Как вземате урина?

  • 3 632
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 389
Залепяш колектора и чакаш.За мен това беше най-лесният начин.

# 16
  • Мнения: 167
Когато ние трябваше да дадем урина на 6 месеца направихме следното - веднага след събуждане направихме тоалет и започнахме да чакаме, но малкия отказваше да се изпишка докато го държахме. Давахме вода да пие и какво ли не и наистина накрая ни отмаляха ръцете. Тогава го сложихме в коритото полу легнал и отново вода. В един момент той започна да пишка и аз със стерилното шише се опитвах да уловя струйката. Е най-накрая успях. Шишето не беше пълно, но ми казаха, че е достатъчно това, което бях успяла да хвана.
Другият вариант е с контейнерите, за които пишат и мамите по-горе, но аз лично не съм ги ползвала.

Успех!

# 17
  • Мнения: 764
Аз взех урина така-залепих колектора на пишата му и го оставих гол и прав да ходи,докато се изпиша,иначе,като сложех памперса и изтичаше всичко от колектора.Ако детето още не ходи,можеш да го подъжиш в ръце изправено,аку е дадена повечко вода преди това,ще се изпишка много бързо!

# 18
  • Мнения: 2 673
Урина за общо изследване се взима в колектор \торбичка, която се купува от аптеката\. Залепя за на измитата пиша и се чака.
Урина за микробиологично изследване се взема в стерилна чашка, средна порция- Пишва навън, после в чашата. Пак след добър тоалет.
На вас ви искат първото изследване - така че -.лесно е.

# 19
  • Мнения: 409
УФ ние днес същия проблем два пъти му слагах конектор и двата пъти в памперса...сега ще се дебнем със шишенце...преди съм ползвала конектор и беше много лесно не знам сега ще не стана фокуса  newsm78

# 20
  • Мнения: 596
Колектор за урина от аптеката.

# 21
  • Мнения: 1 240
с колектор за урина, но без да слагам памперс. изпишка се за 10-15 минути.

# 22
  • Мнения: 254
Когато беше по-малък със специалните пликчета, които се продават във всяка аптека. Под памперса. Но те не стават за стерилна урина. Има за момчета и момичета различни. А сега вече го гоня с шишенце и както се сещаш е много трудно, защото той започва да пишка някъде из стаята и аз хуквам към него. Естествено детето се стряска и си секва пишкането и така до безкрайност с много нерви успявам да събера 10 мл. Wink

# 23
  • Мнения: 656
Обикновената урина ми се е случвало да я взимам от гърнето (предварително добре измито). Стерилната обаче - с шишенце и издържане, като задължително пропускам първата струя, мисля че това е по-важно от щателния тоалет. То при момченце с фимоза тоалет по начина, по който казват да се прави е невъзможно, така че първата струя е много важно да не е в шишето.
Но ми се е случвало да стоим с дъщеря ми 1 час (60 минути) на ръце, тя да си спинка така в ръцете на тати, а аз да дебна кога ще благоволи да пишка. На 4тия ден успяхме... Със сина ми никога не сме имали подобен проблем - щом се събудеше 5-10 минути след това пишкаше..

# 24
  • Мнения: 3 219
с колектор за урина, но без да слагам памперс. изпишка се за 10-15 минути.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт