"С мартенички бели и червени, АПРИЛЧЕТАТА да са здрави и засмени!!!"

  • 10 631
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 371
Здравейте!
Слави,всичко което описваш при нас отдавна е реалност.Хубавата новина е че ще отмине,а лошата че както се поуспокояват изведнъж пак се почва и все нови и нови неща.Мона,спи при нас в същата стая и не ми е ясно как ще я отделя.Не сме отказали залагалката и мисля че тя я успокоява нощно време.Истина е че от 6 месеца насам сме разделени и може би тия нощни будения май от тогава се появиха.Като цяло възрастта им е трудна,няма спор.Интересното е че когато я гледа свекърва ми Мона спи на обед от 14 до 16 примерно,но гледаме ли си я ние или моите родители тя категорично отказва.Разбира се има разлика във вечерното заспиване едното е в 21ч(при нас) и 23ч,когато са се гледали с баба.Доскоро Мона на едно място трудно се задържаше,но напоследък успява да се загледа в някое филмче за 15-20мин-това е невероятен успех.Но ми се струва разумно да опиташ да тръгне и на частна,където се надявам да ти дадат повече инфо как протича деня.Това е от нас.
Целувки и доскоро,че студентите сега ша дойдат да ги попрепитам  Grinning

# 241
  • Мнения: 972
Слави, при нас Ивето така почна да се буди и да пищи нощем след като беше в болница за два дни. В началото беше много продължително - по два часа съм я успокоявала. Сега са само кратки писъци и проплаквания, дори не се буди само пищи, налага се да я събудя за да спре и после си заспива без никакви проблеми  newsm78

# 242
  • София
  • Мнения: 2 019
Слави, и аз си мисля, че е от стрес. Първо майка забеляза, а после и на мен ми направи впечатление, че ако не стоя до нея докато заспи и я оставя да реве, се събужда нощем с писъци. Ама омръзна ми с това приспиване. Прочитам приказка, пеем песни, ставам и излизам, да си заспи сама искам, но не става. Трябва да я галя по главичката или просто да седя до леглото й докато заспи. Нощните събуждания са ужасни - реве и очите са й отворени , но не реагира на нищо. Не ми отговаря на въпросите, не иска да я гушкам. След 15-20 мин. млъква изваднъж и си заспива.
Иначе и Мартина се държи лошо само когато е с мен, с майка ми и свекърва ми няма проблеми и двете казват, че е много добро дете. Shocked

# 243
  • София
  • Мнения: 2 768
нямам време да чета за съжаление темата все пак макар и с голямо закъснение   Embarassed пращам и нашите снимки от партито! надявам се че ще ви харесат  Simple Smile
http://community.webshots.com/album/559143419YnSlvB
надявам се че ще организираме още една срещичка преди коледната
поздрави на всички майчета и целувки на порасналите вече дечица

# 244
  • Мнения: 97
Здравейте,
  Много ме изненадахте с тези нощни будения, придружени с писъци. Вероятно се дължи на нещо преживяно през деня. При нас всяка нощ се буди и иска чайче, или пък си приказва нещо на сън, и обикновено е за нещо случило се през деня.
  Откакто започнах работа, Марти го гледа майка ми. И като цяло при нея по цисциплиниран, заспива сам, спи по 3 ч. след обяд,  не че и там не прави бели. При мен обаче се глези иска да лягаме заедно, върти се, става и не иска да заспи. Няма вариант да го сложа и да си излезна. Забелязвам, че като му разказвам приказка, на изгасени лампи и за около 10 мин е заспал, дори не дочаква края й. Явно си имат начин на поведение според всеки.
Слави, дано се променят нещата при вас като промените средата. Както и при всички, които които нощем се будят с писъци.
Поздрави

# 245
  • София
  • Мнения: 676
    Колко хубаво е, че пак сте активни  Hug.
  Това време и на нас се отразява зле. Нали е мокро в парка и разходките са сведени само с количката. Алексчо сам избира маршрута и не дава на дядо си и баба си да се прибират  Laughing. Когато е вкъщи се заиграва или гледа филмчета.
За играчките-доста държи на тях и почти не ги дава.
За спането-нощно време имама моменти, когато се събужда с рев и го караме да си отвори очичките, за да се успокои или пък пускаме телевизора. След това заспива. Като гледам и при другите дечица го има този момент  newsm78. Може да сънува нещо  Thinking
Все още сме с памперс и бях се спряла на варианта да стои по гащички, ама времето е с него  Mr. Green.
   Хайде по едно чайче с коняче  за загрявка 

# 246
  • София
  • Мнения: 676
Звездица, и вие ще хванали подходящо дечицата   bouquet. Още веднъж съжалявам, че така се получи с тортата  Confused . Само, че не открих къде се загуби нишката с бройката  Rolling Eyes. Ама това е положението.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 768
Звездица, и вие ще хванали подходящо дечицата   bouquet. Още веднъж съжалявам, че така се получи с тортата  Confused . Само, че не открих къде се загуби нишката с бройката  Rolling Eyes. Ама това е положението.
дори, благодаря за похвалата за снимките, стараем се  Embarassed Grinning за тортата не се притеснявай, сигурна съм че не си я изяла ти  Laughing просто другия път ще се сложи резерва някоя и друга бройка за неразбралите Laughing

# 248
  • София
  • Мнения: 676
              Честит Светъл Празник на Славянската писменост!


  Честит Имен Ден на Кико на Dona, Safeheaven(дано не бъркам), arma и всички, които днес празнуват!
  Бъдете здрави, обичани и любящи, усмихнати и  безгрижни!

# 249
  • Мнения: 371
Звездица,снимките са разкошни.Изобщо пу-пу да не им е уроки,но са ни красиви дечицата(сигурно щото са си наши и съм пристрастна).Станали са вече дечица.
От работата нямах време да пиша,но да споделя как мисля да отказваме памперса.Засега си е с памперс и я слагам след всяко хранене на гърне-така успяваме почти винаги да свършим голямата работа.Виж с пишкането ще е по-трудно.Чакам да се стопли времето и я пускам в къщи по гащи.Като от по-опитни мами знам че е добре да я слагам през 15мин на гърнето,за да успеем да хванем някое от пишканията на време и така като я похваля да има стимул детето.Освен това мисля на първо време да излизаме с памперс гащи и да я каня и навън да пишка.Това е моя план пък ще видим каква ще е реалността.Ще споделя.Обаче аз тамън ще почна обучението и ще се наложи от 9.06-15.06 да отсъствам от София та като се върна на ново.Няма как скоро ще поемам аз щафетата с гледането през повечето време.Свършвам с немския,свърших и семестъра и изведнъж се видях с малко повече време.Иска ми се да я понауча на още неща преди да тръгне на ясла,за да е малко по-подгорвена.Баба доста я поразглези ама това си е нормално.
Хаде доскоро че трябва да спа,аз съвсем  се увлякох.
Целувки и доскоро

# 250
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да споделя и моя опит с махането на пемперса.Ние почти сме го махнали слагам пампа само когато спи,но много е сух даже и през цялата вечер.Те са големи и като се напишат веднъж и им се поскарате че са вече големи.И на следващия път вече сами казват.Отначало аз нямах пропуск,а в яслата имаха 2 чифта мокри.И така за седмица се научихме и сега и на двете работи казваме пиш. Party

# 251
  • София
  • Мнения: 676
Мими и Ем4о, браво за памперса   bouquet.
Мими, късмет с обучението  Peace.
Ем4о, как е бременността  Thinking
   Нещо пак се позагубихте, като четирилистната детелина  Sad
  Как са бременеещите  newsm78. Сигурно коремчетата натежават  Wink

# 252
  • Мнения: 489
Здравейте, Априлки! Как изкарахте почивните дни, никой не се похвали да е ходил някъде. Аз също не мога да се похваля, тъй като пак се разболяхме точно преди празника... Бяхме и в болница даже. Вдигна много висока Т, не можахме да я свалим Ill, не искаше да яде и да пие нищо, даже и лекарствата, затова си изкарахме празника в болница. А имахме съвсем други планове...  Вече няма да плануваме нищо, тъй като обикновено се провалят, но така е с децата, никога не се знае. Някой бил ли е в болница от вас, какви са ви впечатленията, аз преживях истински кошмар и детето също... На никого не пожелавам да стига до там. Условията са ужасни и е пълно с така наречените роми. Слава богу в нащо крилоо нямаше, но като цяло болницата беше пълна(става въпрос за 2-ра градска). Изглежда наистина се превръщаме в циганска държава... Мисля, че ако ни се наложи пак, ще отидем в някоя часна, въпреки високите цени. За съжаление условията в болниците изобщо, са много лоши...
Айде стига съм ви натоварвала с проблеми и болести, а и вече сме добре, да чукна на дърво.
 Пожелавам на всички весел, ползотворен ден и много, много здраве... newsm51

# 253
  • София
  • Мнения: 676
Dezirela, кофти за премеждията ви  Cry. Вие май честичко боледувате  newsm78. Трябва да го водите някъде да смени въздуха. Зная, че е добре на Сандански през Май или Септември. Хубавото е, че сте се оправили  Peace. Ние бяхме в болница "Лозенец", но там условията са на ниво. Дори не мирише на спирт. Може да водиш малкия на прегледи, но се заплащат по 20лв. Обаче цената за родителите е доста, като на хотел(45лв)-включващ храна. За другите болници зная, че е мирезия.
   

# 254
  • Мнения: 489
 Дори, за Правителствена ли става въпрос? А ако е без придружител, има ли кой да се грижи за детето? Тази цена на ден ли е? Ако е така, то си е като часна болница направо... Живи и здрави, да не се налага, но се интересувам за всеки случай.  Голям инат е, не иска да пие АБ, когато се налага, та затова стигнахме до там. Тази година задължително ще ходим на почивка, на море или планина, ще видим. Определено софийския въздух ни се отразява зле, но като гледам вече много деца, а и възрастни имат този проблем. Аз от 2 години съм със сенна хрема. Само да ми свърши курса и няма да има събота и неделя, в която да останем в София.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 12:14 от DEZIRELA

Общи условия

Активация на акаунт