Клуб на изтерзаните спортистки

  • 10 366
  • 220
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 287
 Три пъти седмично е достатъчно в залата с тежестите а през останалите дни може да си правиш за тонус в къщи разни серии за ръцете с малки тежести или стречинг.
 

# 196
  • Мнения: 750
Мамче миа, онова, дето те боли плешката, да не си прищипала нерв? Неможах нещо да разбера. Я го обясни по- добре. Къде точно боли, кога те заболя, като не го буташ боли ли, при движение ли боли, каква е болката?

# 197
  • Мнения: 817
Заболя ме някаде деситина минути след като приключих.Като съм в покой само ме подсеща ,но при движение е болката.Болката е точно под лопатката,сега и кръста ме заболя нещо Tired

# 198
  • Мнения: 750
Мамче миа, прилича ми на нерв. Защо не попиташ първо инструктора в залата ? Той нали знае какво и как тренираш? Ако днес е същата болка- направо на лекар. Поне ще ти каже с какво точно да мажеш.

Стречинг програма:

1. Ръка над глава- разтяга рамене и трицепс- от стоеж със събрани крака вдигате лява ръка сгъната в лакътя и сложете дланта й зад главата върху горната част на гърба. Хващате с  дясната ръка лявата под лакътя, издърпвате леко, докато усетите разтягане в трицепса. После сменяте ръцете.

2. Разтягане зад гърба- рамене и гърди- от същия стоеж ръцете се хващат отзад и се опитвате леко да съберете лопатките.

3.Шпагат напред/ за напреднали/- задно бедро, седалище, квадрицепси, сгъвачи на таза- няма да го обяснявам, досещате се, сменят се краката

4. Задна част на бедра от седеж- наклони напред при сгънат на 90 градуса ляв и после десен крак в посока бедрото на срещуположния. Накланят се гърди към крак, поглед напред.

5. Разкрачен стречинг- задна част на бедра, аддуктори- сядате на пода с изправено тяло и разкрачени широко крака. Бавно се накланят гърдите напред. Задържа се на прага на болката.

6. Пеперуда- аддуктори- седеж, прав гръб, краката със залепени стъпала, правят се движения като крила на пеперуда и се притискат леко колената към пода до прага на болката.

Другите- утре. Има още две- три ма ме домързя.

# 199
# 200
  • Мнения: 817
Я, и аз малко да подбутна ,днес бях на по-леки натоварвания за горната част/заради предполагаемия нерв/ ,но пък след това се отдадох на един приятен масаж и да ви кажа чувствам се превъзходно.Решила съм вече веднъж седмично след тренировка да си правя масаж Laughing
Конче и моя инструктор много държи на разтягането.Винаги ме разтяга максимално/така той се изразява/ и да ти кажа след това нямам толкова мусколни болки............добре ми действа Peace

# 201
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Разтягането спомага за оформяне на издължени мускули и елегантни крайници.
Обичам да се разтягам и правя същите упражнения които е цитирала konche.Плюс едно което много ми допада, за разтягане на мускулите на гърба, квадрицепсите: ляга се по гръб, прави се "свещ" и от това положение краката бавно се спускат /изпънати/ назад докато пръстите достигнат пода. Дано съм го обяснила разбираемо.

# 202
  • Мнения: 484
Разтягането е хубав завършек на тренировката,  но с него трябва много да се внимава. Много често се получават преразтягания, които много трудно отшумяват. Затова не бива да се прави разтягане по време на загрявката - това е много често срещана грешка. То трябва да се прави много внимателно, постепенно да се разтягат мускулите, болката от стречинга да е лека и приятна.

От мен едно разтягане на гръбнака: в седнало или изправено положение, гърбът е прав, главата се навежда напред, едната ръка се слага на тила и главата се натиска леко напред, гърбът остава прав. Разтягане е най-силно по първите прешлени, но се усеща по целия гръбнак.

# 203
  • Мнения: 7 186
Аз от тази седмица разделих тренировките и ще ходя 4 пъти седмично, но пък ще минават по- лесно.

# 204
  • Мнения: 916
Да се включа и аз,понеже съм активно спортуваща,но в моя домашен фитнес newsm39 newsm68!
Обикновено правя едно и също всеки ден:
1.тае бо на Billy Blanks
2.15 мин. на степер(имам диск с упражнения)
3.1 час на велото задължително(много си го "обичам")
4.подскачане на едно място с гирички(като с въже)
5.още 1 серия със степера
6.скоро започнах и удряне по боксова круша(понеже нямам такава...блъскам една голяма възглавница...ама върши работа),защото чух,че много се отслабва от това
Преди да започна тренировка загравям с танци, а след като свърша задължително разтягам Peace
Обмислям да си взема и кростренажор(много го хвалите),но ако споделя идеята с майка ми ще ме изхвърли от вкъщи #2gunfire
Днес пропуснах само тае бото...

# 205
  • Мнения: 484
Всичко това колко време ти отнема? Според мен поне 2 часа   Thinking
И пак ви казвам - не правете всеки ден едни и същи тренировки. Най-добре не тренирайте всеки ден, но ако много държите, поне ги сменяйте натоварванията. Иначе тялото и мускулите ви свикват с даденото натоварване и то вече не въздейства по същия начин. Освен това мускулите трябва да имат време да починат.
Внимавай с удрянето на възглавница - може да се нараниш. Крушите, които са забиокс са с точно определена твърдост и са пълни със специален материал. И това не е случайно.

# 206
  • Мнения: 916
Знам,че не е хубаво да се тренира всеки ден,ама при мен е точно обратното...тогава има по-голям ефект,а пък и аз бързам да отслабвам...може наистина да посменя натоварванията.
А за възглавницата...тя си е твърдичка...пак става.

 Hug

# 207
  • София
  • Мнения: 8 348
Айде и аз да се отчета

Снощи ми беше втора поредна вечер тренировки
Срядата обаче правих антагонисти
тоест предно и задно бедро в серии
и така мноооого серии и мускули и пъти

А снощи правих всички гърди със задник - явно ми се  еразвиснал задника
Днес съм щяла да правя цяло рамо със задник
редуване на мускулни групи му вика треньорката, за да не съм претренирвала.
А задника трудно се претренирвал

# 208
  • Мнения: 916
Някоя от спортиските приема ли течен л-карнитин?Дали няма да е по-ефективен от капсулите?
  bouquet

# 209
  • Мнения: 7 263
ми преди бягах на пистата в НСА ама сега като съм заселена в тоз прашен Младост...а и съм била спортна гимнастичка та сега ставите ми даже си почиват, споко! Peace

Монита, кажи в кой фитнес ходиш в прашния Младост. Защото аз доскоро ходех във фитнеса в работата, но скоро ще трябва да си намеря нещо в Младост. Искам да има хубави уреди. Ако имат сайт прати ми го, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт