Бавачки в София и компенсация - моля за съвет

  • 2 117
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 333
Ако стигнете до 4000 лв нето Wink напускам работа и ставам гледачка. Пускам CV ако има интерес.

# 16
  • Мнения: 1 215
RoninBG, както си си постлал? Представи си, че с малко бебе тичаш по болници за да спасяваш родителите си и въпреки това не успееш.
Това не ми харесва на хората с огромен късмет - явно не осъзнават късмета си, мислят си, че всичко зависи от тях и дават съвети на нас, които нямат помощ, мислейки си, че ние сме идиоти имащи нужда от осветляване.
Авторката не пита за баба, няма защо да се разводнява темата.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
И аз щях да питам - как така бруто, пък без договор и данъци. Тя всъщност иска 2600 лв. чисто, така ли? За компенсации е нужно да е педагог или медицинска сестра. Сестрите принципно са по-търсени, дефицитни направо, затова е възможно медицинска сестра да иска повече пари отколкото педагог. Дали е нормално , не знам. Щом питате, значи ви е много. Само с един кандидат ли сте комуникирали? Като намерите няколко, ще видите условията и изискванията им и ще знаете кое е нормално.  В София всичко е възможно, не мисля, че няма да намерите това, което търсите - детегледачка с договор и образование за получаване на компенсации. Но тези компенсации няма да покрият и една четвърт от заплатата й.Thinking
Интересно ще е да споделите повече. Иначе става някакъв безсмислен диалог между потребителите, който няма общо с питането ви.

# 18
  • Мнения: 333
RoninBG, както си си постлал? Представи си, че с малко бебе тичаш по болници за да спасяваш родителите си и въпреки това не успееш.
Това не ми харесва на хората с огромен късмет - явно не осъзнават късмета си, мислят си, че всичко зависи от тях и дават съвети на нас, които нямат помощ, мислейки си, че ние сме идиоти имащи нужда от осветляване.
Авторката не пита за баба, няма защо да се разводнява темата.
Права си.

# 19
  • Мнения: 4 090
На такъв човек не бих доверила детето си.
Потърсете вариант с частна ясла.

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Ако стигнете до 4000 лв нето Wink напускам работа и ставам гледачка. Пускам CV ако има интерес.
Да, определено можеш да разказваш приказки за леканощ, само малко трябва да донагласиш тематиката.

# 21
  • Мнения: 5
Много благодаря на всички за споделените мнения. Става въпрос за 4 часа на ден в началото, които да станат 8 впоследствие. Коментираната сума е бруто. Предполагам декларира, че се осигурява на по-малък доход  от реалния и затова се получава това с договора. Нямаме налични баби, иначе е хубаво да има на кого да разчиташ. Търсенето продължава. Благодаря много и бъдете здрави.

# 22
  • Мнения: 70
Много благодаря на всички за споделените мнения. Става въпрос за 4 часа на ден в началото, които да станат 8 впоследствие. Коментираната сума е бруто. Предполагам декларира, че се осигурява на по-малък доход  от реалния и затова се получава това с договора. Нямаме налични баби, иначе е хубаво да има на кого да разчиташ. Търсенето продължава. Благодаря много и бъдете здрави.
Ако желаете, пишете ми на лично.Братовчедка ми е дипломиран педагог и си търси работа.🙂

# 23
  • София
  • Мнения: 13 763
Без договор не декларира нищо и те лъже.
С договор ще внася данъци, без такъв ще си задържа сумата нето.
За 4 часа 2600 чисто е много.
Върти те и не е откровена. Аз не бих се доверила.
Имала съм и бавачки на договор, и такива без (съседка, която си подпомагаше бюджета почасово, защото се познаваме отдавна), но всичко беше открито и поставено на масата, а не да иска уж бруто, пък да си прибира нето и да укриват данъци.
Парите са най-малкият проблем, защото ще си оставяш с нея детето, което е много по-ценно.
Частна ясла е по-добър вариант, когато не познавате човека. Особено ако не ти остават на самата теб поне 2000 чисти след като си вземеш заплатата и платиш на бавачката.

# 24
  • Мнения: 4 969
Ако е за 4 часа и не гоните компенсация, има и детски центрове, които са си официални, приемат почасово деца за гледане. Няма да имате компенсация, но ще плащате доста по-малко. И ще знаете, че (в общия случай) детето ви се гледа на лицензирано място, където спазват изисквания, ще се социализира с други деца. Междувременно ще имате време да потърсите частна ясла или градина, в която да го запишете целодневно и да получавате компенсация, когато стане време да го пускате за пълен работен ден.

Защото и за хубави частни ясли се чака, рядко се записват от днес за утре.

# 25
  • Мнения: 108
До скоро мисля, че имаше една европейска програма, за майки връщащи се на работа. Ако детегледачката покрива определени критерии даваха някаква сума. Вижте програмата "родители в заетост" дали е активна в момента...

# 26
  • Мнения: 1 287
Толкова ли са скъпи детегледачките вече? Не съм ангажирала, но това ми се струва ужасно много. То има ли смисъл да се връщаш на работа изобщо? Голяма част от работещите ми познати майки, с които сме коментирали финансовата страна на гледане на деца, взимат по-малка заплата.  Детето се разболява, тя ще го гледа ли тогава? Обикновено като е болно иска майка си, а в началото и майката боледува и взима болничен. За съжаление, той се плаща на тавана на осигурителния праг и ако се случи да има повече дни болничен в месеца, и 5 000 да е заплатата, заради болничния няма да взима много повече от заплатата на детегледачката.

# 27
  • Мнения: 30 062
За 4 часа иска 2600 лв?!?!?!? Е*аси. Дори и за 8 часа са доста и трябва да предлага перфектна услуга за тези пари, пък за 4, просто е изнудване.
И защо точно сте се хванали за тази детегледачка? .....и изобщо детегледачка.
В пъти по-добре е частна ясла или кооператив.

И още нещо - аз лично не бих се доверила на чужд човек да ми гледа детето и да ми влиза в къщата. Ама аз съм си особена порода.
Иначе имам познати, които бяха наели жена да помага с по-голямото дете (3-4г), тъй като майката гледаше бебе, то тя си беше вкъщи, а жената само се занимаваше с голямото - хранене, извеждане, занимания, от към 10 до към 17 ч. И това за 600 лв. преди 5 години, сега да е примерно 800. Бяха много доволни, жената беше чудесна.
Обаче имам и друг пример - друго семейство, немат детегледачка, която им бърка по шкафовете, свива си разни неща. Оставя детето да спи или да си играе само и си зяпа сериали.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Пълен работен ден пише в първия пост. А и тази манджа с нето и бруто, хем ще има договор, хем детегледачката ще крие доходи... авторката  май не е наясно с нещата по- скоро.

# 29
  • Мнения: 30 062
А, да, първо 4 часа, после 8. Мнението ми е същото.

Общи условия

Активация на акаунт