Разкажете за своето прекрасно раждане

  • 18 342
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 161
Jungle, аз не съм човекът да тълкува Божията промисъл в живота на хората, но може би намесата Му е била именно в това, че ти е паднало кръвното и си получила сигнал да отидеш в болница, където са спасили детето ти? Аз също вярвах - молех се всичко да се развие по най-добрия начин и да попадна на точните хора в болницата (по принцип нямам много вяра на лекарите, особено зараждането, но се молех да случа точни хора - и се получи точно така). Но не си позволих да раждам в къщи и да разчитам само на вярата си. Но понеже познавам и друга жена, родила у дома, и много си говорихме за това преди моето раждане - стигнах до извода, че ако имаш вътрешна убеденост, че всичко ще е наред, и вяра, то е добре да послушаш вътрешния ти глас; но ако имаш и най-малка сянка на съмнение, или нещо не върви както трябва - по-добре е да си отидеш в болница. А иначе за смъртта - вярата в Бог, за съжаление, не е гаранция, че ние и децата ни ще живеем дълго и ще бъдем здрави. Бог прибира и малки деца, нали? Не защото е жесток, а защото... неведоми са пътищата Му. Нали от гледна точка на вярата по-важно е спасението на душата, не на тялото?

# 91
  • София
  • Мнения: 2 249
Много добър постинг, Еми Simple Smile!

# 92
  • Мнения: 462
Много добър постинг, Еми Simple Smile!

Да Simple Smile!

# 93
  • Мнения: 1 008
Аз бих се намесила без никакви извиняния към Людмил и Мирена, че ако не дай Боже нещо се обърка, никакви молитви няма да помогнат.
Бих реагирала и по-остро, но тук има модератори да си преценяват за какво иде реч.
Това си е чиста проба сектантство, извинете за откровението.
По този повод - моето раждане, ако не се бяха намесили овреме за секунди- дъщеря ми нямаше да я има!

Мисля,че си права-не ми се дават черни статистики,но смъртността при родилк и бебета е намаляла почти до минимален процент-благодарение на лекарите,които Мирена отрича-малко е егоистично да мислиш за собствените си комфорт и убеждения-когато може да има риск за детето ти.

# 94
  • Мнения: 3 161
Има и други статистики - за безопасността на домашното раждане спрямо същото в болнични условия. Да искате цифри? Хайде другаде да водим този спор, а? Темата не е за това.

# 95
  • Мнения: 3 161
Искам да ви поканя на награждаването на победителите в конкурса за разказ "Моето прекрасно раждане": http://priateli.multiply.com/calendar/item/10006?replies_read=3

# 96
  • София
  • Мнения: 5 079
В темата за "Смешното раждане", която отворих преди 1 година, съвсем точно си личи колко ПРЕКРАСНО беше моето.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт