Пак за хламидиите - резултати

  • 1 408
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Тази работа не е за генеколог, трябва ти сециалист паразитолог.В Бодимед изследванията са 100 процента пълна измислица. Там една година ми потвъррждаваха токсоплазмоза и накрая впаразитология ми казаха че заазата е много стара и въобще не е тревожна и на Бодимед въобще не вярвам.Но единственото на което ме навежда мисълта ми е  че заразата ти е тара, защото там не изследват за нова и стара зараза а като общо.Желая ти успех и не се тревожи излишно.действай спокойно по въпроса

# 16
  • София
  • Мнения: 513
Благодаря Ви момичета страхотни сте  Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 9 093
Ако Денис се включи по-късно днес, ще ти даде най-компетентен отговор Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 817
Здравей!
ИгГ означава, че имаш антитела срещу болестта, а не че в момента имаш хламидии! Ако имаше хламидии, на теста щеше да има ИгМ позитивно. Много съжалявам, че не мога да ти пратя линка с по-подробно инфо, но не мога да го намеря! Ще потърся утре пак и ще пиша, ако го открия!
А що се отнася до левкоцитите-броят им зависи от това в кой период от цикъла си. Когато си в овулация или след овулация, са повече, малко след течението са малко или няма! Не се притеснявай! Хубаво е обаче да си правиш редовно цитонамазка-поне 1 път в годината! Това е мнението на моя гинеколог  Naughty !

# 19
  • София
  • Мнения: 35 950
Цикълът на равитие  на хламидията е доста сложен - има 2 форми и 3 фази:
1.Елементарни телца -не се размножават, но могат да инфектират клетката
2.Ретикулни телца - размножават се, но немогат да инфектират нови клетки гостоприемници
Цикъл на Хламидия Трахоматис

Ако едно от тези телца е скрито /образно казано,защото и само една бактерия, неможе да причини инфекцизен процес/ в даден момент може да се развие възпаление.
Входната врата е влагалището , по-късно цервикса, но бактерията се качва и нагоре по матка,тръби...
Ако тялото се е справило на 'входа' каква е гаранцията, че няма възпаление  по тръбите.
Тялото на човек, на всяка открита бактерия 'синтезита' антитела и когато се свържат /в т.н  имунен комплекс/ антитяло-антиген, така се овладява инфекцията


Общи условия

Активация на акаунт