Въглехидратната диета-въпросче?

  • 4 491
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
Мами, знам, че много се изписа за диетите, но тъй като планирам от утре да започна въглехидратната, може ли някоя от вас да ми каже с 2 думи какво освен месо и зеленчуци мога да ям. Някакъв друг вид храни спада ли към тази група?

# 1
  • Мнения: 1 517
яйца,извара,риба
ако се сетя за друго ще ти кажа ма май само това ядех Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе аз ли нещо не съм в час Shocked Нито един от изброените в горните два постинга продукти не съдържа въглехидрати Shocked Това да не е някаква протеинова диета по-скоро?

# 3
  • Мнения: 1 517
Ми аз мислех че за протеиновата пита Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 533
Сигурно има предвид ниско- или без- въглехидратна диета.

# 5
  • Мнения: 3 153
Цитат на: _kalina_k
Сигурно има предвид ниско- или без- въглехидратна диета.

Да бе, точно за нея.........Просто аз съм идиот #Silly

# 6
  • Мнения: 5 593
Цитат на: Petinka
Мами, знам, че много се изписа за диетите, но тъй като планирам от утре да започна въглехидратната, може ли някоя от вас да ми каже с 2 думи какво освен месо и зеленчуци мога да ям. Някакъв друг вид храни спада ли към тази група?

Ако почваш НВД, можеш да ядеш месо, риба, сметана, краве масло, яйца, листни зеленчуци и зелени такива. Максимум два плода на ден, за предпочитане цитрусови.
Можеш да видиш формулата за изчисление на калориите, която съм постнала. Сметни си с колко ще намалиш калориите и как да изчислиш пропорциите.
Добър форум за НВД е https://www.spidersport.com
Успех!

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: kati_v
Цитат на: Petinka
Мами, знам, че много се изписа за диетите, но тъй като планирам от утре да започна въглехидратната, може ли някоя от вас да ми каже с 2 думи какво освен месо и зеленчуци мога да ям. Някакъв друг вид храни спада ли към тази група?

Ако почваш НВД, можеш да ядеш месо, риба, сметана, краве масло, яйца, листни зеленчуци и зелени такива. Максимум два плода на ден, за предпочитане цитрусови.
Можеш да видиш формулата за изчисление на калориите, която съм постнала. Сметни си с колко ще намалиш калориите и как да изчислиш пропорциите.
Добър форум за НВД е https://www.spidersport.com
Успех!

Благодаря!

# 8
  • Мнения: 2 006
Ето ти малко Аткинс съвети Grinning Можеш да поемаш около 20гр.въглехидрати дневно в първа фаза(около26 дена)Разрешени храни са-риба,пиле,пуешко,патешко,гъше,свинско и телешко месо.Бекон,шунка,яица-вси4ко това можеш да приготвяш-варено ,пе4ено и дори пържено Simple Smile Сирене дневно-около80гр. или кашкавал-(4,4 гр.въглехидрати)Зелен4уци-2до 3 4аени 4аши.Подправки-босилек,4есън,розмарин,пипер,орегон,зехтин,оцет.Мазнини-масло ,олио,майонеза.Мин.вода-8 4аши дневно.Яде се 3 пъти дневно.Не се пропуска ядене и не трябва да има по-голям интервал от 6 4аса.Яде се свободна комбинация от мазнини и протеини без ограни4ения на коли4еството.Не се разрешава-Хляб,плодове,картофи,ориз,царевица,макарони,спагети,фасул,моркови,никакви мле4ни продукти(може по малко заквасена сметана)Задължително се пият мултивитамини Sign Exclamation Ето ти и някоко манджи-Омлет,пържола с топ.сирене,кремвиши с кашкавал,кюфтета(без хляб)Руло стефани(също без хляб)Пълнени 4ушки с кайма(без ориз)Риба по всякакъв на4ин на приготвяне)Дроб4ета с лук и масло,Пълнени 4ушки със сирене.Успех-ако искаш мога да ти дам и таблица за въглехидрати.Имай предвид ,4е това е само първа фаза в следвашата коли4еството на въглехидратите се повишава и е доста по-приятно Grinning

# 9
  • Мнения: 455
A.A.M.Belev, Моля те дай по-вече светлина по въпроса, защото във варианта, които имам аз се изключват всички млечни произведения. Аз започнах на 12.01, но досега не съм постигнала голям ефект, само 2-3 килограма. На фона на 40-те кила, които ми се натрупаха това е направо капка в океана. И мислех да се отказвам в края на тази седмица. Но може и да ме разубедиш, май с млечните в менюто е по-поносимо. Тежи ми само липсата на плодовете. Слагам лимонов сок на салатата, а ма лимона е плод, та не знам дали е правилно. Не знам също така нищо за продължителността на диетата. Благодаря предварително.

# 10
  • Мнения: 1 517
С тази диета свалих най-много кила след раждането,около 20.Заедно с Белев я карах докато си беше в БГ лятото,освен салатите и месето обикалях ме с количките по 2 ч.При мен имаше страхотен ефект Grinning

# 11
  • Мнения: 2 006
Цитат на: karla
С тази диета свалих най-много кила след раждането,около 20.Заедно с Белев я карах докато си беше в БГ лятото,освен салатите и месето обикалях ме с количките по 2 ч.При мен имаше страхотен ефект Grinning
Мммда,и аз посвалих. Mr. Green А ина4е е позволено само сирене от мле4ните или кашкавал по около 100гр.Може и заквасена сметана по-няколко лъжици.Първа и най-тежка фаза е около26 дена с най-много 20гр.въглехидрати.

# 12
  • Мнения: 558
Можете ли да ми обясните защо се изклю4ват морковите, те нали са зелен4ук??

# 13
  • Мнения: 455
А бе явно воля му е майката да имаш. Аз реших продължавам с нея. След като при вас е имало такъв ефект, не може при мен да не стане. Просто трябва да упорствам. Явно началото при мен е по-слабо изразено като отслабване. А после като заслабна, че като се вталя, има да се хваля, хваля, и аз като вас. Моля кажете ми каква е следващата фаза, за която пишете и има ли интервал между тях. Примерно след 26-тя ден правили ли сте пауза или не? И какво се променя в менюто тогава?

# 14
  • Мнения: 3 153
Цитат на: A.A.M.Belev
Ето ти малко Аткинс съвети Grinning Можеш да поемаш около 20гр.въглехидрати дневно в първа фаза(около26 дена)Разрешени храни са-риба,пиле,пуешко,патешко,гъше,свинско и телешко месо.Бекон,шунка,яица-вси4ко това можеш да приготвяш-варено ,пе4ено и дори пържено Simple Smile Сирене дневно-около80гр. или кашкавал-(4,4 гр.въглехидрати)Зелен4уци-2до 3 4аени 4аши.Подправки-босилек,4есън,розмарин,пипер,орегон,зехтин,оцет.Мазнини-масло ,олио,майонеза.Мин.вода-8 4аши дневно.Яде се 3 пъти дневно.Не се пропуска ядене и не трябва да има по-голям интервал от 6 4аса.Яде се свободна комбинация от мазнини и протеини без ограни4ения на коли4еството.Не се разрешава-Хляб,плодове,картофи,ориз,царевица,макарони,спагети,фасул,моркови,никакви мле4ни продукти(може по малко заквасена сметана)Задължително се пият мултивитамини Sign Exclamation Ето ти и някоко манджи-Омлет,пържола с топ.сирене,кремвиши с кашкавал,кюфтета(без хляб)Руло стефани(също без хляб)Пълнени 4ушки с кайма(без ориз)Риба по всякакъв на4ин на приготвяне)Дроб4ета с лук и масло,Пълнени 4ушки със сирене.Успех-ако искаш мога да ти дам и таблица за въглехидрати.Имай предвид ,4е това е само първа фаза в следвашата коли4еството на въглехидратите се повишава и е доста по-приятно Grinning

Мерси много! Можеш ли да ми пуснеш таблицата на лични или на petya@orlovmost.net
Ето, за морковите не знаех и днес все едно не съм я правила, защото ядох зеле с моркови.........

Общи условия

Активация на акаунт