Зов за помощ за живота на Светлозар! SMS на номер 1365 за vivatel и globul

  • 15 678
  • 213
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 457
според вас има ли значение дали се пуска sms или се превеждат пари по банков път за крайния резултат? някой казваше, че от sms-те не отива цялата сума за детенцето, знаете ли дали е вярно? защото наистина така е по-удобно за нас, но как е по-добре за тях?

Мобилтел знам , че взимат 60% от ст-стта на смс-а, т.е. ако е 1 лв., 0.60лв.са за тях, а 0.40 лв. отиват за каузата.

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мобилтел знам , че взимат 60% от ст-стта на смс-а, т.е. ако е 1 лв., 0.60лв.са за тях, а 0.40 лв. отиват за каузата.
Това истина ли е? Shocked

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Доколкото знам от предишните акции, на такива благотворителни смс-и не им се взима процент.

# 63
  • Мнения: 7 132
Още от предната кампания стана ясно, че 1 левче отива за детето.

# 64
  • Мнения: 457
Още от предната кампания стана ясно, че 1 левче отива за детето.

Може и така да е Peace Със сигурност знам, че при смс-ите за гласуване или пр. се взимат 60% от Мтел.

# 65
  • Мнения: 7 132
Цитат
SMS номер за дарения     

Дай шанс на Светльо!Абонатите на
VIVATEL,  Mtel и GLOBUL

вече могат да направят дарение
за Светльо
като изпратят SMS
(може и без никакъв текст)
на кратък номер
 1365
                                         Цената на един изпратен от Vivatel и Mtel SMS е 1 лв. без ДДС.             

                             Цената на един изпратен от Globul SMS е 1.50 лв. без ДДС.

Обикновено, мобилните оператори дават информация за размера на постъпленията, след края на даден отчетен период. Т.е., след като изтече месец от подписването на договора. Каквато е практиката с всеки техен абонат.

 В случая със Светльо, имаме техните уверения, че ще ни предоставят тази информация  по-често. От порядъка на седмица или десет дена. Веднага след получаването й, ще я публикуваме тук.

Благодарим Ви, че изпращайки SMS, дарявате на Светльо живот...

 

VIVATEL           -            очакваме информация

Mtel                до 26.04.    -                        20 017, 00  лева

GLOBUL    -     до 21.04.    -                           9 463, 50  лева   



Вярно е, че не е написано никъде, че 1 лев отива при Светльо, но простата математика показва, че при 60 % са подадени 33361,66666 смс-а. Няма такова нещо като две трети смс.  Peace

# 66
  • Мнения: 303
Пуснете тази тема и при конкуренцията-rozali.com.А иначе сумата е убийствена,но аз вярвам,че ще се съберат,както това стана с нашата съгражданка Дарина и тя замина с майка си за Израел.Просто трябва по-често напомяне в медиите.Аз лично пуснах 2 есемеса от моя телефон и по 2 от мъжа ми-2 към М-тел и 2 -към Глобул.
Отделно ще кажа на всички мои близки и познати-300 000 човека по 2 есемеса прави нужната сума, и отедлно от дарения-ще стане,просто тр.малко време.
Успех и дано детето да се оправи!

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Изпратих смс и се моля малкия Светльо да се оправи  Praynig Praynig Praynig

# 68
  • Мнения: 11 830
И аз изпратих няколко. Изпращайте, момичета!  Praynig
И на мен не ми е ясно колко взимат МТел, но е жалко, ако взимат.. Sad

# 69
  • Мнения: 154
Ммм дааа .... у нас благотворителността, за съжаление, е начин някой да се облагодетелства. Но е факт, че повечето могат да си позволят да пуснат sms и ако това е единственият начин да спасим поне едно дете, да го направим!

# 70
  • Мнения: 60
Мобилтел знам , че взимат 60% от ст-стта на смс-а, т.е. ако е 1 лв., 0.60лв.са за тях, а 0.40 лв. отиват за каузата.
МТел взимат процент /не бих твърдяла, че е чак 60%/, ако краткият номер е за игра и минава през т.нар. провайдъри.

