мами в ГЪРЦИЯ

  • 20 422
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 924
До колкото знам в Гърция има само телефонен интернет,сега даже тече някаква промоция в ОТЕ,но със сигурност излиза по-ефтин варианта с месечна такса към телефонната сметка,от колкото с карта. Peace
Има си Skype,MSN,Yahoo messinger,Icq изобщо всяка програма която си искаш!
Аз използвам една програма за да говоря със стационарни телефони в БГ и съм много доволна,минутата излиза 0.015 Е ,което си е супер цена за хора като мен които обичат да говорят с часове по телефона,програмата се казва www.VoipBuster.com .https://,дано съм Ви била полезна! bowuu
има и кабелен- на Vivodi.
Даже сега има промоция- за 33 евро на месец-безплатни градски и междуградски разговори ,телевизия и интернет.
А и така или иначе ADSLто не може да с е каже ,че е телефонен интернет- ползва се само телефонният номер.Т.е без телефонен  пост няма интернет,но с изключен телефон има.Simple Smile
Страшно обяснение дадох
И аз се чудех защо са заключили предишната тема
liliana_R,
чудесна работа ще ти върши и Sudocrem. Струва около 4 евро и го има във всяка аптека.
Дъщеря ми с е роди в края на май в Митера.
Там ми бяха дали мостра от този крем/постоянно по стаите минаваха  дистрибутори на подобни  детски продукти/
Не искам да прекаля със суперлативите ,но кремът наистина върши чудеса.

# 16
  • Мнения: 1 263
Благодаря ви,за информацията момичета.  Hug



# 17
  • Мнения: 4 111
beborina , благодаря ти! Записах си името на кремчето и ще си го купя като пристигнем.   bouquet

# 18
  • Мнения: 16
Привет момичета !
Лилиана благодаря за съобщението! Успешно пристигане и оправяне на документи!
Момичета я ме светнете - доколкото разбирам трябва да си вадим и гръцки и бг паспорт ?
Впрочем много се радвам че си обменяме ценна информация. Аз онзи ден ходих в ИКА и научих че ако имаш 200 енсима ползваш отпуска по майчинство, но подробностите ще науча 7-я месец, защото тогава се задвижва процедурата, а сега имаше много хора, за да я разпитвам подробно. Отделно където и да раждаш в болница или частна клиника ти възстановяват 800 евро и незначително повече за цезарово.
Толкоз от мен поздрави на всички и до скоро ! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 31
Здравейте банда
liliana_R- бочкото го има в аптеките, само като кажеш бочко за подсичане и те ти го дават мисля че си е един вад само и струва 1.50 лв. На нас тук и лекарката ни  изписва разни мазила ама не и не нищо не ни помогна тогава, а аз бях една паника и като ми го изпратиха от бг бях супер доволна. Но всяко дете по различен начин приема нещата.
Хипатия - мерси ти и за твойто кремче, не го знаех. Ще взема и аз да го пробвам.
Я да ви питам ако знаете нещо с което да помагаме да ни излизат зъбките по леко, че е кошмар. И гелчета мазахме но нищо не помага имаме си една гадна процедура докато избие зъбчето- първо подсича ни се дупето, после ни се зачервяват бузките, хрема, и най лошто правим и температура. Абе малкия се изтормозва с тез зъбки.
Ох бягам вече че се събудихме и ме викат.
Приятен ден на всички  Hug

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
pam_denis , аз ползвам Пансорал гел за венците на бебо, успокоява го. Но пък и при нас няма температура, само слюнчене и киселеене.
Я кажете, как е времето там, с какви дрехи ходите - пролетни или почти летни? Направо броя дните до 1-ви, да ходим при свеки в Атина...

# 21
  • София
  • Мнения: 137
За по-лесното зъбоникнене ние ползваме розовото гелче MUNDISAL. Много ни помага!  Peace

# 22
  • Мнения: 2 149
Здравейте и от мен момичета.Относно интернета ние сме към фортнет,плащаме по 20 евро на месец неограничен достъп,което си е супер,сваляме си филми, музика всичко идва безплатно,а към Бг говоря със skype и ми излиза също безплатно-много съм доволна.На мен ще ми идват родителите на гости за Велик ден нямам търпение вече(още не са ме виждали бременна),само на снимки:)) Аз ще раждам 16 юни в Митера-Хипатия ти доволна ли си от обслужването там,иначе от лекаря ми съм много доволна.Това за сега,пазете се и много целувки

# 23
  • Мнения: 4 111
Здравейте и от мен момичета.Относно интернета ние сме към фортнет,плащаме по 20 евро на месец неограничен достъп,което си е супер,сваляме си филми, музика всичко идва безплатно,а към Бг говоря със skype и ми излиза също безплатно-много съм доволна.На мен ще ми идват родителите на гости за Велик ден нямам търпение вече(още не са ме виждали бременна),само на снимки:)) Аз ще раждам 16 юни в Митера-Хипатия ти доволна ли си от обслужването там,иначе от лекаря ми съм много доволна.Това за сега,пазете се и много целувки

Здравей! Би ли обяснила как да си сложим и ние такъв интернет, през Оте ли е , как точно се казва, т.е. да обясниш като на хора, които за пръв път ще си прекарват интернет. Благодаря! Ти също много да се пазиш!   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 924
liliana_R,
сега покрай Великден ще има доста промоции.
 Най-добре е да отидеш в някой магазин-например Германос и там да поискаш да ти кажат за всичките пакети ,които предлагат.
И сама да видиш кой ти  е най-изгодния.
Аз съм с ОТЕ. От години съм с него и просто не ми с е сменя, а и съм доволна.
Плащам 22 евро някъде за неограничен достъп и скорост 1МБ/с.
Предполагам ,че  същата скорост има и mery_79 с Фортнет.
Ето виж тук едно от актуалните предложения за сега навлизащият в Гърция кабелен интернет
http://www.cabletv.gr/

А тук има цени -актуални вероятно ,на всички интернет доставчици.
http://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/ispindex.php

Вляз във сайтовете им и виж за великденските предложения- понякога са доста изгодни.
Но пак те съветвам по-лесно ще ти е в Германос -там директно ще ти акжат кой  е най -изгоден.

mery_79,
всичко ще е наред:)
Митера е много добра болница,с добро обслужване и всякакви удобства . Ще могат близките ти
 да са почти постоянно при теб ,ако искаш. Е,това може и да е досадно ,ако си в стая с повече родилки.
Ама какво ти пука,поне времето ще мине по-бързо:)
Кой ти е лекаря?

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, ето и аз ви открих. Лиляна Р поздрави за новата темичка. Успешно пътуване за Атина, а за паспорта, каkто повечето момичета са ти казали - таткото трябва задължително да изпрати пълномошно направено в нащо посолство тук и ако ще пътувате без него също да е упоменатоl, че ти разрешава да излезеш с детето извън граница или нещо такова.
Mery и аз съм чувала че Митера е много хубава болница,   и аз съм бременна,  ще съм в Александра.

# 26
  • Мнения: 4 111
Благодаря ви, момичета за подкрепата и и нформацията, която ми давате. Какво щях да правя без вас!  Hug Пазете се коремчета, а мамите да гушнат дечицата си от мен!  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 33
Да ви се оплача - миналата седмица бях в болница за три дена с високо кръвно, слава Богу, всичко мина - направиха ми необходимите изследвания и казаха че бебчо е добре, сега си взимам редовно лекарствата, на безсолна дieта сам (доста трудничко ми  е да си призная) и тн. Точно се поуспокоих в къщи и малкия ми се разболя отново - Т, кашлица и отит - има трета сливица , нали на това гърците казват креатакия, май че трябва да я махаме, а аз още се двуумя как да постъпя.

# 28
  • Мнения: 392
Благодаря за инфото. Вече уведомих и МериМ за новата тема. Сега съм в БГ. Поздрави от Родината!

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте и от мен. Вчера се прибрах от Бг, изкарах много хубаво Simple Smile.
liliana_R, лек и безпроблемен път.

Общи условия

Активация на акаунт