Кралски работи и клюки - октомври 2024 г.

  • 86 323
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14 483
Между стойката на Мери и Софи няма изобщо място за сравнение.
И да, съвсем възможно е една и съща рокля да стои съвсем различно на две различни жени. Даже е нормално.

Последна редакция: пн, 07 окт 2024, 20:42 от bubanka

# 271
  • Мнения: 2 425
Херцогът и херцогинята на Единбург са посрещнати от британския върховен комисар в Малта Катрин Уорд (вдясно) по време на прием на Британската общност в Whitehall Mansions, резиденцията на британския върховен комисар в Ta'Xbiex, където се срещат с местни високопоставени лица и Британската общност Носители на награди Points of Light и млади лидери в първия ден от посещението си в Малта, за да отбележат 60-ата годишнина от независимостта на Малта и да отпразнуват споделеното наследство на страната и продължаващото сътрудничество с Обединеното кралство.
Софи е с нова рокля на Erdem.

# 272
  • Някъде там
  • Мнения: 19 659

Явно и организаторите не знаят, че се е натрапила на събитието без покана.
Не само знаят, че са я поканили, ами и поканата е била от президента на болницата.
Тази информация е от сайта на Съсекс.
https://sussex.com/chla-2024/
И от статия на "People",че е седяла с него.
https://people.com/meghan-markle-has-relatable-moment-with-mom-a … l-la-gala-8724154

В качеството си на патрон на датския културен център Фредерик е открил изложба "Водата идва".
Изложбата описва основните предизвикателства, които изменението на климата поставя пред градовете по света.


Скрит текст:
В качеството си на патрон на Датския архитектурен център Негово Величество кралят присъства днес на откриването на изложбата "Водата идва".
Изложбата описва основните предизвикателства, които изменението на климата поставя пред градовете по света. Повишаването на морското равнище и зачестилите облачни валежи изискват радикални промени в градския дизайн и организация, а градове като Копенхаген,
Венеция и Джакарта вече се занимават с въпроса как най-добре да се адаптираме към водата, вместо да се борим с нея.
В изложбата кралят се запозна с това как към адаптирането към климата може да се подходи по много начини - от местни инициативи до големи инфраструктурни проекти и от природосъобразни решения до технически конструкции.
Чрез конкретни проекти са разгледани теми като биоразнообразие, градско развитие и иновативни жилища на брега на морето. Същевременно модели и прогнози илюстрират как учени, архитекти, ландшафтни архитекти и урбанисти работят заедно, за да защитят градовете и да създадат места за отдих както за хората, така и за природата.
https://www.instagram.com/reel/DA2bZzdspKF/?igsh=MXYxMWdxaGJveTMxeg==

Последна редакция: вт, 08 окт 2024, 08:12 от daviz

# 273
  • София
  • Мнения: 3 072
Втората рокля на Софи е по-добре. Вчерашната не ми хареса нито като линия, десен, кройка, нищо.
Осанката на Мери е чудна, никакви паралели със Софи не мога да направя, за съжаление. По различен начин носят всяка една дреха.

# 274
  • Мнения: 8 027
Daviz, хубаво е като публикувате линкове към статии и да ги попрочитате преди това. С цялото ми уважение към вас!
Поне на три места в цитирания от вас People написано, че посещението е било "изненадващо". Това на всички езици означава само едно - предварително не е предвидено от организаторите.
Предвид, че в информацията за събитието от самата болница има изброени имена и на други неочаквани посетители, значи е допустимо.
Явно домакините са достатъчно гостоприемни да намерят място за всичките си гости.

# 275
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 13 059
Явно домакините са достатъчно гостоприемни да намерят място за всичките си гости.

Като се има предвид, че най-ниската сума за билет е 2000 долара, нормално е да са гостоприемни Simple Smile Все пак имат да събират пари за болницата.

# 276
  • Някъде там
  • Мнения: 19 659
dariVale, прочела съм статията.
А дали случайно не е било изненада за журналистите и фотографите, че тя присъства, а не за поканилите я?
Сложих линк и към сайта на Съсекс, където ясно си пише, че е получила специална покана от президента на болницата.
Това обаче го пропусна.


Днес и Люксембург ще има голямо събитие. Анри ще назначи Гийом за лейтенант-представител.
Какво представлява позицията :
Скрит текст:
През юни миналата година, по случай националния празник, Гранд херцог Анриан обяви желанието си да назначи най-големия си син, наследствения велик херцог Гийом, за "лейтенант-представител". Тази длъжност позволява някои задачи да бъдат делегирани на бъдещия наследник на Великия херцогски двор. По онова време съобщението беше изненада, макар че в никакъв случай не беше нещо изключително.

Всъщност в историята на страната вече са се състояли пет лейтенантски мандата. През март 1998 г. великият херцог Анри е назначен за лейтенант-представител на баща си, великия херцог Жан. Той заема тази длъжност малко повече от две години. Самият велик херцог Жан е заемал същата длъжност заедно с великата херцогиня Шарлот в продължение на малко по-малко от три години. Това може да даде известна представа колко време ще мине, преди принц Уилям действително да поеме задълженията си като велик херцог.
Тази нова конституционна роля обаче трябва да осигури плавен преход към наследяването на трона, за което Уилям е официалният наследник и престолонаследник. Той положи клетва през декември 2000 г. Титлата "лейтенант-представител" е част от една от формите на люксембургската монархическа традиция и позволява на престолонаследника временно да поема функции, без това да изисква абдикация на великия херцог.

Наследственият велик херцог Гийом, който на 11 ноември навършва 43 години, ще бъде назначен за лейтенант-представител във вторник, 8 октомври. Преди да упражни правомощията си днес следобед, принц Уилям трябва да положи клетва за спазване на Конституцията. В съответствие с член 42 едва след този тържествен момент той официално ще стане лейтенант-представител.

В дневния ред за вторник

Указът за назначаване на Великия херцог ще бъде подписан този вторник в 15:00 ч. от министър-председателя Люк Фриден (CSV), който след това ще произнесе реч, и от наследствения Велик херцог. След това последният ще бъде очакван в Камарата на депутатите, където председателят Клод Визелер (CSV) ще държи реч преди официалното полагане на клетва от страна на наследствения велик херцог, последвана от неговата реч.

Това заместване може да бъде временно или постоянно и "Великият херцог е свободен да наложи такива ограничения на мандата, каквито сметне за необходими. Правомощията на заместника-представител са ограничени от този мандат и мерките, които той предприема по силата на своята мисия, имат същата сила, както ако бяха издадени от самия Велик херцог", както е подробно описано на уебсайта на монархията. Следователно великият херцог Анри ще трябва да делегира правомощия в определени области на наследника велик херцог Гийом след полагането на клетвата, както е направил за него баща му Жан.

На практика Конституцията предвижда, че лейтенантът-представител получава годишна издръжка от държавния бюджет. Лейтенантството трябва да се разграничава от регентството, което настъпва при специфични условия, когато великият херцог е в пълна невъзможност да изпълнява функциите си.

През 2000 г. принц Гийом полага клетва и официално става наследник на Великия херцог. Продължавайки дългогодишната традиция във великодуховното семейство, наследственият велик херцог успешно завършва офицерско обучение от септември 2001 г. до август 2002 г. в Кралската военна академия в Сандхърст, Великобритания. След това през 2018 г. и 2019 г. той се обучава в Кралския колеж по отбранителни науки в Лондон, за да придобие допълнителни знания за бъдещите си отговорности.
Програма
15:00 ч.
Церемония във Великия херцогски дворец

Подписи на указа на Великия херцог за назначаване на Н.П.В. принц Гийом като лейтенант-представител на Н.В.В.В. Великия херцог, от Н.П.В.В.


