Портиерът в уч-ще я целунал

  • 3 039
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 734
Много странно  newsm78, наистина е добре да поговориш с него, да е наясно че ти знаеш. Колкото и да обича децата не смятам, че е редно да ги целува (освен ако не са много близки или роднини)

# 46
  • Мнения: 4 740
Има развръзка, добра по мое мнение. Днес ходих до уч-щето и той беше на смяна. Обърна се към мен по име, което ми се стори странно и го попитах откъде знае как се казвам. Отговоир ми, че в продължение на няколко години, докато дъщеря ми е била по-малка сме ходели на една и съща детска площадка и е чувал как ме наричат... знаеше дори името на детето. Това беше. След чутото не мисля, че имам някакви съмнения.
Успокоих се, стана ми дори гузно че съмго заподозряла, но продължавам да твърдя, че да целуваш чуждо дете ( най-вече ако си непознат мъж ) е меко казано неприемливо.

# 47
  • Мнения: 967
Хубаво е, че си се успокоила, но аз лично бих подходила по следния начин към ситуацията:
1)Първо деликатно без да плашиш детето да му обясниш, че не е хубаво непознати хора да я целуват или галят, потупват и т.н. и е добре че ти е казала, че чичкото я е целунал. Той може да не го е направил от лошо чувство, но дори и да го прави от добри чувства тя все пак не бива да разрешава такива интимности и ако чичкото пак го направи веднага да каже на майка си и да избяга от него.
2) Вместо да си гузна мисля, че е добре да кажеш на въпросния пртиер, съвсем приятелски с добър тон, че малко си се притеснила като детето вчера ти е казало, че я е целунал и ще го помолиш за в бъдеще да избягва такива действия, защото за теб не е уместно да се целуват чужди деца. Така от една стрна ако изобщо човекът го е направил със задни мисли ще е предупреден, че ти бдиш и освен това ще разбере, че детто те предупреждава и е малко вероятно да посегне пак.
Това са смо првантивни мерки. Не се тревожи. Вероятно всичко е съвсем безобидно.

# 48
  • Мнения: 5 468
Грозна е тази мнителност, но предпочитамда съм мнителна вместо после да си блъскам главата в стената.
Така е, Касиди... Аз само пъшкам по времената, когато не бяхме мнителни и приемахме всичко за чиста монета..., защото беше такава Sad. Сега, разбира се, че ще се осъмниш. Мен също биха ме зачовъркали съмнения. Дано е безобидна радост само.
Има такива хора, които обичат децата и им се радват откровено.

# 49
  • Мнения: 5 468
Сега се сетих:). Мъжът ми е полицай. И всеки ден стои като охрана по 1 час в една училище в Младост. Представям си го, как стои на вратата и целува ученичките #Cussing out Laughing Laughing.

# 50
  • Мнения: 8 999
Байчото все пак я познава, може да има и лично отношение към детето ти, без това да клони към перверзия. Има хора, които много обичат деца и си позволяват такива неща, без да се замислят как родителите биха изтълкували това. По-скоро е невинен израз на симпатия. И готвачката в детската често гушка и целува сина ми, следва ли да се притеснявам? Изчакай да видиш дали това ще стане траен навик у човека и тогава му намекни деликатно, че дъщеря ти хич не обича да я мачкат или целуват /дори и близки хора!/ - за да не го обидиш все пак, ако наистина е добронамерено поведението му.

# 51
  • Мнения: 1 761
Касиди, прочетох цялата тема.Не мога да ти дам съвет, но имам чувството,че трябва да ти споделя нещо.

Моята майка е учителка.Децата са между 10 и 13 годишни.Скоро си говорехме за една нейна колежка,също учителка и са близки с майка ми.Та въпросната жена има две деца и отдавна е разведена,не поддържа никакви контакти с бившия си мъж.Преди няколко години започна връзка с един мъж,също учител.Започнаха да живеят заедно,тя всячески се опитваше да направи така,че децата да харесат този мъж, но не се получи.Преди 2-3 години тя замина да работи в чужбина и остави двете си деца на грижите на този мъж.Момичето-на 17,момчето на 12-13.

В момента момчето се напикава нощем и има придобит диабет.Момичето няколко дни след като майката замина отиде да живее при баба си и дядо си на село.

За този учител се носят слухове,че опипвал децата.Никой родител обаче до сега не е подал оплакване.Аз познавам този мъж,изглежда любезен и добре възпитан.Но в погледа му има нещо, което много ме плаши.

Преди 2 години на мен ми се наложи да отида в националния център по психодиагностика  и да почакам пред един кабинет.С мен чакаше един много симпатичен мъж,заговорихме се,стори ми се приятен,питаше ме дали имам деца.Той влезе пръв в кабинета.Когато излезе и влязох аз,разбрах,че е трябвало да му направят експертиза,защото майката на едно дете се оплакала,че този човек се държи странно спрямо детето и.И изненадващо за мен се оказа,че приятния мъж, с когото си бъбрех сладко до преди минути,всъщност е педофил.Такива хора действат много внимателно,първо създават обстановка на доверие-стават близки със семейството на детето,създават си образ на почтени и невинни, едва след това действат.Лека-полека,бавно и убедено.

Ако това се случи с моето дете, хващам го за ръчичка,отиваме при чичкото и му казвам:разбрах,че сте ми целунали детето.Не го правете друг път,защото за мен не е редно.Ако случката се повтори,ще се обадя в полицията.

Така и детето и любвеобвилния пазач ще са наясно,че ти като майка, която е отговорна за детето си,няма да позволиш нещата да загрубеят.
В крайна сметка работата му в училището е да пази децата, не да ги целува.
А ти, не се ли питаш,как така тоз чичко толкова години помни на коя площадка сте ходили ,че и името ти помни?Странна памет за нормален мъж, не мислиш ли?

# 52
  • Мнения: 3 089
А ти, не се ли питаш,как така тоз чичко толкова години помни на коя площадка сте ходили ,че и името ти помни?Странна памет за нормален мъж, не мислиш ли?
ааа, не съм съгласна  Naughty аз съм жена и пак изобщо не помня никакви имена, лица и случки - просто си изпразвам главата от всякакво съдържание, което не ме касае директно - мен или семейството ми. дали иде реч за човек от мъжки или женски пол, няма значение - някои хора просто помнят като слонове, а други имат бръмбари в главата си и това не се определя по полов белег.
2) Вместо да си гузна мисля, че е добре да кажеш на въпросния пртиер, съвсем приятелски с добър тон, че малко си се притеснила като детето вчера ти е казало, че я е целунал и ще го помолиш за в бъдеще да избягва такива действия, защото за теб не е уместно да се целуват чужди деца.
ето с това съм съгласна напълно  Peace едно умерено и в същото време долу-императивно изказване, което не би обидило човека, ако не е виновен, но би му дало недвусмислен знак, че си нащрек.

истината е, че някои хора просто нямат усещане за чуждото пространство и непрекъснато нахлуват в него. всъщност, повечето хора са такива. аз лично избягвам да се приближавам на повеч от метър и половина от човека, с който говоря, камо ли да го целувам, не ми е приятно да се намирам сред купчина от хора, да стоя на опашки, да съм сред масовки и пр. може и просто аз да съм 'по-студен' човек, а този чичко пък да е по-темпераментен ли, как да го кажа...

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 17:47 от majceto

# 53
  • Мнения: 128
Не изчетох мненията до край-може и да повтарям някоя майка.Аз мисля следното:
Децата са много интуитивни и най-малкото знаят и не спестяват какво им е неприятно. Мисля, че по скоро трябва да попиташ дъщеря си как се е почувствала-така най-добре ще се ориентираш за ситуацията без много размишления. За да ти го каже тя иска да реагираш-и..... няма каккво да му мислиш повече. Трябва да говориш с чичкото и да му обясниш любезно повече да не го прави. И дори да няма какво да се случва-на детенце му е неприятно-няма нужда от излишна куртоазия.

# 54
  • Мнения: 4 740
С чичкото не говорих по темата, но с детето си го направих. Само го поздравява и подминава.

# 55
  • Мнения: 784
Касиди, сподели ли случая с други родители - възможно е и с тяхното дете да се е случило нещо, което да ги притеснява!
Аз си мисля, че ако човек работи като портиер в училище, по-вероятно е да му е писнало от деца, отколкото да го избива на нежност към тях. Особено пък ако си има дете - вие например като майки, колко пъти ви е избивал импулс да целунете чуждо дете ?!! Аз откакто родих моето въобще не забелязвам чуждите деца, а камо ли да ме напуши чак такава нежност!

# 56
  • гр.София
  • Мнения: 4 157
 Наистина ли не виждате нищо притеснително в ситуацията?!
Аз не бих целунала 9-годишния син на приятелката си. Чуждо дете( че и голямо) може да погалиш по косата,ако ти е толкова мило. 8-9 годишно е момичето на Касиди, а не пухкаво бебче,че да ти иде да го намачкаш.
Бих казала поне на класната,ако не и на директора. По-добре да сме мнителни.  Не му влиза в длъжностната характеристика на портиера да целува или пошляпва децата.

# 57
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сигурно са малко американските филми, в които да няма някой възрастен, който има мераци към деца (най-вече към собствените си). Как да не се уплаши човек? Да, ужасно е да не вярваш на никого. И на мен не ми е приятно да ми пипат детето, дори близки хора. За щастие, той никак не обича да го докосват и сам се пази.
Нещата много се промениха през последните години. Ако преди време "да си мил" означаваше да погалиш чуждото дете по главичката и даже да го целунеш, то в днешно време е неприемливо.

# 58
  • Мнения: 1 470
Познавам го в смисъл, че се виждаме всеки ден по два пъти и съм сигурна, че е запомнил и мен и детето, но никога не съм разговаряла с него. Има дъщеря малко по-голяма от моята и все съм си мислела, че е самотен баща, защото все сам с детето го виждам. Изобщо не възнамерявам да хуквам при директора, човека може да е просто любеобвилен..Еми в момента, в който го написах и  ме прихванаха пак. Може да се радваш на чуждите деца, но колкото и да си любеобвилен да ги целуваш #Cussing out
   Виж какво!Отивай утре при него и му вдигни луд скандал.Хвани го за реверите и му кажи че ще го #2gunfireако чуеш подобно нещо пак.Най-много да се изложиш!Какво от това,но в очите на дъщеря ти ще бъдеш,майката която на всяка цена ще я защити!Това не е ли по ценно,от едно излагане?!Аз поне така правя.И знаеш ли,в повечето случаи съм права.
   И на мен ми се е случвало,като малка,в киното до нас в тъмнината един дядо,да ми предлага стол да седна...На никого не съм казвала,но се оказа че накрая си извади-----,и аз естественно избягах...Но като се сетя,още ми е  Sick Sick Sick!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм жена и съм майка.Въпреки това, въпреки безкарайната обич, която изпитвам към децата, не ги целувам - целувам си моето.

Не е нормално да се целуват чужди деца, още повече от служебно лице и то в отсъствието на родителя.

Може да ме обявите за маниак, но на мене такова поведение ми е ужасно неприятно.
За жалост живеем в някаква страна с неясни правила и затова си скубем косите и си задаваме въпроси, а не взимаме мерки.
Отиваш и в прав текст му казваш да не ти целува детето.Обаче, оттук насетне се чудиш дали не си го обидила, дали това няма да рефлектира върху детето ти...някакви такива неща, които само те измъчват.

Аз бях на около 10, когато един дядо дойде да ми отключи вратата, защото си бях загубила ключа.Познат дядо.И докато си вършеше работата, откровено си натика гнусничкия език в устат ми и ме опипа. SickА после мазничко рече:"нали няма да кажеш на вашите, че съм те цункал"
Ей, богу, още помня думите му дословно.И гадното усещане помня.

Случаят е различен, но просто не смятам, че е редно такова поведение.
Айде стига с тези оправдания, че децата били сладки, а някой си просто ги обичал и им се радвал.Да им се радва, без да ги докосва - това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт