Дали умиращи близки може да чакат някого, за да починат?

  • 8 155
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
rainbow разбирала е,че си там

# 16
  • Мнения: 17 546
Когато моята скъпа баба си отиде от този свят, сама почувствала края си, повика сина и дъщерите си и те бяха цял ден около нея. В нашия дом, въпреки, че беше майка на майка ми, баба обичаше повече татко, за когото съседите мислеха, че и е син (защото майка ми се е държала с всички около себе си толкова зле, дори с майка си, че никой не можеше да повярва, че е дъщеря на баба ми, а не снаха). Баща ми беше на 24 часово дежурство този ден и нямаше да се прибере до сутринта. Обадих му се да си дойде, защото знаех, че това е края на баба и след като той си дойде, а баба ми беше вече в нещо като унес (вероятно между двата свята някъде)тя без дори да си отвори очите го усети и попита: "Коле, ти ли си сине" И той като каза "Аз съм бабке, спокойно" тя издъхна. Питаше през целия ден за него и го дочака...Светла и памет, на 10.03.2007 - 9 години без нея.  ва-ва отиди да я видиш, ще ти тежи цял живот иначе, щом имаш възможност, ако не отидеш!

# 17
  • Мнения: 791
Може би!
Дядо ми беше много болен години наред, когато се омъжих състоянието му се влоши. Забременях! Имаше дни когато беше добре, и когато беше много зле! Докторите казваха че така може да изкара и 10 години и 10 дена Sad Родих на 14.03, а той изписахи на 18, а той почина на 20.03!!!
Така че дали е съвпадение или наистина - никой не може да каже със сигурност

# 18
  • Мнения: 5 393
Аз съм сигурна в това, от личен опит го казвам.
Дядото на мъжа ми почина преди 3 години.Беше на легло от около седмица някъде, и се влоши доста.Държа се до последно, докато не  дойде да го види бащата на мъжа ми(зет му ) и почина след няколко часа(мир на праха му) Sad

# 19
  • Мнения: 3 423
Дядо напусна този свят през 1994-а в деня и в
часа на последния ми изпит в Университета.
И досега си мисля, че сякаш изчакваше да завърша.
Такива съвпадения те карат да мислиш, че наистина
има някаква връзка. Намери начин и иди да я погалиш.

# 20
  • Мнения: X
Баба ми е на смъртно легло, не е контактна, в нещо като кома е. Аз съм далеч от там и от няколко човека чувам, че имало такива случаи- умиращи хора напускат този свят след като са видели или почувствали близките си.
Чували ли сте за такива неща, вярвате ли?

Ако можеш, иди да я видиш незабавно. Казвам ти го като човек, на който винаги ще му тежи подобно нещо. Не отидох да видя дядо ми преди да почине... Колкото и да ни чакат, силите в един момент ги напускат. Смъртта не чака.

# 21
  • Мнения: 1 364
Ако имаш възможност върви да я видиш.

# 22
  • Мнения: 1 146
И с моята баба се случи нещо подобно. Бяхме се събрали на вечеря в един ресторант цялата рода (което много рядко става). Беше много хубаво, смях, спомени...Баба сияеше цялата вечер, толкова щастлива не я бях виждала. По-късно се прибра, лягнала си,  заспала и повече не се събуди. Отиде си щастлива, след като ни видя всички заедно.

Тъй че ви-ви, отиди да я видиш, ако можеш.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И с моята баба се случи нещо подобно. Бяхме се събрали на вечеря в един ресторант цялата рода (което много рядко става). Беше много хубаво, смях, спомени...Баба сияеше цялата вечер, толкова щастлива не я бях виждала. По-късно се прибра, лягнала си,  заспала и повече не се събуди. Отиде си щастлива, след като ни видя всички заедно.

"Птиците умират сами" по нашенски...
Асоциация, нищо друго.

НуНа-МамУНа   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 146
Шани, точно  Hug

# 25
  • Мнения: 1 243
Иди,миличка,на всяка цена. И аз знам,че понякога умиращият не може да си отиде докато не види всичките си близки,измъчва се.
В последните минути и баба ми и дядо ми ни търсеха по име - да ни видят за последно! Толкова е тъжно и болезнено!  Cry  Cry
Непременно иди - после няма да си го простиш...

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
с моята баба(любимата ) имам странно съвпадение на събития! на рождения ден на сестра ми, нещо ми мина като мисъл за нея, живееше на 20км от  града и майка отиде да я види, намери я много зле и оттогава бе на легло! аз се грижех, тогава студентка, последна година, мислех да се омъжвам даже след дипломиране!преди изпита ми по политика 10 дни беше в будна кома, само повтаряше първо името на сестра ми, после докрая моето! денонощно!заминах на изпита и се прибирам-  видях ков4ега и стана ясно! 4акала ме е да замина и е издъхнала минути след това!баща ми и той така- казаха,4е може да   продължи този вид кома неопределено време и аз се върнах през нощта да си видя детето и малко след това ми звъннаха да ми кажат! хубаво е да се простиш с умиращия!

# 27
  • Някъде там
  • Мнения: 36
Когато дядо ми се разболя  тежко, го гледахме аз, сестра ми и баба, но ние със сестра ми трябваше да заминем за няколко дни, защото имах кандидатстудентски изпити. Половин час, след като се върнахме, дядо издъхнал. Вярвам искрено, че нас е чакал.  bouquet

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Баба ми е на смъртно легло, не е контактна, в нещо като кома е. Аз съм далеч от там и от няколко човека чувам, че имало такива случаи- умиращи хора напускат този свят след като са видели или почувствали близките си.
Чували ли сте за такива неща, вярвате ли?
Да, моята баба и беше в същото състояние. Бях бременна с първото си дете и тя искаше да го види преди да си отиде. Да ама изпадна в тази кома ли е, не знам какво е... докато бях в МД за задържане. Когато отидох да я видя, като ми чу гласа издаде тих, едва доловим звук звук (единствената реакция). Минути след като съм тръгнала майка ми е влязла при нея и вече не е дишала. Тогава си дадох сметка, че тя повече от месец е чакала да се сбогува с мен... Аз бях първото  й внуче (и най-любимото).

# 29
  • Мнения: 161

Баба ми е на смъртно легло, не е контактна, в нещо като кома е. Аз съм далеч от там и от няколко човека чувам, че имало такива случаи- умиращи хора напускат този свят след като са видели или почувствали близките си.
Чували ли сте за такива неща, вярвате ли?

Намери начин да отидеш и да я видиш.
Дори да е в кома, съм сигурна че ще почувства че си там.

Никой не може да каже със сигурност дали наистина чака някой или не...
Но аз мисля че това е възможно.
Нещо подобно се случи и при смърта на моята баба. Нямам сили да разказвам детайлите, пък и това са лични неща.

Просто намери начин и отиди да я видиш.

И Кураж и много сили ти желая в този тежък момент.

Общи условия

Активация на акаунт