Баба Марта бързала, на ЮЛЧЕ мартеничка вързала!

  • 8 286
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Здравейте!

Честита годишнина на Jorjito! Още дълги години щастлив съвместен живот!
 nbirthday на Kris79! Много здраве, щастие и късмет!

Честито на вчерашните и днешните месечинки! Много да радват мама и тате!

Добре дошли на мама Таниела с бебче Росен и на мама Nadia77 с бебче Никола  wavey

За свекито казах, а мъжо на моята майка й вика по име /умалително/ или бабо, а на татко май никак не му вика.

И аз съм много доволна от спечелилата песен на Евровозия – беше ми фаворит  newsm44.

И аз не мога да намаля на този етап броя на храненията – 6. Но и не бързам много.

Спорен ден!

# 256
  • Мнения: 37
Добро ви утро!
Гледам, че още обсъждате темата за свекитата,та нека и аз да се отчета.Моята работи в Италия от 1 година и от както е заминала много се разбираме LaughingМайко съм и казвала 1 единствен път на сватбата и то по настояване на моята майка(каза че така съм щяла да си пречупя езика и съм щяла да свикна,да ама не;там си и остана това "майко")Всички и казват Мацо и аз така да не се цепя от колектива newsm80.А свекър си нямам.Мъжът ми пък с лекота казва на нашите бабо и дядо и така всичко е ок.Аз обаче съм доволна и много благодарна че бабата на Марти (майка ми )го гледа и ми помага толкова много,защото се наложи от януари месец да се върна на рабата,просто ме накараха шефовете да разбера че или ще се върна на работа или не се знае какво ще е бъдещето ми след 2 години в тази институция (държавна) и понеже сме малк град и човек трудно може да си намери в него работа по специалността трябваше да приема.Цели 2 седмици сутрин тръгвах на работа ревейки че оставам детето си(макар и в добри ръце).Това ми е доста болна тема и сигурно цял живот ще се самообвинявам за това си решение,но мисълта ми е че понякога е добре да има баби наоколо и да помагат.
Извинявам се за дългите си словоизлияния Embarassed
Исках съвсем друго нещо да питам,може и да сте обсъждали това по-рано sorry ако е така но можете ли да ми дадете инфо доколко е безвредно всяка вечер да  давам преди сън панадол.Май само така може да спи по- спокойно,защото не му помагат нито геловете,нито хамомилата,а се измъчи детенцето ми с тези зъби smile3547

И накрая,но не на последно място  hbday на Kris79

# 257
  • Мнения: 37
Упс извинявам се,пак съм аз но забравиииииих
Честити месечинки на Ева и Зоя Kissing Heart baloni

# 258
  • Мнения: 359
Честито на месечинките  bouquet
За помощта на бабите и при нас не е кой знае каква сега предупреждавам че ще се оплаквам Laughing. При мен проблемът е по-скоро с майка ми когато Цвети беше на по-малко от месец си взе от улицата коте и то нещо беше болно, аз тогава много и се разсърдих Close говорихме, отказвах да водя малката на гости (чак по нова година ходихме повече) но не го махна яд ме е основно за това че живеят близо до Морската градинана 10 мин. пеша и в хубаво време би било много удобно да сляза при тях да ни видят да се поразходим с Цвети да се срещна и с приятелки които са основно в този район, но не би. Ще кажете че преигравам но друго е животното да си го гледаш сам и да знаеш как се грижиш за него, доста време мина преди да я ваксинира а и котката си снове навсякъде, беше ми разказвала че не може да я изгони от кухнята лягала в мивката. Че това е оплаках се а и вече се примирих че това е положението. Sad
Със свекървами се разбираме тя живее в съседния блок и сме оставяли Цвети 6-7 пъти за по 1-2 часа но не повече плаши се. Бяхме излезли на заведение на Стефанов ден имам 1/2 имен ден тогава и се наложи бързичко да се приберем като и дала кърмата тя я изпила после се огледала и като видяла че ме няма писнала, като се върнахме беше повърнала много и изморена от рев скимнеше като кученце сви ми се сърцето. Cry
Аз живея във Варна кв.Младост до Бурлекса, ако има някоя мама в този район ще се радвам много да се видим Hug слизането до центъра обаче ми е сложно, не съм се престрашила досега да се кача с количка в автобуса.
Аз питах мъжът ми за това забелване каза че в 6-7 клас сам си го е направил и доста боляло естествено Crazy.

# 259
  • Мнения: 1 341
 newsm59 Крис,желая ти много здраве,бъди обичана и обичаща   bouquet
Честито и на днешните ни месечинки.Да са живи,здрави и игриви.

Дунда,малко късно,но и аз съм за Стодал.Като бхме на Враца и Ема за разкашля нещо,точно 3 пъти й дадох от сиропа и се оправи.
Isito_LCH,аз мисля,че не е препоръчително да се дава продължително време.Вчера попаднах на подобна тема в Майки,и там имаше 2 мнения по въпроса,както за всяко едно нещо.Ти си прецени кое е правилно.  Peace
Ренка,аз авокадо още не съм давала,не мога да ти бъда полезна.
[arllina,не почерпи ти за твоята пораснала дъщеричка,аааа ще се караме  Crossing Arms Относно количките,ми Макларън е супер избор.Цената им варира около 300 лв.Но аз онзи ден ходин до Малечко и много ми хареса на Бебе Комфорт една лятна,много лека и дълга,не е като повечето летни колички късичка и тясна.А напротив беше доста прилична.Та цената й е 180 лв.А пък онзи ден разбрах за летен вариан на ABC Design,която струвала 129 лв.но така и не открих къде го продават и къда се види евентуално.Та мисълта ми беше,че може да се намери хубава количка на добра цена.

Спирам,че Ема ме вика,после пак.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Добро утро и от нас Laughing
Честити месечинки на бебоците които празнуват днесДа са много здравички newsm76
Честит Рожден ден на Крис79Много здраве и лично щастие ти желая


Крис79 rotfImao rotfImao rotfImao,поднах да се хиля с тая лъжица.Свекър ми гледа прасета на село и направо си го представих с лъжицата Joy
 За пишите,нашата май почва сама да се показва/главичката/дълго реме не я бях пипала,и онзи ден гледам Shocked тя се показала лекичко.Иначе и моята майка не е пипала пишата на брат ми,и свеки на мъжо не  пипала и после и двамата Клъц Sick,при чичо доктор
За БГ Мама ми каза,най-добрата ми приятелка.За което съм и мноооооооооого благодарна Heart Eyesа кой ме покани тук.. newsm78,не помня Blush
Isito LCH,незнам за Панадола,но аз си мисля че едва ли е много полезно всяка вечер да се дава Thinking.Да кажат и другите мами Hug
Лентичките ми сами се оправили,тъкмо си мислех да ги сменям Mr. Green

Забравих вчера да се похваля.Тежим 9.245кг и сме 73см newsm53
Айде ,аз отивам да шетам newsm79 1ironing 1dishes

Ст.Г,аз имам някой мнооооого горчиви спомени от слизанки с автобус до центъра newsm61.Сега предпочитам да сляза пеша,отколкото с гр.транспорт newsm10.А,аз съм в кайсиева,може някой път да сляза до Теб.не е кой нае колко далече.Те и двете ми Педита,там в района преглеждат

# 261
  • Габрово
  • Мнения: 366
Честити месечинки на Зоя и Ева baloni
Честит рожден ден Крис79 bdbaloni
И Теди е на 6 хранения на ден и трудно приема нови храни, но не бързаме.
За помощта от свеки, тъй като живеем заедно, когато се налага през деня и оставям Теди за няколко часа, но всеки път съжалявам. А за да ходим на гости сме го оставяли 3 пъти и после все мърмори, че късно сме се прибрали, много бил пищял и последния път ми каза, че бил изпаднал в агония и нещо му имало Sick Ами как да не пищи, като печката дъни, а тя не му дава вода цяла вечер и само го разнася, без да мисли какво може да му е. Затова само в краен случай ходим на гости или го носим с нас. И никога не и оставяме двете деца едновременно, защото не можела да се оправи. Mr. Green
На моите родители, мъжа ми им казва на име, защото така сме се разбрали а и какви баба и дядо са му на него, като имат 15 години разлика.
Спирам, че прекалих и отивам пак да прочета за кокошките и прасетата. Joy Joy Joy

# 262
  • Мнения: 68
Относно количките,ми Макларън е супер избор.Цената им варира около 300 лв.Но аз онзи ден ходин до Малечко и много ми хареса на Бебе Комфорт една лятна,много лека и дълга,не е като повечето летни колички късичка и тясна.А напротив беше доста прилична.Та цената й е 180 лв.А пък онзи ден разбрах за летен вариан на ABC Design,която струвала 129 лв.но така и не открих къде го продават и къда се види евентуално.Та мисълта ми беше,че може да се намери хубава количка на добра цена.

Ние онзи ден купихме точно тази количка на Бебе Комфорт, за да я ползваме като пътуваме, че иначе немога да побера багажа. Много съм доволна-става на "чадър", има три положения за гръбчето, с амортисьори е. Със сигурност комбинираната е по-комфортна -тази е по-тясна, но за пътуване е идеална, предполагам и за лятото-когато бебето е с по-малко дрешки. Иначе, тази на Макларън аз не я харесах-част от гръбчето е от мрежа-сигурно за най-големите жеги!?

# 263
  • Мнения: 1 341
Относно количките,ми Макларън е супер избор.Цената им варира около 300 лв.Но аз онзи ден ходин до Малечко и много ми хареса на Бебе Комфорт една лятна,много лека и дълга,не е като повечето летни колички късичка и тясна.А напротив беше доста прилична.Та цената й е 180 лв.А пък онзи ден разбрах за летен вариан на ABC Design,която струвала 129 лв.но така и не открих къде го продават и къда се види евентуално.Та мисълта ми беше,че може да се намери хубава количка на добра цена.

Ние онзи ден купихме точно тази количка на Бебе Комфорт, за да я ползваме като пътуваме, че иначе немога да побера багажа. Много съм доволна-става на "чадър", има три положения за гръбчето, с амортисьори е. Със сигурност комбинираната е по-комфортна -тази е по-тясна, но за пътуване е идеална, предполагам и за лятото-когато бебето е с по-малко дрешки. Иначе, тази на Макларън аз не я харесах-част от гръбчето е от мрежа-сигурно за най-големите жеги!?

Пастелче,права си,че комбинирата е  по-удобна.Никоя лятне не може да се равнява на удобството и комфорта на комбинмираната.Ако и комбинираната е хубава марка разбира се.Ние също много пътуваме и ми трябва точно такъв тип количка.А и нали и аз вече съм шофер,та като ходя някъде с колата искам нещо по-леко и лесно за сгъване,че Куинито ми е доста голяма.Хайде като я ползваш пиши дали си доволна от возията.

# 264
  • Мнения: 2 481
Честит рожден ден Крис79!!! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Много сбъднати мечти и щастие ти желая!  bouquet  bouquet  bouquet

Честити месечинки на Зоя и Ева! newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32

Ние нямаме пиша ама ми е интересно, че не се знае по натам може да заимаме! Thinking newsm78


Надя77 ти къде ражда,по принцип от Стамболииски май ходят в Весела,аз раждах там!

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 16:02 от Eli83

# 265
  • Мнения: 123
Здравейте,

Първо честито на месечинките Simple Smile
 
popova  : ABC design продават в кв. Иван Вазов в магазин Бебе Маркет. http://www.bebemarket-bg.com/main.html  На сайта няма подробности, така че се обади по телефона и питай ако знаеш модела. Доста са любезни продавачите там Simple Smile
 Честит рожден ден на Крис 79 Simple Smile

# 266
  • Мнения: 407
 wavey и от мен.
 baloni Честити месечинки на Ева и Зоя baloni

Да са много здрави и засмени!!!
[/color]

 bdbaloniна kris_79!!! Желая ти много семейно щастие и безкрайни щастливи дни!!!

За забелването на пишата,ми аз не помня дали споменах,че съм забелила само главичката,но тези дни мисля да дръпна и по-надолу.

Точно мислех да ви питам какво сиропче да му дам на Криси за кашлицата,но вече видях,че сте за Стодала.

Хайде за представянето,понеже аз не съм се представила.Аз се казвам Диляна,на 21 год. съм/май съм най-малката Embarassed/.Преди да забременея,работех като сервитьорка в пицарии "Дон Домат".Но сега вече не мисля да се връщам към тази професия. Peace.Мъжа ми се занимава с алуминиева и PVC дограма.Живея точно зад колелото на Сточна гара,а преди бях при foquita..Аз съм  Peace една среща.И мами от София:Честит първи сняг!!!

# 267
  • Мнения: 359
Пак съм аз. Simple Smile
Мен не са ме канили аз сама си дойдох при вас но пък и вие не гоните Hug, иначе около 3 месеца се ровех тук там из форума за кърмете и т.н. докато дойда най-накрая и при вас.
Мисля че Панадол не е добре да се дава продължително време и точно затова се въздържам да давам на Цвети . Сега с тези зъби започна да си иска 1 сучене през нощта между 12 и 2(откакто навърши 2 месеца не е имало такова нещо) , а през деня си се храни 5 пъти но  и двете не се опитваме да намалим броя на храненията.
jorjitoМного ще се радвам да се видим.
Да се похваля днес захраних с месо Цвети си хапна 1/3 пюре с пилешко на Гербер смесено с мое производство.

# 268
  • София
  • Мнения: 170
Честито на Зоя и Ева.Много здраве им желая на малките месечинки.Момичета толкова сте мили,направо ми стоплихте душата с вашите пожелания.На всички ви да ви се връща стократно.
Жоржи как си улучила с тези лалета,любимите цветя са ми.
Ама с какъв сняг само се събудихме днес.Казвам на мъжо виждаш ли на моя ден сняг вали,защото съм чиста и бяла като снега,а той ми се хили. hahaha
Нашата пиша сърце нямам да я понапъна,а и педито не ми дава зор.Пробвам по малко,но пусто всеки път като започна и корема ми се свива.
Моето мрънкалце хич не му пука,че мама има рожден ден и е решил днес да е по-мрънкащ от всякога.Отивам да го видя сега пък какъв му е проблема.

Оп,щях да забравя.Понеже хич не ми е ясно как ги правите тези виртуални почерпки с торти,кебапчета и алкохоли разни,да ви кажа че аз пак ви черпя нищо че няма да е нито виртуално,нито визуално.

Диди в коя фирма работи мъжа ти,че и ние с моя сме по тази част.

# 269
  • Мнения: 1 341
Мисля че Панадол не е добре да се дава продължително време и точно затова се въздържам да давам на Цвети . Сега с тези зъби започна да си иска 1 сучене през нощта между 12 и 2(откакто навърши 2 месеца не е имало такова нещо)
Все едно аз съм го писала  Grinning

Мен също никой не ме е канил,но аз съм една от ветеранките.Тук съм от самото начало,още когато бяхме около 5-10 майчета  Wink

Общи условия

Активация на акаунт