Кога закарахте детето на плаж или с бебе на море

  • 5 079
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
Когато Алекси беше в 4-ти месец за първи път го заведохме на море. Уцелихме лошо време и нямаше плаж - само разходки. На следващата година вече стояхме по цял ден: под чадъра, защитен крем и т.н. На плажа повечето време махахме памперса, да подиша дупето. Не сме имали "инциденти" - не знам как. Mr. Green Аз все се притеснявах, че ще пишне или ще се изака на неподходящото място, но така и не се случи. Иначе, по данни на личната докторка - няма нищо лошо да се пътува с бебчо и да се сменя климата. Трябва само да е за по-дълго, организмът трябва да има време да се аклиматизира и да свикне, преди връщането. Затова първия път ни препоръча, ако ходим на море - да е поне за две седмици /само за няколко дена, не било добре за организма/. Склонна съм да вярвам на това - има логика и го спазвахме.

# 16
  • София
  • Мнения: 172
За първи път водихме Мони на море като беше на 10 месеца (ако не броим ходенето на море, когато беше в корема на мама). Ходихме през септември. Мазане със слънцезащитни кремчета, млека, ходене на палжа сутрин до 11-11.30 и/или привечер към 17 часа, избягване на горещите часове, шапка на главата. Имахме чадър, но малкия не можах да го задържа под чадъра - беше във фазата на скоростно пълзене (а втория път на година и девет месеца, вече не можех да го откъсна от морето).
Пък вие си живеете на морето... Аз лично не виждам нищо лошо да си правите рано сутрин кратка разходка по плажната ивица с количка , под сенник, чадърче за количка или в слинг, кенгуру и чадър в твоята ръка. Правилата за шарената сянка и пазенето от силно слънце си важат дори и да сте в града, но там е по-лесно, защото има дървета.
За по малко, на слабо слънце, както си е с дрешките, е добре да се държи и малко бебче, за образуването на витамин Д .

# 17
  • Мнения: 374
На пет месеца беше, когато го откарахме за около 2 часа на плажа и цопнахме крачета в морето. Естествено през по-голямата част от времето стояхме под чадъра.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Костаки беше на 5месеца, когато го топнахме в морето.  Laughing Страшно му хареса - радостен смях и викане, като го пускахме във водата плуваше като жабче ( аз, естествено го държах под коремчето). Правилото е - на плажа до 11ч или след 16ч, с потниче или тениска, шапка или памучна кърпа на главата, обилно намазан с мляко фактор 30 (аз го мазах с Чико).
Много добре си поспиваше под плискането на вълните, и много си цокаше (мама си носи млякото в горнището на банския  Joy )
Отделно когато беше на два месеца бяхме на открит басейн в Гърция, там пак беше слънчево, пак така - след 16ч сме ходили там.

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да добавя, че бебето беше с памперс-бански на Хъгийс във водата и на хавлията.  Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери беше на 9 месеца когато я заведохме.Основно си беше под чадъра и до 11 часа вече си тръгвахме.

# 21
  • Мнения: 8 917
На годинка и 8 месеца Peace

# 22
  • Мнения: 532
На 1 годинка я заведох да поплува в 18.00 ч-един път.След това като стана на 1.9 месеца ве4е походи по-често.Само в сутрешните часове.Нашата лекарка ни обясни , че не е хубаво да се водят преди годинката.Освен това пясъкът поглъща лъчите и след това ги излъчва обратно ( включая и вредните ).За това децата трябвало да се водят до обяд , когато не е толкова напечено.И един въпрос от мен , когато е проходило или пропълзяло детето как го спирате да стои само под чадърчето?

# 23
  • Мнения: 183
големият ми син се роди на 03.09 и през юли на следващата година бяхме на плажа ,значи е бил на 10 месеца много му харесваше но ходихме само сутрин до 11 и следобед слуд 16 ч.сега с бебо мисля даже и по рано да посетим плажа само да е хубаво лятото-удоволствието ще е и за малки и големи Laughing

# 24
  • Мнения: 3 537
на година и един месец

# 25
  • Мнения: 256
Здравейте!
Аз съм от Бургас и след като Миши се роди/11.04.2005/ започнахме да излизаме на около 15-16 ден тя много бързо се адаптира но и годината беше добра и нямяше много дъжд.На 24.07 за 1 път я заведохме на плажа/пясъка/за около 30мин сутринта и на следващия ден започнахме да ходим само след обедите към 16 докато откараме вечер.Кърмила съм я на плажа, беше без памперс на столчето си от колата и на него поставяхме непромокаема подложка за всеки случай  Laughing
беше с тениска или потник и направи тен  без да се стига до изгаряне или прегряване.
През лято '06 вече беше голяма олелия за хората около нас че изора плажа ама за това друг път.
Аз собствено не съм питала никого и подхождам според интуицията си на майка и как бебето ми реагира на промана.

# 26
  • Мнения: 3 478
Малкат беше на 3 месеца като ходихме за първи път.
Наистина има памперси за плаж, не съм ги пробвала обаче. Аз взех нещо подобно, само дето е за многократна употреба. Отвън си изглежда като бански, а от вътре е един вид памперс. И него още не съм го пробвала, но живот и здраве Май месец ще му направим сефтето.

# 27
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Първата щерка беше вече на годинка и няколко месеца като я заведохме на море. Въпреки това педиатърката ни каза да я държим под чадъра /е, доколкото може/, задължително намазана с лосион с висок фактор и във времето между 9 - 11,00 часа и следобед след 15,30 ч.
След къпане - пак мазане. Сега и втората ще заведем, горе-долу на същата възраст.

# 28
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Първото му лято, беше на 8,5м.     

# 29
  • Мнения: 574
Лятото ще я заведа тогава ще е около 8 -9 м  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт