Сътворение или еволюция? Дискусия за вярващи и невярващи.

  • 19 893
  • 389
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 674
Честита Баба Марта! Hug

Мен вече ме знаете Laughing
Нямах определено мнение по въпроса докато не станах студентка по география в СУ. Отачало слушах лекциите скептично. Но като започнах да чета учебниците се примирих с идеята, че прародителите ми са маймуни. Изчетох и много допълнителна литература... Всички факти водят към еволюционната теория. Има разни опити да бъде оборена, но за сега тя дава най-логичните обяснения за произхода ни, подкрепени с най-солидните доказателства.
Аз винаги съм отворена за нови идеи (и нищо не отхвърлам без добре да го обмисля). Продължавам да чета литература и да се интересувам по темата. Но на този етап друга истина за мен няма.

Имам въпрос:Ако едно време маймуните  ставали хора,ами и сега имаме маймуни кото живеят в Африка,ама са си останали маймуни,нямат  никакво развитие.А за маимуните в зоопарка? Те се хранят сами,виждала съм маймуна да яде с нож и вилица...можеш да я научиш на моного неща...да се държи по4ти като 4овек....лесно се дресират.Но не съм сигурна че тове би я  превърнало след време в човек....?

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 16:46 от roza66

# 46
  • Мнения: 6 167
от еволюцията, разбира се.
дори не виждам смисъл от дискусия  newsm78
Рече и отсече Laughing ....

ааа, да не бъркаме двата щата.   Laughing
просто сътворението не си го представям от кал и ребра.  ;-
според мен нещата са по-сложни.
и еволюцията изобщо не излиза от плана.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
П.С. Холограма имаш интересен ник  Simple Smile - направи ми впечатление, защото ми напомни за "Холографната вселена" на М. Талбот.
"Холографската вселена"... и аз си помислих, че от там идва.

# 48
  • Мнения: 6 167

Имам въпрос:Ако едно време маймуните  ставали хора,ами и сега имаме маймуни кото живеят в Африка,ама са си останали маймуни,нямат  никакво развитие.А за маимуните в зоопарка? Те се хранят сами,виждала съм маймуна да яде с нож и вилица...можеш да я научиш да моного неща,лесно се дресират.Но не съм сигурна че тове би я  превърнало в човек....?

роза66, харесвам те , ама може ли сега такива глупости да говориш  Mr. Green

хората не са произлезли от маймуните и еволюционната теория не го твърди.  Stop
хомо сапиенс е дошъл от кроманьонеца, а човекоподобните маймуни са съвсем друг клон на еволюцията, и нямат нищо общо.
еволюзионната теория твърди, че ние и човекоподобните маймуни имаме общ прадед много далеч назад във времето, което е неоспорим факт и се учи в 9ти клас май, а после в университета по антропология.

тия спекупации с мата космата от зоопарка са супер елементарни и нямат нищо общо с теорията.

# 49
  • Мнения: 4 841
защо не се случват вече случайности раждащи съвършенни неща  Thinking

Случват се,  случват се - зачатието, от което се раждат прекрасните ни деца, определено е много повече случайност, отколкото закономерност  Wink

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам въпрос:Ако едно време маймуните  ставали хора,ами и сега имаме маймуни кото живеят в Африка,ама са си останали маймуни,нямат  никакво развитие.А за маимуните в зоопарка? Те се хранят сами,виждала съм маймуна да яде с нож и вилица...можеш да я научиш на моного неща...да се държи по4ти като 4овек....лесно се дресират.Но не съм сигурна че тове би я  превърнало след време в човек....?
Пак ще питам (незнам за кой път, но никой не ми отговаря)... по какъв начин се обяснява наличието на скелети на парапитеците, австралопитеците и т. н. - същества между маймуна и човек?

# 51
  • Мнения: 6 167
рени, до колкото помня ( аз съм възрастна жена), тези стадии в еволюцията ( австралопитеци, парапитеци, хомо еректус и тн И разклонения до хомо сапиенс) не са като на картинката в кабинета по биология Stop
нали помниш тази схема. как се изправя, изправя и ... така до Мен Mr. Green
та, доста са живяли усопредно, в различни местообитания, среди, дори са враждували и тн. току по дискавъри кажат за някой клон , който е живял успоредно с някой, който се счита за много по-нов.
изчезването на едните не е било стихийно, след което са се появили другите.
имало е различни тенденции ( които са се проявявали с белези), като най-прогресивните са нарастването на тилния дял на черепната кутия ( и от там на мозъка), прословутия противоположен палец и тн.
естествено е, белезите да се променят от средата, от условията за живот. това е основен принцип.
естествен Отбор ( не подбор, защото никой не ги подбира).
хомо сапиенс не е произлязъл от неандерталците, те са загинали.
хомо сапиенс е произлязъл от кроманьонския човек.

основната грешка, която правиш в разсъжденията е, че мислиш, че има НЕЩО между маймуна и човек.
няма такова нещо.  Stopмаймуните се развиват по съвсем друга линия.
тоест, ако търсиш връзката шимпанзе - човек и между тях виждаш разни парапитеци и тн, няма да я откриеш, защото няма такава.

оф, не може ли да потърсите в интернет - има схеми за произхода на човека.
може би ще стане ясно, че ние и човекоподобните маймуни не се движим по една еволюционан линия.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 17:04 от Lennie

# 52
  • Мнения: 335
...

П.С. Холограма имаш интересен ник  Simple Smile - направи ми впечатление, защото ми напомни за "Холографната вселена" на М. Талбот.

Потребителското ми име не беше такова, но личният ми домашен хакер (на 3 г. 1 м.) така "редактира" профила ми, че ни пароли, ни никове, ни пощи си съответстваха с първоначалните. И досега не мога да възстановя кое както беше.
Но и така не е зле - в предишната тема вече писах: при холограмите нищо не е сигурно.

А по темата.
Ето отправка с една интересна хронология.
Който се интересува от подробности, може да ги търси по името на всеки от цитираните учени.
http://www.origin.hit.bg/conceptionbg.htm

# 53
  • Мнения: 3 674
Имам въпрос:Ако едно време маймуните  ставали хора,ами и сега имаме маймуни кото живеят в Африка,ама са си останали маймуни,нямат  никакво развитие.А за маимуните в зоопарка? Те се хранят сами,виждала съм маймуна да яде с нож и вилица...можеш да я научиш на моного неща...да се държи по4ти като 4овек....лесно се дресират.Но не съм сигурна че тове би я  превърнало след време в човек....?
Пак ще питам (незнам за кой път, но никой не ми отговаря)... по какъв начин се обяснява наличието на скелети на парапитеците, австралопитеците и т. н. - същества между маймуна и човек?

Как би приела че те са били просто един друг вид форма на живот на земята тогава?Евентуално  средата  в която са живеели е трябавало да изглеждат така....

# 54
  • Мнения: 6 167
преди да напуисна таз тема искам само да кажа, че има доказателства за еволзцията на човека и че тя продължава.
прословутата сутура метопика в малък процент от черепи на съвременни хора се счита прогресивен белег, който говори , че еволюзията не е спряла и ще продължи към разширяване на черепната кутия.
тоест, ще ставаме с все по-големи ( и умни, надявам се) глави Peace

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
рени, до колкото помня...
Аз така съм ги учила. Но съм забравила вече доста основни неща и нищо не мога да твърдя със сигурност.
Уф, като си помисля какво учих, а с какво се занимавам...

... еволюзията не е спряла и ще продължи към разширяване на черепната кутия.
тоест, ще ставаме с все по-големи ( и умни, надявам се) глави Peace
И не само черепа ни продължава да се променя.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 415
BirdsFlu , ти се шегуваш... не вярвам че изобщо говориш сериозно...прекрасните деца са се раждали раждат и ще се раждат по закономерност...а не случайно...законите на природата baby...и по-висшия РАЗУМ, който я е организирал  Peace

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
BirdsFlu , ти се шегуваш... не вярвам че изобщо говориш сериозно...прекрасните деца са се раждали раждат и ще се раждат по закономерност...а не случайно...законите на природата baby...и по-висшия РАЗУМ, който я е организирал  Peace
А тоз' разум кой го организира? Thinking

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Lilqna, a кое е първо...яйцето или кокошката?
а кое кара луната да изгрява и звездите да светят...а защо синьото е синьо...и кой е измислил скръбта...? Thinking
смятам че човешката история е дала хиляди доказателства за ограничеността на човешкия мозък и възприятията му...това е отговорът ми...ВИНАГИ ама ВИНАГИ ще има еща които ще си останат без отговор...  bouquet
мое мнение  Hug

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Lilqna, a кое е първо...яйцето или кокошката?
а кое кара луната да изгрява и звездите да светят...а защо синьото е синьо...и кой е измислил скръбта...? Thinking
смятам че човешката история е дала хиляди доказателства за ограничеността на човешкия мозък и възприятията му...това е отговорът ми...ВИНАГИ ама ВИНАГИ ще има еща които ще си останат без отговор...  bouquet
мое мнение  Hug
Така е и аз съм съгласна с твоето мнение. Но понеже защото Crazy говориш за висш разум, та реших, че може би си наясно с него или само предполагаш, както и аз. Peace
Луната не изгрява, тя си е там и се върти около себе си и около Земята.

Общи условия

Активация на акаунт