В случая става въпрос за благотворителен жест на мобилните оператори и те не си удържат нищо.

Светльо ще получи 1 лв., ако се пусне смс през МТел и Вивател и 1.50 лв., ако се пусне през Глобул. Съответно, със задължителното ДДС, реално, изпратилият смс ще плати 1.20 за МТел и Вивател и 1.80 за Глобул.
Но ДДС-то не го взимат операторите  Wink

# 71
  • Мнения: 60
                Цената на един изпратен от Vivatel и Mtel SMS е 1 лв. без ДДС.             

                Цената на един изпратен от Globul SMS е 1.50 лв. без ДДС.



Тази цена е пълната сума, която отива в дарителската сметка на Светльо! Друг е въпросът, че 20% ДДС върху всеки изпратен смс правят от Дари и Светльо едни от най-крупните данъкоплатци в държавата. Същата, която не се е погрижила за тях  Rage

# 72
  • Мнения: 194
Сега виждам темата,и на мен ми е много трудно да 4ета такива трагедии,връщат ме към изживяната от мен,слава Богу нашата операция не струваше и 1 евро,т.е.струваше,но я плати 4уждата държава newsm51
Горкото детенце,дано има късмет и вси4ки се молим да оздравее,от тази коварна болест! Praynig Praynig PraynigКъде ще се прави трансплантацията,цената е убииствена,не съм 4увала за толкова скъпа до сега,не 4е се съмнявам,просто питам.Пуснах смс-и и оше утре ще настоявам всеки който срещна с тел да пусне и мисля,4е никой няма да откаже.Господ да е със Светлиои родителите му и да и  дава сили а се борят за живота,а на ние ще опитаме да помогнем с малко,но като го направим много хора се събира. Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 60
Сега виждам темата,и на мен ми е много трудно да 4ета такива трагедии,връщат ме към изживяната от мен,слава Богу нашата операция не струваше и 1 евро,т.е.струваше,но я плати 4уждата държава newsm51
Горкото детенце,дано има късмет и вси4ки се молим да оздравее,от тази коварна болест! Praynig Praynig PraynigКъде ще се прави трансплантацията,цената е убииствена,не съм 4увала за толкова скъпа до сега,не 4е се съмнявам,просто питам.Пуснах смс-и и оше утре ще настоявам всеки който срещна с тел да пусне и мисля,4е никой няма да откаже.Господ да е със Светлиои родителите му и да и  дава сили а се борят за живота,а на ние ще опитаме да помогнем с малко,но като го направим много хора се събира. Heart Eyes
Костно-мозъчните трансплантации са едни от най-скъпите изобщо. Защо е така, не знам, но е факт  Sad

В различните държави цената е различна. Във Франция - над 300 000 евро, Германия и Холандия - 220 000 евро за 8-месечно лечение, а в САЩ... направо не е за вярване, но офертата от Детската болница в Тексас е $1 600 000 за 10 месечен престой!  #Crazy

Най-приемлива е цената за КМТ в Израел - около 120 000 долара за 6 месеца, защото там болниците се финансират от крупни дарители и това им дава възможност да правят "дъмпинг" на цените.

Лекуващите лекари преценяват къде за конкретния случай е най-добре да бъде направена трансплантацията. При Светльо има наличие на филаделфийска хромозомна форма - много рядък случай при детска левкемия, която допълнително утежнява положението му и ограничава държавите, където може да се извърши КМТ Cry

И още нещо! Всички тези огромни суми са само за операцията и не включват хотел, храна и път. А обичайно лечението продължава не по-малко от 12 месеца, често се налага 24 месеца престой...

# 74
  • Мнения: 908
Каква сума се е събрала вече, някой знае ли? Със смс-ите как върви? Гледах в сайта, но не видях да пише някъде  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт