Някой знае ли повече за азооспермията???

  • 17 723
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • BG
  • Мнения: 793
по майчина линия са братовчеди, мъжът ми има сестра. Братовчед му е на 3 годинки, скоро му правиха операциите.

# 61
  • Мнения: 4 308
rozaly, възможно е да е така, защото при вас водещата диагноза е двустранния криптохизъм. Той обяснява положението в момента. Д-ра е бил скептичен, поради високия ФСХ защото се предполага, че сперматогенезата е подтисната. Ако се навиете на биопсия след време и да даде Господ да имате качествени плувци, направете и споменатите генетични изследвания. Лекарите не са много опимистични понякога, но  си заслужава да пробвате!
Успех ти желая за утре и скоро други бебешорски теми да те вълнуват Heart Eyes

# 62
  • BG
  • Мнения: 793
Аз всъщност не тая огромно надежди, че ще стане от първата инсеминациа, ина4е другиа месец 6те направим биопсията на мъжът ми и тогава ще видим Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 262
здравейте моми4ета.като чета  направо ми се къса сърцето.по отчаяна не сам била никога в живота си Tiredнашия проблем е горе долу същия като този на rozaly.след направена спермограма не са открити сперматозоиди,след центрофуга са открити единични броики,като следва да се направи и морфология.незнам дали мога да се надявам да имаме шанс за инвитро или икси.много съм отчаяна и незнам дали имаме шансове за наше бебче.при мен за сега няма нищо обезпокояващо,само дано не изперкам.

# 64
  • BG
  • Мнения: 793
syni, горе главата, борете се заедно и се радвай, че имате на какво да направите морфология  Rolling Eyes при нас досега каквото и да изследваме е било най- лошото. Само се успокой, защото тези нерви ще ти трябват, бебчето ви трябва да си има здрава майка. Мисли положително. Станалото- станало, приемаш неизбежното, и търсиш начини за да се подобрят нещата. Успех ви желаем, стискаме ви палци и да кажеш как се развиват нещата при вас  Hug

# 65
  • Мнения: 4 308
здравейте моми4ета.като чета  направо ми се къса сърцето.по отчаяна не сам била никога в живота си Tiredнашия проблем е горе долу същия като този на rozaly.след направена спермограма не са открити сперматозоиди,след центрофуга са открити единични броики,като следва да се направи и морфология.незнам дали мога да се надявам да имаме шанс за инвитро или икси.много съм отчаяна и незнам дали имаме шансове за наше бебче.при мен за сега няма нищо обезпокояващо,само дано не изперкам.
Имате шанс разбира се Simple Smile! Бъдете силни!
Направете хормонални изследвания, микробиология, както и консултация с андролог. Ако имаш нужда от друга информация - питай. Но не се отчайвай! Отчаянието е лош съветник!

# 66
  • Мнения: 262
много ви благодаря за подкрепата момичета.разбирасе,че ще споделя за резултатите по нататък,но това ще стане по късно,защото в момента не можем да направим кои знае какво.в италия сме и се чувствам като с вързани ръце.относно изследванията,който успяхме да направим в бг.мога да кажа,че минахме уролог,той не откри нищо от рода на варикоцеле, или на проблеми с простатата,  което чесно да си кажа много се надявах. Cryпуснах ме генетични,но резултатите от тях ще излезнат чак след месец.хормоналните са почти в нормата с изкл.на fsh ,който е с една десета по-висок от нормата.LH и тестостерона  също малко се разминават.за съжаление не успяхме да минем през ендокринолог да си каже профес.мнение.чесно казано незнам какво да си мисля,само се надявам да не излезе нещо генно,защото ми казаха ,че там вече нямало спасение Praynigискам да ви пожелая и на двете ви много ама много вяра ,късмет ,да попаднем на точните за нас лекари и щастието да станем майки на здрави бебчета. Hug

# 67
  • BG
  • Мнения: 793
Ние записахме час за биопсия на мъжът ми. Ще кажа после какво е станало, дадоха ни 15 % шанс  Praynig

# 68
  • Мнения: 4 308
Малък, но го има  Praynig Praynig Praynig

# 69
  • Мнения: 262
успех rozaly Praynigстискам палци.и един въпрос ,извинете за неграмотността ми ,но има меща който още не са ми ясни.какво е биопсия?

# 70
  • BG
  • Мнения: 793
syni, води се операция, но ни обясниха, че трае около 15 мин. Прави се разрез на тестиса и се взима тъкан, в която се търси наличие на сперматогенеза. След като мине ще знаем повече  Simple Smile  Иначе не се притеснявай да питаш, аз също не знаех нищо в началото. С каквото можем ще ти помогнем  Hug

# 71
  • Мнения: 4 308
Розали правилно е обяснила. По-скоро е манипулация, прави се с упойка местна, но мъжът наистина нищо не усеща. Възстановяването е бързо.

# 72
  • Мнения: 262
благодаря ви.много сте мили.желая успех на вси4ки в този форум от сърце. Hug

# 73
Здравейте, аз съм нова тук, но реших и аз да споделя моя проблем. Приятелят ми има същата диагноза Азоспермия и най-лошото е, че е наследствено  и според мен е носител на Муковисцидоза. Искам да попитам Вера, понеже видях, че е компетента, има ли някакъв шанс за забременяване и дедето да не е носител, при положение, че на мен за сега ми няма нищо. Ще съм благодарна ако ми отговориш. newsm78

# 74
  • BG
  • Мнения: 793
а как установихте, че е наследствено?

Общи условия

Активация на акаунт