НОЕМВРИ месец няма да е лесен,но заедно бременността ни ще е песен

  • 11 437
  • 274
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 17
Здравей Didko ,аз също имах едно много леко зацапване във 6г.с и също ми изписаха утрогестан 100 но вагинално.Казаха ми,че било от разтягането на матката и било нормално.

# 196
  • Мнения: 421
Simple Smile Да ви се похваля - днес бяхме при чичо Доктори и ни снимаха  Heart Eyes Видя се пулса и вече съм спокойна...поне близките няколко дни - после пак ще почна да откачам Simple Smile
На мен ми назначи изследванията за 20.04.Мисля,че е нормално ( след малко повече от три седмици) .

Билба и аз имам коремче,а на килограми съм мръднала само с 1 от началото на бременноста.То тоя 1кг беше още в първата седмица,заради цигарите.Иначе оттогава не съм мръднала.А коремчето си ми попорасна.Даже мога да кажа,че бедрата ми са отслабнали!! Съдейки по дънките ми.На мен доктора ми каза,че организма си се подготвя и това не е от 15милиметровото човече Simple Smile Но аз все още си ходя със старите дрехи и като гледам може би още месец ще съм си с тях.После ще се огледам за един номер по-големи

# 197
  • Мнения: 62
и аз почти не съм напълняла,но съм за формила едно много сладко коремче.почти не си влиза в дънките.
по въпроса с хапчетата:ако можете ги избягвайте.аспирин в никакъв случай не пийте.
вас момичета подбраха ли ви с разни бабешки съвети?на мен страшни глупости ми казаха.да не ям копър,че можеш да пометнеш.да не се пипаш ако се стреснеш,иначе бебето щяло да се роди с белег.и още такива.
аз не им обръщам внимание.
сетила съм се,нещо хубаво за нашите бъдещи деца.когато се родят ще е преди зимата.ще можем да си ги гледка ме в къщи,а когато стане топло те ще се учат да ходят и ще окупираме всички детски площадки.весело,а?

# 198
  • Мнения: 421
А... я да ви питам.Какво смятате по въпроса със слънцето.Аз не съм пропускала море...сега какво ще правя.Мога ли да ида   newsm78
  и... за солариума чета много различни мнения.Вече не знам какво да правя.Лекаря ми каза че веднъж месечно мога да ходя,ама не го каза с усмивка на устата.И аз за това малко се чудя...

# 199
Може да се ходи на солариум но 1-2пъти най много месечно а за морето и на морето може но трябва да се пазиш от 2-4 часа.

# 200
  • Мнения: 810
Здравейте мацки  Wink

В четвъртък бях на лекър най-после. За тези, които питат кога е рано/късно да се ходи на лекър- тук при нас ни викат чак в 8седмица, преди това не ни вземат, а в Англия към 12, така че не се притеснявайте.

На доктора видяхме сърцето и то тупкаше. Казаха ми че съм в 6 седмица и няколко дни. Освен това ми намериха киста на левия яйчник, въпреки че десния ме боли  Crazy Имам зацапване вече трета седмица.
Доктора каза да не се притеснявам, кистата даже била в полза, защото произвеждам така повече хормони  Shocked, също че след като ИМА СЪРЦЕБИЕНЕ всичко било перфектно и въобще да не се притеснявам за нищо. А кистата щяла сама да се махне. За зацапването доктора каза абсолютно ок е, 40% от жените имали зацапване.  И то разбира се той може всичко да ми каже, но само времето ще покаже. Вика ми- "Ти си млада, здрава, за теб не се притеснявам въобще". Аз си мисля, Супер Simple Smile))) Много е готино да ти кажат, че за теб не се притесняват.
Следващата визита ще е след 4/5 седмици. Как е това в сравнение с БГ  Laughing Завиждам ви, че можете да ходите по-честичко.

Не ми изписаха никакви хапчета. Не разбирам защо българските доктори изписват хапчета веднага. Все пак е нещо изкуствено, намеса... Мое лично мнение поне.

Иначе на мен ми се гади по цял ден, направо съм парцал. Имам и гости от Москва и се разхождаме по цял ден, което е много приятно, но аз много се изморявам и нерекъснато ми се спи. Имам всички екстри на бремеността. Направо не съм на себе си  Tired

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 20:05 от Пумпал

# 201
  • Мнения: 270
Добро утро,
Пумпал, мен също на два пъти вече ме викат чак след месец на преглед, но това защото нямам някакви по сериозни проблеми. Но преди седмица имах зацапване и макар да продължи само 1 ден моя лекар пожела да ме види при първа възможност, уверихме се че няма отлепване и сега пак ме вика след 1 месец.
Незнам, всеки лекар е различен, някои искат по чести прегледи, други са по-спокойни, моя специално е от по-спокойните и ми действа и на мен успокояващо, не ме претоварва с информация но ме предупреди ако нещо ме притеснява да му се обаждам... и така, пак зависи от лекаря.
Леко и безпроблемно бременеене и ако можеш консултирай се с друг лекар за зацапването, защото причините могат да са различни.
 Hug Hug Hug

# 202
  • Мнения: 98
az sym pri Vjara Dzongova-tja ste mi sledi bremonostta. Pri neja si hodja ot godini. Nazna4i mi izsledvanija za kraja na 8-ma sedmica, ve4e imahme edin pregled v kraja na 5-ta. Izlsedvaniajta ste minat prez NZOK-ste vzema napravlenie ot meoto GP i tam v centyr Lora imat laboratoria.

# 203
Момичета, вчера се върнахме от лекар и водяхме 8мм плодно сакче!  newsm44 Хем съм щастлива, хем малко притиснена. Доктора каза, че е много рано още, видяхме го са бая зор и освен това ми направи и мануален преглед  Confused ...това ме озадачи, каза че матката е мека, което е друг признак за бременност, но самия преглед малко ме изплаши...дали може да навреди?Правили ли са на някоя от вас такъв преглед (освен на видеозон, вагинален)?Той каза, че е много внимателен, но все пак...
Освен това ми изписа фолиева и центрум матерна отделно.100 пъти го попитах мога ли да предозирам така фолиевата, той каза- не.Вие как мислите? newsm78
Благодаря ви и лек ден!

# 204
  • Мнения: 226
Добро утро!
Чудесно е да се види, макар и само плодно сакче!
Нямам търпение две седмици да чакам, за да се чуе сърчице! Така се радвам, като чета за Пумпал, че вече са чули Simple Smile
Явно при всеки е различно - аз ходих на доктор, защото ми закъсняваше и имах сърбеж. Като ми предписа утрогестан тогава вагинално ми се усложни проблема - оказаха се гъбички - били нормални за начало на бременноста, ама трябва да се лекуват след 12 г.с. Та затова утрогестана ми е за пиене сега. Де да знам защо изписват веднага лекарство Shocked - аз съм на 37 г. - може би затова - било полезно за задържане на плода.
За фолиевата киселина съм чела, че нормалната доза е 0,4 mg - може да стигне до 4 mg (т.е. 10 пъти по-висока) без проблеми - при профилактика на спина бифида.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/567/
За коремчето само си представям, че нараства - мъжа ми се смее, като се гледам странично. Аз по принцип си имам корем, та сега май трудно ще видя нарастването. Но някои панталони не мога да ги закопчавам вече Simple Smile
Лек ден!

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 10:15 от Didko

# 205
  • Мнения: 421
      Аз също пия фолиева и центрум...даже и Мерц Simple Smile няма опасност от предозиране,но по мой наблюбения и скромни познания е хубаво да след всеки 2 месеца приемане на Центрум да правиш 1 почивка,защото може да се получи преминализиране.
     Прегледа с вагинален не може да навреди по никакъв начин,не се притеснявай.На мен в 5г.с ми видяха 8мм плодно сакче.На снимките е доста мъничко.Вчера ходих - в 8г.с. и видяхме вече пулса Simple Smile

     Що се отнася до гъбичките...не съм на мнението на твоят лекар.Чела съм,че гъбите могат да са опасни в началото на бременноста.Вярно е,че много бременни ги имат,дори се появяват по няколко пъти по време на самата бременност,но знам,че трябва да се лекуват.Не със антибиотици естествено,а със свещички.Защо не поразпиташ тук - там Didko.

# 206
  • Мнения: 810
Не се притеснявайте за вагинален преглед. И мен ме гледаха, натиската и т.н. екстри. Особено "приятно" беше като ми намачка гърдите, на които едвам сутиен слагам от болка, да видели дали всичко е наред.
Взеха ми и цитонамазка, тук се казва ПАП тест - с една клечка ти вземат секрет. От което ми прокървя и доктора каза, ще ти покърви, но това няма да има нищо общо с матката, а с шииката на матката, т.е. всичко в реда на нещата.
Видеозона беше също вагинален, но влизат само малко. Сърцето не ми пуснаха да го чуя, само мигаше на екрана и казаха, че всичко е наред и че съм много рано още 6 седмица и 1ден нещо такова.

Момичета, аз с моето зацапване, киста и какаво ли не, разни болки, ако не съм ви за успокоение то не знам  Laughing И доктора ми казва, че всичко е тип топ и аз да ви кажа хич не се притеснявам.

Лек ден на вас, аз си лягам   bouquet

# 207
  • Мнения: 62
здравейте момичета.сега се връщам доктор.всичко е наред.  newsm44 си тупка.като размери вече сме станали 2 см. и 20 мм.
казах а ми да ям когато усетя глад,но по малко.
казаха да се почива и да не се ядосвам с нищо.и най-вече да не слушам хората които ми казват да се храня за двама.

# 208
  • Мнения: 62
за вагиналния преглед не се тревожете.няма страшно.неприятно е но не е опасно.

# 209
  • Мнения: 256
Наистина не трябва да се храним за двама, а по-добре да ядем на често, но по-малки порции.
Но аз имам невероятен апетит, постоянно съм гладна и ми се ядат тестени неща.
И моето коремче взе да се заформя, но то не се беше и съвсем прибрало от предната бременност де.
За гъбичките в никакъв случай не се предприема нищо преди 12 г.с. Опасно е за плода.

Общи условия

Активация на акаунт