Минзухари и кокичета цъфтят, а АПРИЛчетата скоро ще се появят

  • 14 441
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Попово
  • Мнения: 687
За морето- твърдо ЗА, ако всичко е наред август ще сме на 3-3.5 месеца  Party
veselina miteva за водата всеки сам си решава и не само за нея ами за всичко останало  Peace просто изказвам мнение, а това кой какво чул, научил, прочел и му казали си е нормално... хора сме все пак  Simple Smile и е нормално да си говорим

# 271
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз нямам проблем с дрехите и съм написала какво да ми донесат.

Имам пресни наблюдения от влиянието на морето върху малките деца. Габи е ходила и двете лета на море, макар и за седмица и не е боледувала /да чукна на дърво/ освен 2-3 дигане на температура за 1-2 дни около зъбите и малко сополи. В къщи от сега съм почнала агитация за морето. Ако трябва ще вземем и майка ми и баща ми за помощ, но ще ходим.

# 272
  • Мнения: 228
Леле, какъв резил с пола на бебчето на Mama E!!!!!
Подкрепям Пепена : всеки сам решава как да си гледа детето. Но едно мога да заявя от личен опит: ако с кърма и слънце жълтеницата минаваше, моят син нямаше да я кара 8 месеца ! Кърмен е дълго, живеем на море и слънце... но и системите с глюкоза не помогнаха.

# 273
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте, MAMA  бебо е супер  Hug
за морето -и на мен от сега ми се ходи.... Rolling Eyes
на 8ми влизам в 45-те дни,но реших да поработя още малко, оказа се че можело,и информирах лекарката ми .Днес пазарувах за бебо,утре продължавам, много ми хареса това пазаруване Laughing
снимах всичко естествено, по-големите неща като количка не сме взели, а и ремонтираме, абе доникъде не сме.утре ще понакупя още неща.
за водата ще с е  информирам, но смятам да давам  ако бебето иска , тука нашата е много варовита и или ще преварявам или ще редувам преварена със Девин с розов етикет.
за чаршафите -еднократните и  гумирани, по аптеките има ли ги?
ако някой си е купил гармастан той мие ли се ,преди кърмене ?
хубава вечер от мен  bouquet

# 274
  • Мнения: 367
Sve_dim    сладката вода ли му помогна?

# 275
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
 tevolere  май се мие Гармастана

Момичета някой беше дал рецепта за салатка с червено цвекло и цедено мляко. Утре мисля да си я направя но не мога да я намеря, може ли малко помощ.

# 276
  • Попово
  • Мнения: 687
veselina miteva никой не казва, че сладката вода лекува... но когато бебето е малко и не приема храна,по простата причина че само спинка и се унася постоянно от болестта преди да го включат на системи му се дава да пие подсладена водичка или дори глюкоза... така е било преди 10-20-30-50 години, а човешкото тяло едва ли се е променило от тогава много newsm78... не се дразни и прави така както сметнеш за добре, но повярвай ми няма майка която да иска да си види бебето със системи забучени в главата при положение че има алтернативен метод- подсладена вода и глюкоза.

# 277
  • Мнения: 367
аз не се дразня само питам, защото не съм имала дете и сега се уча, и понеже до сега са ми казвали само едно мнение (на курса който посещавах) се интересувам от опита на мамите които са раждали за да знам как да реагирам в дадена ситуация.

# 278
  • Мнения: 228
Не, нищо не му помогна. Просто един ден сутринта на 8 месеца се събуди съвсем беличък, а дотогава беше жълто-червено-черен (от третия ден след раждането). Лежахме в Терапията във Варна, изследваха го за всичко, за което можеш да се сетиш, беше целия надупкан, 20 дни на системи (в главата - само там се намира лесно веничка на бебенце); отхвърлиха всички заболявания ( при билирубин десетки пъти над нормата). Просто незрял дроб (някакъв ензим не се бил синтезирал...). Абе.... Не приемайте всичко написано за чиста монета или за общовалидно: само това мога да Ви посъветвам.

# 279
  • Мнения: 228
П.П. ако искаш, виж го сега какъв е беличък: има снимка в албумчето ни, на "Варненски срещи" или нещо такова... А колко бели косъма ми коства да отгледам този голям мъж! А колко е сладко...

# 280
  • Попово
  • Мнения: 687
Така е, не всичко е чиста монета... бебето само показва от какво има нужда и как се чуства добре... дали на 18 или на 24 градуса, дали кърмата му е достатъчна или има нужда и от АМ, дали му понасят памперси или само памучни пеленки... за това са и коментарите, а всеки сам си решава кое е правилно и кое не за детето  Hug

# 281
  • София
  • Мнения: 9 129
Ами аз на лекциите на 9 месеца чух няколко противоречиви мнения по въпроса за водата и подслаждането и то все от специалисти- акушерки и педиатри. Така че явно всяка от нас ще си решава сама- дали да дава вода и дали да е подсладена. На мен лично ми се струва противоестествено водата да е със захар, но това си е лично мое мнение, базирано на вътрешно усещане.
Страчи, дали се сети да ме запишеш за четвъртък  Blush или да звъня утре?

# 282
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Ех мили мои ..... Здравейте !!! Как сте?Влизате в най-трудния месец и тежък ,пожелавам ви да сте силни и търпеливи и скоро да ме зарадвате с хубави новини......  Да знаете че не съм ви забравила и чета редовно как сте ...... Много си ви обичкам  Heart Eyes Hug Blush и си мисля постоянно за вас..... Дръж те се малко остана

И не на последно място


Честито на мама Е и petia 27 !!! Да са ви живи и здрави рожбичките и много да ви радват!!   Hug Heart Eyes
направихте вечерта ми по щастлива!!

# 283
  • Мнения: 332
Здравйте и от още един новобранец за днес Simple Smile и във форума, и в опита с ражданията.
 голямо ЧЕСТИТО  на mama E i petia 27, живи и здрави да са дечицата и много щастие !
Чакаме слънчицето на 21 април, и едва днес се зачетох във форума. Досега само саита бг-мамма бях разглеждала и статийте. И уж за малко влезнах...............вие толкова сте писали, че човек не може да се отдели от екрана.
И ме заинтригувахте с мисли за морето - вълни и вода, и слънце разбира се. Та както е писала elku - elena , и аз някъде четах, че бебто може да ходи на море, и не му вреди слънцето, но ако е рано сутринта или късно следобед, за по 30 минути. Но и на мен ми се струва, че слънцето на нашето Черно море е много силно в 10 часа. Но при изгрев слънце и лъчите не са директни, не би трябвало да има проблем за малко. Но задължително със защитен крем, многооооооооо висок фактор. Това даже беше подчертано в статията. Аз самата сам била на море, на 6 месеца. Е разликата от 3-4 месеца, колкото ще са нашите малки слънца, и 6-7 месечно бебе е голяма. И все пак, аз ако стигна до морето, мисля да не пропускам сутрешните бани.
И да ви питам - тъй като временно не съм в София, по принцип съм от там. Дали сте чували за басейн , който да може да се ползва и от бебета?
Стана малко дълго, за едно първо здрасти  Blush.
 Сладки сънища на всички

# 284
  • Мнения: 56
Добре дошли Flo и Аleksi,aприлския отбор се увеличава с  бъдещи мами,а скоро и с още бебета!!!!!
за морето,много го обичам и нащият татко е навит да ходим това лято,но мисля че не осъзнава все още какво го чака..."с деца на море" Laughing..то не че аз го осъзнавам но май малко- по реално гледам на нещата и ми се струва доста натоварващо с 4месечно бебе в хотел или квартира и вс.подробности около него newsm78
Margaret,много ти се радвам че редовно минаваш да ни поздравиш и че не ни забравяш(както и ние теб и др.)чакаме те с нетърпение в отчетните..може би в април '2008 или по скоро Hug
лека нощ на всички

Общи условия

Активация на акаунт