Как да останем хидратирани през горещите летни дни

  • 2 489
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 075
Процентите са малко по-други.
Малко по-скорошно наблюдение по въпроса с приема на вода.
Тръгнах да поставям още линкове, но практически всички източници, които разгледах покрай тази тема, и които не са женски списания или съвети за бързо отслабване, действително посочват голямо количество прием на течности дневно, но изрично уточняват, че част от този прием - различните източници дават между 30 и 50% - е чрез храната.
Че нещо е 'известно отдавна' и поради тази причина не подлежи на корекция, важи за математиката, не за здравето. Пример, въпреки че би трябвало на пишещите е добре известно - само преди стотина години цигарите са препоръчвани при главоболие, а кокаинът при възпалено гърло. Към днешна дата отдавна е установено, че никак не са чудодейни лекове, но съм сигурна, че когато е станало установяването, някой е обяснявал нещо на тема всеизвестни истини.
За здравето истински читавите лекари се информират регулярно (надявам се) дали няма нова информация.

# 31
  • Мнения: 2 127
Не търговците на бутилирана вода са скрили факта, че нуждата на тялото от вода включва и приетата с храната такава. Те просто са използвали този пропуск, за да затвърдят с времето мита от нуждата да пиеш поне 2 л. вода на ден.

Понякога ще се учудите колко много 'нужди' са втълпени на съвременните хора от производителите на продукти. Но така работи бизнесът - първо е предлагането, после е търсенето.

# 32
  • Мнения: 437
За мен е търговско чудо как хората дават и една стотинка за нещо, което безплатно извира от земята. За това, че се начисляват няколко хиляди процента надценка, ще го отдам на заможността на българина. А единствената причина, която ми е известна за наливането с вода при жените е, че тялото ускорява изхвърлянето ѝ (способства за бързото обезводняване) и с това олеква (мнимо отслабване).

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 1 531
Не, това е логиката защо трябва да се пие вода.Очевидно е, че не е отговор чий е заговора. Конспирацията на производители на енергийни напитки и на всякакви безалкохолни, кока-кола най-вече е, че не вредят на здравето,съдържат страшно полезни вещества,сред които и витамини и могат да заместят водата.В крайна сметка всеки е свободен да си вкарва в организма,  каквото намери за добре.

# 34
  • Мнения: 437
Конспирацията на производители на енергийни напитки и на всякакви безалкохолни, кока-кола най-вече е, че не вредят на здравето,съдържат страшно полезни вещества,сред които и витамини и могат да заместят водата.В крайна сметка всеки е свободен да си вкарва в организма,  каквото намери за добре.

Къде пък я видяхте тази реклама, че Кока Кола е полезна!? И това било конспирация.

Общи условия

Активация на акаунт