отново за момченцета

  • 3 212
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
А на моя съпруг майка му не му я е забелвала (нали и ние чакаме момченце, та разпитах) и нищо му няма и никъде не е ходил да му я забелват!!!!

Ами имал е късмет. Ако под незабелената кожа се натрупа смегма и има опасност от инфекция, какво би направила?

# 16
  • Мнения: 512
Забелвахме пишлето най-редовно по препоръка на лекаря ни - от 3-ия месец всяка вечер при къпането. В началото беше трудно, но за месец - два нещата се нормализираха.
Баща му е опериран от фимоза на 20 годишна възраст и ми е разказвал какви ли не ужаси, затова зная със сигурност колко е важна тази манипулация със забелването да започне отрано. И досега го правим при всяко къпане (т.е. всеки ден).
Братовчедите ми, които се родиха в САЩ, бяха обрязани още в родилното отделение - травмата е минимална, защото се отстранява само милиметърче от кожичката. И цял живот няма да им се налага да се тормозят с тези почистващи процедури.
Когато нашият син се роди и ние попитахме тук за тази процедура, но ни се изсмяха, било само по религиозни съображения  newsm78. И до днес съжалявам, че не се поразтърсихме малко повече, а предполагам, че повечето майки, на които са им оперирали дечицата от фимоза също мислят така. Hug
Така че - постоянство му е майката, дето се казва - щом на детенцето лесно му се залепва кожичката, трябва редовно да я отваряте и почиствате, за да не се възпали пак.
Успех!

# 17
  • Мнения: 1 273
Ох и на мен това ми е болна тема. Сумати пъти във форума съм чела,че било глупост и отживелица. Но аз лично съм виждала последиците от незабелванетоо--брат ми получаваше възпаления нон стоп и много се мъчеше, точно защото майка ми си спестяваше тая процедура--та ходеха на уролог доста често. .....

А на моя съпруг майка му не му я е забелвала (нали и ние чакаме момченце, та разпитах) и нищо му няма и никъде не е ходил да му я забелват!!!!

Вместо да ми вадиш думите от контекста, прочети целия пост.

Повечето момченца нямат проблеми, но при някои незабелването води до неприятни последици.

# 18
  • Мнения: 117
Днес направихме няколко "бани" в смрадлика. Първия път се опитах да потапям пишлето в кашчица, но то милото, не даваше изобщо да доближа. След това обаче реших да сваря повече количество и напълних един  леген с отварата. Сложих го да седне и му дадох играчки да си играе и започнах да му пея и да го милвам. Получи се. Не плачеше и не се дърпаше. Постояхме около 15 мин. и пишлето се поуспокои, днес сутринта направо си беше подуто и червено. Урологът ме посъветва да не правя абсолютно нищо, дори и компреси да не му правя, но аз на своя глава действам - интуицията ми подсказва, а и с нищо не може да му навреди отварата от смрадлика.

# 19
  • Мнения: 117
Грешка! - изписала съм кашчица, вместо чашчица  Joy

# 20
  • Мнения: 3 537
Ние минахме същата процедура по забелването.Мазах го 10 дена с един гел антибиотичен предписан от лекаря и 10 дена не трябваше да го мия пишока.Само първия ден и нощ след процедурата плачеше дато се изпикае,щото го щипе, това беше само.Промивах с реванол само и го забелвах всяка вечер. Скоро на два пъти пак леко беше залепнало, ама го стиснах да не мърда и го забелих пак,.....щото пък сега като е по-голям и не ми дава да му мия пишката и така със хиляди уговорки успяваме някакси.......та това е - след процедурата  през 2 дена поне да се забелва редовно, че да не залепи пак.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Урологът ме посъветва да не правя абсолютно нищо, дори и компреси да не му правя, но аз на своя глава действам - интуицията ми подсказва, а и с нищо не може да му навреди отварата от смрадлика.

Смрадликата няма да му навреди, само не прави опити да му го забелваш още.

# 22
  • Мнения: 21
Когато се роди големият ми син, пробвах да я забеля сама, но нещо не се получи и  лекарката му ми каза,че когато стане на 2год. тя ще му я издърпа така и стана майка ми го заведе, защото аз не исках да гледам. Щом се прибраха го намазахме с дефламол, плака съвсем малко а мазането продължи 3-4 дни и всичко беше наред. Днес той е на 5г. и кожичката в единият край е леко зараснала, поразпитах тук-там и ми казаха, че когато тази манипулация се извършва преди 3г. възраст, при някой деца се получавало зарастване. Притеснявам се, че сега той е голям и евентуална интервенция може да доведе до психологически проблем, да не говорим че имам и бебе на 4.месеца на което също ще му се наложи да преживее нещо такова, защото явно не мога да се справя сама.

# 23
  • Мнения: 656
Когато го заведох да 5 месеца на уролог, първото нещо, което направи уролога беше за забели главичката. Каза ми да го правя по няколко пъти на ден. Обаче само като посегнех натам пишлето му се свиваше и набръчкваше, а детето пищеше. Просто не можах по никакъв начин да го забеля. После разглеждах кожичката без да дърпам назад - имаше червени ивици отвътре - разкъсана част от кожата, изглежда просто кожата му е била тесничка отпред. Имаше малко кръв по памперса.
На 4 годинки се наложи операция в урологията (несвързана с пениса) и тогава беше с катетър няколко дена. След това лека полека започнахме да забелваме, като по-голямата част от дърпането на кожата детето само я правеше, но просто най-отпред кожата е най-тясна. Няколко месеца след това успяхме да я забелим изцяло в домашни условия.
За късмет възпаление на пениса не е имал, само веднъж се беше получило съвсем малко смегма, но поради ежедневния тоалет вечер не се беше натрупала много и гъста.

# 24
  • Мнения: 229
доколко го забелвате

# 25
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По-добре реванол вместо смрадлика, смрадликата имаше някакво свиващо действие или нещо такова ми се върти в главата, не помня вече. Реванолът действа антисептично, не щипе, когато е стайна Т няма и да усети. Няма защо да се мъчиш да пъхаш пишката в чашка с течност, взимаш стерилно памуче, напояваш го и го изтискваш лекичко.

# 26
  • Мнения: 25
Здравейте, също добър вариант е Лидокаина и Калиев перманганат,но от второто по 3-4 прашинки. Ние също преминахме през тази процедура и то два пъти, нормално е да плаче и да се стиска, тъй като урината пари на раната, но това отминава. Повечето лекари не препоръчват компреси за облекчаване на болката но за мен това е глупаво. Нали по някакъв начин раничката трябва да зарастне по-бързо. Моят син и сега си спомня нещо и всяка вечер при къпането се дърпа и недава доброволно да дърпаме кожичката макар че вече не го боли.Всичко се е запаметило в малката му главичка. Наистина трябва постоянство при забелването

# 27
аз водих сина си в детска консултативна поликлиника. там има един много възрастен проф. Христов. Той извърши манипулацията. днес ходих за 2-ри път и той иска да отида още 3-4 пъти през няколко дни. в къщи на всяка смяна на памперса мажа с дефламол и гентамицин без да забелвам. дефламола действа много успокояващо. засега всичко е ок и мисля да се пробвам утре сама да я забеля и да не ходя повече, просто смятам че е твърде предпазлив и затова иска да се ходи при него.
той не работи със здравната каса но цената е 10лв за първо и 5лв за второто посещение

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Здравей, наскоро заголиха пишлето на сина ми. Щом лекарят ти е казал да не пипаш нищо там, не пипай. На мен ми казаха същото. После като отидете пак той отново ще го дръпне. Това, което правех аз беше да увивам около пишлето марличка с риванол, без да е забелено. Слагах му памперс, защото не ми се искаше да цапаме обикновени гащички. На нас ни казаха да му слагаме и лидокаин 5% за мазане. Редувах риванола с лидокаин (мажех отвън без да забелвам) два-три дена. После вече не го болеше. Не знам при вас как е, но на Влади му беше много подпухнало там. Риванолчето го успокои.

# 29
  • Мнения: 132
Не знам кой прав и кой крив, ама си е гадно и аз само мога да ти изкажа моето съжеление за това, което се е случило и да ви пожелая по-бързо да се разминете с тази гадост. Пращам ви цялата си положителна енергия!

Общи условия

Активация на акаунт