Резултати от микробиология - тема 2

  • 22 193
  • 859
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 283
Здравейте! Пуснах контрола след курс със Гино-певарил. Бременна съм в 31+4. Как да тълкувам "без аеробен растеж"?
Скрит текст:

# 46
  • Мнения: 10 057
Идеална си Blush

# 47
  • Мнения: 188
Момичета, дайте съвет, моля.
Контрола пуснах, че преди година имах микоплазма и реших да я проследя. А и съм на кортикостероид заради автоимунно заболяване и скоро ще ми включат и други, по-силни имуносупресори.
Пише нормоценоза, и единствения симптом ми е една по-изразена мускусна миризма, която обаче се е случвало и да я няма. Нямам признаци на кандида (гъст бял секрет, сърбеж), понякога имам по изразен слузест прозрачен. Но все пак, гарднерелата, кандидата, че и този стафилокок имат ли нужда от терапевтиране, особено предвид по-силна имуносупресия в близко бъдеще (да не пламна точно тогава)?
Предварителни благодарности Heart




Ето и цитологията (цервикален), ако помага. Автоимунното ми е колагеноза и може да има леко отражение върху резултата. Общо взето всичките тези клетки освен левкоцитите ми излизат за пръв път. Миналата година след излекуване на микоплазмата бях 1ва група, на 40, не съм раждала.


Последна редакция: сб, 26 окт 2024, 21:43 от Jazzsoul

# 48
  • Мнения: 4 401
Левкоцитите в цитото са незначителни.
Предвид бъдеща имуносупресия, аз лично бих сложила някакви широкоспектърни глобули срещу тези коки, анаероби и гъби. Има няколко варианта, но най-добре АГ да ги изпише.
После 1 курс Гинофилус (вагинален пробиотик), за да възстановиш нивото на лактобацили, защото те малко или много страдат от всякакви глобули.
Успех с лечението на основното заболяване, не съм наясно с него, но не звучи да е много весело.

# 49
  • Мнения: 188
Много благодаря.
Гинекологът ми изписва много кратки и неефективни курсове, та ако пак направи така може и да се наложи да ходя за рецепта при друг или сама да си сглобя нещо, ориентирах се кои са комбинираните глобули и кое след кое (той въобще не изписва подобни системни терапии).

Последна редакция: нд, 27 окт 2024, 09:28 от Jazzsoul

# 50
  • Близко съм
  • Мнения: 942

Може ли мнение и за моята микробиология? Защото нищо не разбирам.

# 51
  • Мнения: 4 401
Jazzsoul, аз лично бих си направила един курс с Гиналгин (има метронидазол за анаеробите и още 1 съставка за другите бактерии и гъби). След това - 14 вечери Гинофилус. Другият вариант е Флоумизин, ама според мен Гиналгин ще покрие повече

Алоевера, при теб положението е подобно, имаш по малко стафилококи, по малко анаероби, освен това гъбички. Лактобацилите не са ти оптимални.
Тъй че глобулк, вероятно антимикотик през устата и задължително Гинофилус и за теб.
Тук май всички сме за него.

# 52
  • Мнения: 188
Благодаря, Мила!
Аз се чудех за полижинакс, след което клион-д, вагизан, гинофилус.
Ако гъби и гарднерела излизат често, но не винаги (поне на микробиология), очаква ли се само по-упорит курс да свърши работа или може да е нещ стандартно 7-10 дни?

Някой ползва ли още миковаг? Аз май с няколко песари от него си оправих флората от 0 лактобацили до това положение. Не помян дали дори стигнах до лактажин, но тогава точно гинофилус беше зачезнал.

# 53
  • Мнения: 4 401
Няма смисъл и от Полижинакс и Клион-Д. По-добре само 1 курс с някой от изброените от мен варианти. Колкото по-малко намеса, толкова по-добре. Иначе рискът да отидеш на 0 лактобацили е по-голям.
Не съм ползвала Миковаг, но те са по-скоро за лечение, отколкото превантивно. Доколко ще покрият и гъби, и анаероби, и аероби е спорно.
Сега си има Гинофилус, те са си чист вагинален пробиотик, по-добре ползвай тях.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 224
Да ви споделя, една АГ от Майчин дом, която в момента прави научен труд за да стане Доцент прави разработка за МБ находки при здрави пациентки.Всичките МБ са чисти от инфекции и бактериални патогени. Целта и е била да се изолират лактобацили, които поддържат здрава влагалищната среда. Тя ми разказа, че от 178 изследвани МБ на клинично здрави пациентки, във всички МБ няма Дьодерлайн щам. Доминират 5 други вида Лактобацили. Но не запомних кои. За съжаление вече не приема пациентки за МБ.

# 55
  • Мнения: 188
Мила, тази ми флора от изследванията горе оцеля след 3 месеца на 3 орални антибиотика (заедно), докато лекарите започнат да включват, че май нямам стара лаймска болест, а си е автоимунно (и докато започнах да проявявам наистина характерни за него симптоми).
Но пък една микоплазма хоминис ми беше объркала всички други бактерии. И помня, че ти беше писала по-назад в темата за точно обратен личен опит. Просто да се чудиш как толкова различни реакции на едни и същи неща...

# 56
  • Мнения: 4 401
Абсолютно си права.
Всичко е до организъм.
Аз с 3 орални АБ щях да съм с 0 лактобацили, гъби и какви ли не други тъпотии. Само от 2 направих БВ.
С уреаплазма Парвум обаче си имах перфектна МБ. Без левкоцити, достатъчно лактобацили. Нямах и симтоми.
Тъй че…

Kene,
Дай повече инфо.
Искам да я видя тази докторка, а честно казано - с интерес бих прочела научния и труд.

# 57
  • Мнения: 10 057
Тя ми разказа, че от 178 изследвани МБ на клинично здрави пациентки, във всички МБ няма Дьодерлайн щам. Доминират 5 други вида Лактобацили.
Сигурно тези от Гинофилуса Satisfied

Шегата настрана, в интернет има поместен труд, докторантура мисля, че беше, същото нещо на тема Лактобацили изолирани от пациентки - и какво беше учудването ми, когато се оказа, че повече от 60 процента от лактобацилите, изолирани от влагалището на здрави жени (българки) са ацидофилус...А когато търсиш инфо на английски - кои са щамовете лактобацили, които имат пряко отношение към вагиналното здраве и флора - щамовете са rhamnosus, casei, gasseri  и още един, на когото не помня името...
Много интересно, но иска време да се чете концентрирано.
Моят личен извод е, че веднъж наруши ли се флората на една жена - няма начин тя да бъде възстановена в оригиналния й първоначален вид...което пък обяснява честите рецидиви на нарушена флора...

# 58
  • Мнения: 188
И на мен ми стана интересно. Аз бях чела подобни чуждестранни изследвания преди време. Като цяло помня, че имаше много различия в микробиома при различни жени.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 224
А аз исках да се включа в проучването, поне безплатно и от всякъде да се прегледа тази МБ. Но със БВ едва ли се класирам Joy. Въпросът е къде са тези Дьодерлайн Joy

Общи условия

Активация на акаунт