15:30 ч.
Церемония в Камарата на депутатите

Полагане на клетва от Н.П.В., наследствения велик херцог


16:05
Rue du Marché-aux-herbes

Връщане пеша до Великия херцогски дворец

Последна редакция: вт, 08 окт 2024, 10:10 от daviz

# 277
  • Мнения: 1 386
Още няколко снимки от посещението в Малта. Софи изглежда винаги много уверена на ангажиментите си и взима активно участие, не е просто притурка на съпруга си.

*****
На галата в Л А е била и бившата приятелка на Меган - Лизи Кънди. Казва интересни неща, който го интересува може да потърси статията.

# 278
  • София
  • Мнения: 11 593
Много уверено позира за снимки Софи, това не може да ѝ се отрече
https://www.instagram.com/reel/DA1rAx5vNQT/?igsh=andpeTd6aWJ3b3d … 3Avyok86n2I32_tTw

# 279
  • Мнения: 238
Много мило видео. Благодаря, Лана.
Софи ми става все по-симпатична.

# 280
  • Мнения: 1 386
Много мило видео. Благодаря, Лана.
Софи ми става все по-симпатична.
Нали, случват се недоразумения, класата си личи, когато знаеш как да ги отиграеш с усмивка и увереност. Страхотна Софи.
*****
Според пресата тази седмица Кейт ще се върне в болницата, за да се направят контролни изследвания дали ракът е в ремисия, искренно се надявам новините да са добри.
За съжаление вървят слухове за Чарлз, че тази почивка от лечението за посещението в Австралия не е добра новина. Пишат, че болестта е твърде напреднала и Чарлз предпочита да не се подлага на излишно лечение, а достойно да изпълнява дълга си в последните си месеци. Според мен това са спекулации и по-скоро бих възприела тази почивка като добър знак.

# 281
  • Мнения: 2 354
Софи наистина създава впечатление на много симпатична и ненатрапчива.
Има ли благородническо потекло?

# 282
  • София
  • Мнения: 11 593
Така е, чудесно замръзнала стоя за снимки, докато човека си държи ръкава за поздрав! Сякаш за първи път се поздравява на официално посещение. Но безспорно изглежда мила и симпатична жена.

# 283
  • При семейството си
  • Мнения: 7 875
Не, няма благородническо потекло Софи:

“Родена е като Софи Хелън Рис-Джоунс в семейство от средната класа. Израства в Бренчли, Кент, а по-късно посещава колежа „Уест Кент“, където се обучава като секретарка. След това работи в областта на връзките с обществеността, представлявайки фирми в Обединеното кралство, Швейцария и Австралия, преди да отвори собствена агенция през 1996 г. Запознава се с Едуард през 1987 г., докато работи за Capital Radio; започват да се срещат през 1993 г. Годежът им е обявен през януари 1999 г., а сватбата е на 19 юни в параклиса „Сейнт Джордж“, замъка Уиндзор.Двойката има две деца: лейди Луиз Маунтбатън-Уиндзор и Джеймс Маунтбатън-Уиндзор, граф на Уесекс.
През 2002 г. Софи закрива компаниите си и започва работа на пълен работен ден като член на кралското семейство.[7] Тя е патрон на над 70 благотворителни организации, включително Childline и London College of Fashion. Тя поема над 200 ангажимента всяка година, включително посещения на училища, университети и военни бази. Нейната благотворителна дейност е свързана предимно с подкрепа за хората с увреждания, правата на жените и селското стопанство.”

Последна редакция: вт, 08 окт 2024, 10:39 от Elpis

# 284
  • Мнения: 238
Лана, изгледах клипа още веднъж. Погледни и ти, но ако може непредубедено.
Едуард и министър-председателя се здрависаха и стиснали ръце се позиционираха за снимка.
Съответно и Софи направи същото и не видя, че и се подава ръка.
Още повече че всички се здрависаха като слязоха от колата.
А и може да си е мислела, че не и се полага снимка с ръкостискане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт