Клуб на изтерзаните спортистки

  • 10 395
  • 220
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 8 348
Ииир почти познах
аз тренирам вечер, поради липса на време денем
и ям минимум 2 часа след тренировка
нещо печено пилешко или пуешкофилешко
ама без ядне не минавам, щото правя тежки тренировки и треньорката ми се кара като не ям

# 166
  • Мнения: 7 186
Препоръчва се храненето да е до два часа преди тренировка, но не повече от 4 часа. Ако е по-малко, наистина е дискомфортно. Но и не е добре да се тренира на гладен стомах - може да ви падне кръвното. Ако точно преди тренировка се сетите, че не сте яли нищо оста време, хапнете един банан. Не се притеснявайте, не е чак толкова калоричен Simple Smile, пък и нали ще тренирате след това. По- добре така, отколкото да припадате насред тренировката.
След тренировка е добре поне час - час и половина да не се яде. Ако много сте гладни, хапнете плод. Храненето след тренировка зависи кога тренирате - сутрин или вечер. За протеините съм съгласна. По принцип в храната е добре да преобладават протеините. Но внимавайте, че протеините винаги вървят с мазнини в храната Simple Smile

Мерси  bouquet

# 167
  • Мнения: 287
цял живот съм спортувала и сега, след раждането имам чувството, че съм станала още по-издръжлива!!!
 е, изтерзана съм ама това е щото си връщам формата от преди - 10км джогинг през ден и 10км на кроса
 Вчера направих 70мин-9км на кростренажора + 45мин-5км. бягане+20мин.комбинирани тежести за ръце и гърди и за косите коремни.
 Днес почивам и утре пак!

# 168
  • Мнения: 511
цял живот съм спортувала и сега, след раждането имам чувството, че съм станала още по-издръжлива!!!
 е, изтерзана съм ама това е щото си връщам формата от преди - 10км джогинг през ден и 10км на кроса
 Вчера направих 70мин-9км на кростренажора + 45мин-5км. бягане+20мин.комбинирани тежести за ръце и гърди и за косите коремни.
 Днес почивам и утре пак!

На мен ми се струва малко множко 70 мин Crazy, още повече бягане, не е ли лошо за ставите. Аз бягам максимум 40 мин, па било то и на тренажор.

# 169
  • Мнения: 750
Монита, защо не замениш толкова бягане по тренажора с бягане навън в определени дни, а него да използваш за друга цел, не за да бягаш. Помисли си за ставите.

# 170
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
цял живот съм спортувала и сега, след раждането имам чувството, че съм станала още по-издръжлива!!!
 

Еха и аз съм така. Сега съм в много по-добра форма от колкото когато бях по- млада  Mr. Green/въпреки, че тогава тренирах по 4 пъти/.
Като ви слушам, всички тичате. Аз откровено мразя да тичам.Съгласна съм да се изцедя с каквото и да било друго , но не и да тичам. Просто споделям.

# 171
  • София
  • Мнения: 8 348
аз не тичам
само се опитвам не особено успешно

# 172
  • Мнения: 750
представях се на 1500м. Сравнително добре. На таекуондото бях напреднала, ама не ходех на изпити, защото тогава неможех да си позволя да плащам и тях.
Та, предпочитам да бягам, а не да тичам на тренажора в залата. После пак ще реша, че нищо не съм правила.

# 173
  • Мнения: 287
ми преди бягах на пистата в НСА ама сега като съм заселена в тоз прашен Младост...а и съм била спортна гимнастичка та сега ставите ми даже си почиват, споко! Peace

# 174
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
ми преди бягах на пистата в НСА ама сега като съм заселена в тоз прашен Младост...а и съм била спортна гимнастичка та сега ставите ми даже си почиват, споко! Peace
Чела съм, че именно тренажорът щади ставите. Особено ако тичате по асфалтирани алеи (като мен).
Пък и лично усетих разликата между бягането навън и крос тренажора.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 1 745
ми преди бягах на пистата в НСА ама сега като съм заселена в тоз прашен Младост...а и съм била спортна гимнастичка та сега ставите ми даже си почиват, споко! Peace
Чела съм, че именно тренажорът щади ставите. Особено ако тичате по асфалтирани алеи (като мен).
Пък и лично усетих разликата между бягането навън и крос тренажора.
Аз също така знам за кростренажора,че щади ставите.Редовно съм на този уред и досега не съм усетила каквото и да е натоварване от този род.

# 176
  • Мнения: 511
Пък и лично усетих разликата между бягането навън и крос тренажора.
Аз също така знам за кростренажора,че щади ставите.Редовно съм на този уред и досега не съм усетила каквото и да е натоварване от този род.
[/quote]

Да кростренажора е много по- щадящ за ставите от парковото /булевардно/ бягане. След определена възраст дори се препоръчва тичане само на тренажор, особено за жените. И все пак всичко е строго индивидуално.Аз моите ставички си ги жаля, че после оправия нямат.
Така и така съм отворила въпроса за ставите. Пие ли някой глюкозамин. Препоръчайте ми.

# 177
  • Мнения: 750
Кардиото за загряване е друго нещо. То цели не да те натовари, а да подготви мукулите и ставите за тренировка. В този смисъл по-добре е то да е на велоергометъра, защото пътеката натоварва доста глезените.
А колкото до другото кардио, в края, точно то е за горене. Интервално означава точно това - забързваш и забавяш. За всеки интервалите са различни. Започва се с бавно темпо около минута, после се прави много бързо (кросово) темпо, докато "не можеш повече" за около 2 мин. (може и по-малко), след това отново забавяш за около минута или малко повече, а се поуспокои пулса и така редуваш. Този вид кардио ускорява горенето на енергия.

Е те това е. Таман се канех днес да се опитам да обясня. Ама ми е дълго за писане, когато детето е покрай мен. Точно такива тренировки съм правила. Но на стадиона.

# 178
  • Мнения: 511
Кажете мили дами, за fatburn какъв пулс се поддържа?!

# 179
  • Мнения: 484
има формула, за всеки е индивидуално:
(МСР – СРП) x 80% + СРП = ЦЗСР,

МСР - максимален сърдечен ритъм, равен е на 220 минус годините;
Сърдече ритъм в покой;
ЦЗСР - целева зона на сърдечния рътъм или пулсът, при който гориш мазнинки.

Общи условия

Активация на акаунт