за всичко да свърши.
и последния ден се разбираме да дойде в 09:00 часа и вече да
плащаме и да си ходи.
Идва той и помощника му, равива въжета, взема ток, вода влиза с мръсните обувки в къщи и в 10:00 часа
го гледам с изумление, че запълва фугите на комшийката отсреща с асфалт.
Питам го от терасата, защо е при съседката, а не при нас, Ами в 12:00 часа щял да дойде и у нас да напече слънцето. Викам на мъжа ми -кажи му да идва у нас, мъжа ми го пита кога ще свърши -ами до 1-2 часа.
И мъжа ми не смее да му скръцне и мрънка все едно е на прием у английската кралица, Така ли...
И гледам помощника му почва да разбива нещо в кофата с ток пуснат от нас, дръпнах му шалтера. И гледам как той звъни на мъжа ми -пусни тока, аз му викам няма, ама моля те пусни го да си разбиел материала, че ще се съсипе, не ме интересува да го изхвърля ако ще. Ток няма да пусна докато не дойде у нас да работи, Ама моля ти се до 1-2 час ще дойдел. Аз няма ток тогава. Ама много бях бясна. И слиза алпиниста и идва да ми се извинява.
Как мислел за 1-2 часа да фугирал на комшийката фугите, ами тогава влизай у тях с мръсните обувки от нея вземай ток и вода.Чак в 18:30 свърши у нас ремонта -платихме му и да си ходи по живо по здраво.
После го гледам на другия ден вече у комшийката ами и там цял ден се мотка как Уж за 1-2 часа щял да фугирал.
 

# 136
  • SF
  • Мнения: 21 604
В момента търся майстори за плочки на пода и шпакловка. Не мога да намеря. Цените са много високи, а майсторите са заети и поставят  условия, които не ме устройват.

# 137
  • Мнения: 1 020
Трудно се намират майстори за цялостен ремонт. Добрите такива са заети с месеци напред.
Трудно намирам учители за индивидуални уроци.

# 138
  • Мнения: 528
Най-трудно ми беше намирането на "майстор" ремонти за апартамента. Месеци, години, все търся някакви майстори, за баня, за кухня, за тераса и т.н. След безкрайно търсене стигам до малко по-старателни хора. Струва ми много време, ядове и притеснения, а и финанси разбира се.

# 139
  • Мнения: 368
Трудно се намират добри професионалисти.  Получава се  така че,  плащаш много, но не получаваш желаното.

# 140
  • Мнения: 1 006
Търся специалисти чрез познати или интернет форуми. В момента ми е най-трудно да намеря майстор за баня.

# 141
  • Мнения: 318
Все още търся майстор за обръщане на врата с PVC профили

# 142
  • Мнения: 107
Намирането на мастори е много трудно занимание в България. Най- трудно е с майсторите за банята и ВИК. Основно ги намирам чрез познати, които са били доволни от крайният резултат.

# 143
  • Мнения: 283
Много трудно се намира майстор за дребните неща (домашен майстор)- примерно, проблем с тока в някоя стая, нещо малко за поправка и т.н. Никой майстор не му се занимава за дребни неща да губи време в път и поправка и за малко пари. Трудно се намира, заото и като намериш и той ти отказва да дойде на мьсто само да види

# 144
  • Мнения: 824
Най-трудно ни беше да намерим майстор за банята и правенето на плочките на стълбището. Директно след първият ден мъжът ми изгони един майстор, така не бях чувала да се карат до този момент. После около месец си стояхме така, докато не намерихме нашият човек. Оказа се, че първият майстор е взел неправилни материали с които да обработи земята, избрахме и друг фугин, поръчахме и още плочки, защото той беше нарязал зле някои и за това го изгонихме. С новият майстор всичко беше наред и го викнахме и за свекървите, после и за още един наш обект.

# 145
  • Мнения: 223
Трудно се намират майстори за различни дребни ремонти вкъщи.За по-сериозните реновации има фирми, които са се специализирали. Водопроводчици, електротехници, дърводелци -има нужда от всякакви майстори за поддръжката на един дом 🏠

# 146
  • Мнения: 5 397
Може би, най трудно се намират читави майстори за цялостен ремонт на къща/апартамент, такива, които да умеят и предлагат няколко дейности. Отделно, често бели ми правят и съсипват. Вчера имах възможност да се убедя в това. Без да питат, взели от покъщнината и ползвали не по предназначение , неизползваеми са вече тези вещи.

# 147
  • София
  • Мнения: 285
Намирането на специалисти винаги е било трудно. Разчитам на препоръки от приятели.

# 148
  • Мнения: 128
Трудно намирам майстор или специалисти по поправка на малки електроуреди .
На мъжът ми приятел го викаме когато имаме нужда за електричеството ,което е голям плюс.

# 149
  • Мнения: 2 702
Оф 3 дни си бях на село и се развали бойлера ..едва намерих едно момче да види какво му е. Няма читави майстори по селата

Общи условия

Активация на акаунт