за раждането без упойка

  • 5 614
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 015
Ами мен ме шиха без и щях да се бия с шивачката.И аз мисля, че ако не си платиш няма да ти сложат упойка.Е, поне при мен беше така.

# 106
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 993
Такива писания - и то с цитиране на цифри! - от въздуха са пълно безобразие! Очевидно понятието "статистика" не Ви е близко - какво пък, не е нужно всички да са математици или изобщо учени. Но преди да пишеш вапиющи глупости, вземи се консултирай с някого. Запознай се с понятия като "статистически значим", "представителна извадка", "статистическа грешка" и др. подобни.

Ето го цялото емпирично изследване за връзката между наркотичното пристрастяване  и някои обезболяващи със съответните му показатели за статистическа значимост и т.н. Съвсем сериозно научно изследвание си е, а не писание от въздуха.

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1664218

# 107
  • Мнения: 1 100
Такива писания - и то с цитиране на цифри! - от въздуха са пълно безобразие! Очевидно понятието "статистика" не Ви е близко - какво пък, не е нужно всички да са математици или изобщо учени. Но преди да пишеш вапиющи глупости, вземи се консултирай с някого. Запознай се с понятия като "статистически значим", "представителна извадка", "статистическа грешка" и др. подобни.

Ето го цялото емпирично изследване за връзката между наркотичното пристрастяване  и някои обезболяващи със съответните му показатели за статистическа значимост и т.н. Съвсем сериозно научно изследвание си е, а не писание от въздуха.

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1664218


Мацки, това "проу4ване" е правено през 1990 година и се базира на статисти4ески данни за периода 45/66 година  Peace и то само в Швеция Crazy

1.Кой знае какви упойки са биели тогаз, сигурно няк'ви конски дози Laughing
2. Едва ли примера от Швеция и този феномен (не много проверен) може да е достоверен и да важи за цял свят.
3. Говорим за неЩо отпреди пове4е от 40 години, тя науката се развива.
4. Епидуралната упойка няма никакви страни4ни влияния, особено върху плода, това Ще ви го каже всеки свестен анатестезиолог Peace

Хайде малко да "ъпдейтнем" социологи4еските изследвания, които 4етем Hug

# 108
  • София
  • Мнения: 2 110
мен ме шиха с местна упойка,едва ли шият без упойка

раждах без упойка, като ме шиха само ме напръскаха с някакъв изстудяващ спрей, това ли е упойката? Wink

# 109
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 993
Мацки, това "проу4ване"...
1.Кой знае какви упойки са биели тогаз, сигурно няк'ви конски дози


Мацка  Mr. Green, прочети цялото изследване и виж за какви упойки и в какви дози става въпрос. Опиати се използват и днес. 

И да, изследването е от 1990, данни от преди 40 години, отнася се за Швеция, но определено има над какво човек да се замисли, преди,  ей така, с лека ръка да каже "глупости".  Grinning

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 00:21 от Червената Кралица

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 559
Тънките разлики на тази тема ми убягват, а и нямам нерви да чета внимателно за изследвания от преди половин век. Знам само как е родила майка ми преди 30 години, тя самата с ръка на сърцето ме посъветва да се възползвам от всяка възможност за по-безболезнено раждане. Наистина съм на мнение, че всеки трябва да роди по "своя" си начин, но забелязвам, че раждалите без глезотии са по-нетолерантни от останалите. Е, аз не бях толкова смела и си направих добра услуга - в крайна сметка имам спомен за едно безпроблемно, безболезнено раждане на бебе 4.400кг

  bouquet  за авторката на темата и моите извинения за това, че за пореден път се опитваме да се надпишем и да си докажем кой прав и кой не. Желая ти приятно и безболезнено раждане, такова, което не да се опитваш "да го забравиш" , а да си го спомняш с усмивка и приятно чувство.

# 111
Zdravei!
I na dvete si ragdanija  bjiah s epidyralna ypoika.na kojiato sam iskluchitelno blagodarna.Nikoga ne sam se tramvatezirvala i dargah do samijiat krai.Estestveno boli..no njiakak si tarpimo .Shevovete se pravjiat samo s ypoika.Parvoto ragdane imah dosta shevove.Btoroto nito edin.Tova e chist kasmet.
Yspeh i dano vsichko mine dobre.
prosto ne misli mnogo.

# 112
  • Мнения: 3 161
Ами интересно как няма да е инфото от преди половин век - то резултатите от днешното масово използване на опиати при раждането ще са видими след половин век, не днес.

А ако мислите, че информацията, която ползват нашите акушер-гинеколози, педиатри и пр. е по-прясна - помислете пак. Вижте как раждат жените по света и в развитите страни днес - активното раждане (необезболено в повечето случаи) си е стандартна опция навсякъде. У нас е обратното - както е било в други страни преди половин век.

# 113
  • Мнения: X
Раждай нормално, без упойка и не се страхувай от нищо! За шиенето също съм сигурна, че ще сложат упойка, а и на теб нищо не ти пречи да кажеш все пак на лекаря. Но пък, като се замисля.....кой казва, че изобщо ще се стигне до там. Сума ти жени са родили без нито един шев:) Не се притеснявай от абсолютно нищо, очакват те само хубави неща!
 За протокола - и мен ме шиха, естествено с упойка и то без да съм си я поискала аз, то си такъв реда. Леко разждане ти желая и здраво и хубаво бебче:)

# 114
  • Мнения: 3 423
аз немога да разбера  newsm78защо в днешно време,когато има възможност за обезболяване, трябва да се ражда ,като в миналото
кому е нужен този героизъм newsm78
в родилното, като бях имаше една жена, която 2 дни раждаше без упойка Shockedнакрая и направиха едно секцио и тя и всички неволни слушатели си отдъхнахме bowuu

# 115
  • Мнения: 3 506
Наистина съм на мнение, че всеки трябва да роди по "своя" си начин, но забелязвам, че раждалите без глезотии са по-нетолерантни от останалите.

Това абсолютно не е вярно. За справка може да прегледаш отново която искаш тема, вкл. тази. Авторката на темата още в първия си пост казва какви са нейните предпочитания, а именно да последва съвета на доктора си. Всички в темата си отговарят нормално, докато се появяват две майки, няма да ги цитирам, които с меко казано остър тон обявяват майката и доктора и за изостанали (меко казано) понеже искат раждане без обезболяване и и обясняват, че няма да може да се грижи за бебето по този повод  Rolling Eyes Кой в случая е нетолерантен?

За тези, които не могат да разберат защо все повече майки НЕ искат епидурал - най-простата причина е, че в общия случай рисковете от епидурала многократно надвишават ползите. И ако се намери дори един гинеколог, който с ръка на сърцето отрича това, ще бъда много изненадана. Ето част от известните доказани рискове (щото има и много неизвестни, както и такива, които все още се проучват), хубаво е да се знаят, като се подписва човек, че е съгласен:

за майката
- рязко падане на кръвното - 30-35%
- задържане на урина и постродилна дисфункция на пикочния мехур - 25-34%
- неконтролируемо треперене - често
- сърбеж на лицето, врата, гърлото - често
- гадене/повръщане - често
- постродилни болки в гърба (от няколко дни до години след раждането) - 10-22%
- треска - 15% когато епидуралът трае 4 часа, в последствие се увеличава
- главоболие - от леко до ужасно, може да трае от дни до седмици, 1-10%
- неравномерно или непълно обезболяване или липса на такова - 10%
- неспособност за свободно движение по време на действието - 100%
- загуба на усещания в областта не перинеума и сексуална дисфункция, свързана с повишената честота на използване на форцепс и вакуум - не е изследвана
- много сериозни рискове - конвулсии, парализа, увреждане на нерви, абсцес, смърт - изключително редки 1 на 3000 до 1 на 2 млн
- усещане на емоционална откъснатост от събитието, депресия, чувство на загуба - не са изследвани, зависят от майката

за раждането
- удължена първа фаза - често
- повишен риск от неправилна позиция на плода - 20-26%
- повишена нужда от използване на окситоцин (с нейните си рискове) - почти винаги, ако се постави епидурала преди 5 см разкритие
- удължена втора фаза на раждането - особено при първескини
- намаляване способността за ефективни напъни - често
- повишен риск от форцепс, вакуум - пет пъти е по-висок рискът
- повишен риск от епизиотимия - не е изследван
- повишен риск от секцио по спешност - 50% до 2 см разкритие, 33% до 3 см, 26% до 4 см, след 5 см няма разлика

за бебето
- стрес, неправилни тонове - могат да се дължат на самата упойка, на лоша поза на майката (която е обездвижена), на ниското кръвно, на температурата - няма данни за честотата
- сънливост, слаб сукателен рефлекс
- понижен тонус в първите часове и дни след раждането

Повече подробности тук.

# 116
  • Мнения: 3 718
И аз раждах нормално, без упойка, а ме шиха с упойка.
Родих в Шейново.

 newsm10 даже си ме поприспаха за шиенето

# 117
  • Мнения: 3 268
Имам две раждания,едното в далечната 1990г.,когато нямаше никакви екстри и родих бебе 4 кг,при положение,че аз бременна бях 68 кг. и изживях всички болки,та дори от зашиването,което всъщност беше най-безболезнено от всичко.През 2002 г. ,когато трябваше да родя второто си дете,имах предварителна уговорка за раждане с епидурална упойка.Съветът ми е,ако можеш,да се възползваш от някакво обезболяващо средство.

# 118
  • Мнения: 3 718
А и само да добавя, раждането не беше страшно и не ме боля силно, въпреки че Алекс се роди 4.300. Имам чудесни спомени от събитието. Много се радвам за избора си да раждам без упойка, но се радвам също, че си спестих "емоцията" на шиенето.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами аз раждах без упойка по мое желание.Като дойде ред за шиенето доктора ме попита да слага ли упойка,но аз отказах,имах си причини,които няма да обяснявам да не става дълго.Мисълта ми е,че ако искаш упойка-няма начин да не ти сложат според мен:peace:

Общи условия

Активация на акаунт