Покажете си хола / споделете идеи

  • 114 973
  • 493
  •   1
Отговори
# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Преустройвал ли е някой хола си на родителска спалня? Предстои да се изнесем с таткото е хола и се чудя как да съчетая интериора.
Ние сме така. В момента в хола има: спалня, маса за хранене, ъгъл/или поне част от него/, секция /разбира се/, маса с компютър, хладилник и за капак печка на дърва, а терасата е превърната в кухня. Предстои ни ремонт, след който ще разкараме спалнята и ще си вземем разтегателен диван, хладилника- в кухнята, печката-климатик, и ще направим барплот, на който да се храним. Пропуснах да спомена, че ще се местим в по-малка стая/бившата детска/ към която е присъединена терасата, която също е превърната в кухня. Ако вече се объркахте нека обясня: В стандартен апартамент- хол, спалня, кухня, живеем ние тримата+свекъра и свекървата. Бившата кухня е детска за малкия, в бившата детска живее свеки, а ние сме в бившия хол.Двете тераси са направени на кухни. Преди да попитате- простирам на м/уетажната тераса, но през зимата повечето в къщи, за да не се вмирисват дрехите на дим.
Мислим да разделим банята на 2, но това е друга тема.
Снимки ще мога да направя чак в събота, но обещавам и тях да кача.

# 76
  • Мнения: 128
а това е  част от моя апартамент / без спалнята/
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=111325
Виждам че коридора ти е доста тесничък.Понеже и нашия е такъв , може ли да споделиш как се справяш с проблема с обувките.....Аз не мога да измисля нищо, понеже дори онези шкафове, в които обувките стоят изправени не пасват при нас.

# 77
  • Мнения: 1 311
Преустройвал ли е някой хола си на родителска спалня? Предстои да се изнесем с таткото е хола и се чудя как да съчетая интериора.

Ние в момента сме така. Помещението е 3,45 х 6,15, вратата е точно в единия ъгъл на дългата стена, прозореца и балконската врата са на най-далечната тясна стена. Спалнята (съвсем нормална по размери) е до прозореца, височината и е точно до долния край на прозореца и покривката е с цвят много близък до този на тапетите, така че да се слива и да не се набива много на очи. Срещу вратата на стаята е разположена "дневната част" от стаята - диван с два фотьойла и малка маса. Между дивана и леглото е бюрото с компютъра. Срещу дивана и почти до вратата на стаята е телевизора и до него библиотека.
Не знам дали разбра нещо  Crazy от цялото това обяснение, но не изглежда толкова претрупано, колкото звучи, всичко е в светли цветове с изключение на дамаската на гарнитурата за контраст.

След коментарите на mamica снимки не бих пуснала, съжалявам.

# 78
  • Мнения: 4 176
Мамica, ами защо ти не си покажеш твоя хол ...само критики от теб...за да го правиш трябва да има покритие, та дай да видим и ние да ти кажем как е у вас! Жените си споделят, а ти като на всяка манджа мерудия...вместо все да коментираш чуждото, дай пък да видим твоите красиви мебели и подредби да ги коментираме пък ние за разнообразие,а?
Не! Моите мебели не са нищо кой знае какво. Мебели, като мебели. Правихме апартамента, когато бях бременна и хич не ми беше до това, защото имах здравословни проблеми.
Влизам в темата, за да черпя идеи, обаче като гледам идеите са малко и аз ако съм, ще се срамувам да показвам тези боклуци. Това е мнението ми и то не винаги е положително. Аз пък смятам критиката за по-ценна, от празните хвалебствия и се дразня, когато някой ми налага кога/какво да казвам. Значи вие ( ТИ) искаш да съм лицемерна и да лъжа, че нещо, което е боклук според мен да кажа, че е супер. Я си гледай работата!
Заглавието е достатъчно ясно " СПОДЕЛЕТЕ ИДЕИ".

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Преустройвал ли е някой хола си на родителска спалня? Предстои да се изнесем с таткото е хола и се чудя как да съчетая интериора.
Ние сме така...
Снимки ще мога да направя чак в събота, но обещавам и тях да кача.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112502
ето и снимките, които обещах. снимала съм стаята от ляво на дясно, започвайки от вратата. извинете, че включих и мъжът ми, но нямаше как да го разкарам от компа.

# 80
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Преустройвал ли е някой хола си на родителска спалня? Предстои да се изнесем с таткото е хола и се чудя как да съчетая интериора.

Ние го бяхме направили, но го развалихме и направихме спалня в бившата кухня, която пък отиде като бокс в хола  Simple Smile Нито едното е добре, нито другото  Cry но самостоятелното помещение, само за спане, все пак е за предпочитане.
Ако обаче не ти е крайно необходимо, не го прави, много е неудобно спалнята да е в хола, особено ако си и лягате по различно време. Ако някой проявява интерес, ще напиша и какви са му неудобствата Flutter

# 81
  • Мнения: 212
а това е  част от моя апартамент / без спалнята/
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=111325
Виждам че коридора ти е доста тесничък.Понеже и нашия е такъв , може ли да споделиш как се справяш с проблема с обувките.....Аз не мога да измисля нищо, понеже дори онези шкафове, в които обувките стоят изправени не пасват при нас.
Да ти кажа честно все още не сме стигнали до таз част понеже свършиха паричките, но съм го измислила, в ъгъла който е срещу вратата ще сложим точно такива шкафчета за обувки, има много тесни по 15см, на тясната част зад вратата,смятам да сложа голямо огледало, като се излезе от  хола да мога да се виждам в цял ръст, а с/у вратата ще са от тези закачалки които са една топка и от нея излизат разклонения / Joy Joy Joy/, ако се сещаш от тези обяснения. Иначе имам шкаф за обувки на терасата и тези който не ги ползваме ежедневно са там.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 10:34 от minion4е

# 82
  • Мнения: 479
Ние имаме такъв "разделител", при това изцяло наше дело:)
Ето го откъм кухненския край: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=879697
и откъм дивана: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=879703
Оказа се че събира доста книги и ДВД-та.

r0ksi, би ли споделила, моля те, откъде взехте/поръчахте тази етажерка-разделител? И кошчетата върху нея, които се виждат на снимката, също? Както и материалът на етажерката какъв е?
Благодаря!

# 83
  • Мнения: 4 300
Ние имаме такъв "разделител", при това изцяло наше дело:)
Ето го откъм кухненския край: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=879697
и откъм дивана: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=879703
Оказа се че събира доста книги и ДВД-та.

r0ksi, би ли споделила, моля те, откъде взехте/поръчахте тази етажерка-разделител? И кошчетата върху нея, които се виждат на снимката, също? Както и материалът на етажерката какъв е?
Благодаря!
Етажерката я измислих аз ( не се славя с развинтено въображение), купихме плоскости и я сглобихме двамата с мъжа ми ( предимно той).
Кошчетата са от Практитер, по 3 в комплект с различни размери. Доколкото разбрах обаче в момента ги няма.

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Има ги в Комо-то до кино Арена в Младост, намират се долу, при домашните потреби.

# 85
  • Мнения: 479
Етажерката я измислих аз ( не се славя с развинтено въображение), купихме плоскости и я сглобихме двамата с мъжа ми ( предимно той).
Кошчетата са от Практитер, по 3 в комплект с различни размери. Доколкото разбрах обаче в момента ги няма.

Благодаря за отговора! Етажерката е много хубава и изглежда доста функционална. Поздравявам те за идеята! А откъде се купуват такива плоскости?    Blush Точно нещо такова обмисляме да сложим насред стаята нар. "холо-спалня-кабинет"  Laughing
Тя захваната ли е за стената или пода?
А кошниците са страхотни. Стават за прибиране на разни нещица, включително играчки.
 
Има ги в Комо-то до кино Арена в Младост, намират се долу, при домашните потреби.

Много благодаря за информацията   bouquet, непременно ще потърся.

# 86
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726

 Етажерката е много хубава и изглежда доста функционална. Поздравявам те за идеята! А откъде се купуват такива плоскости?    Blush 

Плоскости можеш да купиш от Бриколаж и Практикер. Тези в Практикер са на една идея по-евтини от тези в Бриколаж. Качеството им е едно и също; намират се и в двата магазина в дъното след ламинатите, там ще ти ги и разкроят по зададени от теб размери. Ще се ориентираш къде са по шума от банцига  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 479
[quote author=Unknown_lady
Плоскости можеш да купиш от Бриколаж и Практикер. Тези в Практикер са на една идея по-евтини от тези в Бриколаж. Качеството им е едно и също; намират се и в двата магазина в дъното след ламинатите, там ще ти ги и разкроят по зададени от теб размери. Ще се ориентираш къде са по шума от банцига  Simple Smile

[/quote]

Страхотно! Благодаря много!  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 308
Ето малко идейки и от мен. Жилището ни е малко и не исках да е пълно с много мебели. Надявам се да бъда полезна, както форума беше полезен за мен.
Ето и снимките:
http://snimka.bg/album.php?album_id=113565

# 89
  • Мнения: 278
didi иска парола

Общи условия

Активация на акаунт