НОЕМВРИ месец няма да е лесен,но заедно бременността ни ще е песен

  • 11 420
  • 274
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте мами Stop Най-после да си седна на PC-то и да ви пиша като хората.
svetul4ica - сега погледнах какво са ми назначили като изследвания. Това беше при последния ми преглед на 16-ти март, като лекарката ми ми каза да ги направя преди следващия преглед, който ще е около 3-4ти април. Та за изследванията - на кръвта: ПКК,СУЕ и Глюкоза, а урината:общо химично изследване и седимент - това е всичко, което ми е назначено.
А за прегледите - аз си хода при гинеколожката, която посещавам от преди това, д-р Благоева. Страшно съм доволна от нея, не познавам по-мил и отговорен лекар. Отнася се със страхотно внимание и знам, че мога да разчита на нея по всяко време. И смятам тя да си ме следи през цялото време и дори, дай Боже, да си родя и при нея. Едно от местата, на които работи е центъра по инвитро при ГУСВ /не знам точното име/ и аз си ходя там на прегледи. Тя ми е дала единствено Фолиева киселина да пия, нищо друго и то до 4-тия месец.

# 211
  • Мнения: 17
Ей mishunka та ти идваш на преглед почти до нас Simple SmileМоже да се разберем и да се видим когато идваш ако искаш

# 212
  • София
  • Мнения: 5
Ами супер - ще е идеално. Значи ще се разберем нещо и ще се видим задължително HugАз живея близо също - сега сме точно срещу Пирогов, зад ресторанта Капитан Кук.

# 213
  • Мнения: 54
Здрасти, mishunka !Аз преди 2-3 години ходех при Благоева,когато работеше в Св.Пантелеймон.Наистина е много мила.Само че, като се премести при ГУСВ на мен ми стана неудобно.Миналата седмица,като бях на преглед,така се зарадвах,че всичко е ок и забравих да попитам за фолиева и някакви витамини.На 4.04. като отида пак ,дано не забравя.При първата ми бременност не съм пила нито фол. к-на,нито витамини.Някои лекари изписват зима флоур,но зъболекарката ми каза,че не трябва -било вредно.Вече незнам кое е полезно и кое вреди! newsm78

# 214
  • Мнения: 17
Ами това е страхотно Simple SmileАз съм блоковете от дясно на гусв-то но навътре в уличката

# 215
Благодаря ви за отговорите, момичета!Но аз май не съм се изразила много добр - освен с вагиналния видеозон ме качи и на магарето!Това ме притесни... Confused
Честито сърчице на marusj! Hug

# 216
  • Мнения: 226
Честито сърчице на marusj и на ProstoAz!

За блеки - Няма страшно от вагиналния преглед - те си знаят колко да натискат. Ако те притеснява нещо - можеш да смениш лекаря  Simple Smile

# 217
  • Мнения: 62
аз утре съм на изследвания.освен да не ям сутринта,какво трябва и не трябва да правя?

# 218
  • Мнения: 41
Здравейте! Не знам дали е мястото тук, но и аз искам да попитам... След missed в началото на април миналата година и два положителни теста на Sure Check през седмица, днес след като отидох на УЗД (в началото на 6 с.) не можаха да открият наличие на плоден сак и никакви изменения говорещи за бременност... Изписаха ми Дуфастон и след 10 дни пак преглед?
Какво мислите - дали е рано или има някакъв проблем?

# 219
  • Мнения: 1 100
Светулчице, крайно време в да пиеш фолиева киселина - по принцип се започва още по време на бебеправенето и се пие до края на първия триместър, ако лекарят не реши друго. Пронаталните витамини също са важни, на мен ми ги предписаха пак от началото на бебеправенето до края на първи триместър. После само по преценка на лекар, ако изследванията покажат, че ти липсва нещо. Фолиевата киселина е напълно безопасна, докато с останалите витамини трябва да се внимава да не се предозират.
Флуорът вече го отричат тотално - има много статии по темата в нета. Преди да забременея ползвах един гел за подсилване на зъбите, които е с мега количество флуор /използва се само 1 седмично/ и на листовката му пише, че се забранява употребата му от бременни.

# 220
  • Мнения: 17
На какъв видеозон те гледаха?Ако е коремен много вероятно е да е рано да се види,мен ме гледаха в 6г.с със вагинален и се видя 10,5мм.плодно сакче.Другата сезмица да се похвалиш със добрата вест Simple Smile

# 221
  • Мнения: 41
За съжаление ме гледаха с вагинален и нищо не видяха...

# 222
  • Мнения: 1 100
Еsuna, за виждане на плоден сак не е рано, освен ако са те гледали с коремен ехограф, каквито при нас, в Унгария, няма дори в държавните болници. Бременността може да се установи и с мануален преглед - според състоянието на маточната шийка /вагинален преглед/ и големината на матката /опипва се корема/.
Потърси повече инфо във форума, има подобни случаи.
 

# 223
Здравейте отново, сладки мамчета! Grinning Много ми хареса новата страница! Бях много заета досега, за да се притеснявам и затова не ви писах Embarassed Вече сме добре и имаме сърчице и всичко е както трябва!!! Hug Един тъп лекар  #2gunfireми каза, че имам кухо яйце и крив сак и много плаках...После разбрах, че е рано за такива заключения, но вече се бях ошашкала...Днес бях при моя си /нов/ и видях бобчето с голямото сърце - много силно биеше и целия кабинет кънтеше!Много съм щастлива!!!

# 224
esuna  За съжаление сигурно става дума за фалшива бременост. Преди 3 години и аз имах такъв случай с положителен тест и 61 дена закъснение, но пргледите показваха, че няма бременост. Един ден просто ми дойде, и така. Не се отчайвай, сигурно скоро ще дойде щъркела, все пак...пролет е. stork-boy    bouquet
Аз най-рано след две седмици ще мога да отида на лекар, като се прибера и определено вече започнах да се шашкам, особено като прочетох, че и няколко мами са напуснали форума   bouquet  съжалявам.
 Спи ми се много, и аз имам проблеми с буденето и лошия сън. Все още нямам апетит, а туко ми се дояде някоя глупост дето няма как да я намеря тука и я мисля по цяла нощ.
  Усмивки!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт