ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 280
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 765
suxfan:   Какво би ме посъветвал да използвам като лекарство или диета ,имам диагноза серопозитивен артрит.Лекувам се само
               с кортизон трета година. Получавам  непоноимост към метотрексат. ТОТО

# 766
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Започвам с извинения към Чародейка и Кет 13 относно д-р Маринова. Първият ревматолог, който посетихме, беше тя и категорично казвам, че съм отвратена от нея. Сега, когато пиша, споменът ми се връща ярък и силен, направо ме задушава. В сахарска жега, с нетърпими болки /за тях мъжът ми казваше, че не ги пожелава и на Хитлер/ тя ни накара да я чакаме ПЕТ астрономически часа,/няколко дни преди това , за да влезем в кабинета пак чакахме пет часа/ smile3512 smile3512 за ни подхвърли недоволно, че сме непредвидени пациенти, след което хлътна в кабинета си и повече не се показа на прозореца. Не знам какво разбира тя под "непредвидени", като сме си платили до стотинка и свободния прием от 30 лева, ненужните рентгенови снимки за 50 лв отделно изследвания за 80 лв в Цибалаб. Напсувах я до девето коляно наум и си отидохме. След това се прехвърлихме при д-р Ренета Димитрова, доволна съм от нея, обръща ни необходимото внимание и няма нищо общо с поведението на оная. Наистина не разбирам кога и как преглежда паценти, изобщо как си върши работата. Виждам с очите си как хората чакат като алтави, чакат, защото не знаят при кого са попаднали и колко още ще чакат, с дни сигурно. Виждам това с очите си, когато сме на "Урвич". И още един въпрос към Чародейка - май съм чела твой постинг, че си намалила дозата на Преднизолон. Когато намали дозата върнаха ли ти се болките. Мъжът ми ги пиеше по схема 2-0-2, започнахме 2-0-1 от снощи, но каза, че коленете и ставите на ръцете започнали да го болят.

# 767
  • Мнения: 46
suxfan:   Какво би ме посъветвал да използвам като лекарство или диета ,имам диагноза серопозитивен артрит.Лекувам се само
               с кортизон трета година. Получавам  непоноимост към метотрексат. ТОТО
Дай малко повече инфо за твоето заболяване, какво означава серопозитивен артрит , има ли връзка със СПИН ?
Чак да ти препоръчам е силно казано защото не съм специалист в тази област. Единствено мога да кажа, всъщност вече съм споделил моя проблем и как се боря с него, ако това може да помогне на някой с подобни проблеми.
Но като четох малко тук: http://medicine-bg.net/index.php?option=com_content&task=vie … 117&Itemid=38 начините за лечение са индентични, какви медикаменти са ти предписвали до сега освен кортизон, има ли ефект като го взимаш ?

# 768
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Доналд Тръмп няма за какво да  ни се извиняваш  Peace съжалявам ,че така се е получило  Rolling Eyes
колкото до преднизолона ,и аз го намалявах по схема ,но нямах  никакви болки ,те се появяваха ,месеци след като спра напълно лекарството  Peace
suxfanкато ми поставиха за първи път  диагнозата серопозитивен ревматоиден артрит се шашнах Shocked и попитах личния лекар какво означава тази диагноза ,а той ми обясни че ,серо идва от думичката серум и означава ,че диагнозата е доказана ,чрез кръвните изследвания  Peace

# 769
sixfan: Както Чародейка ти обесни , имам потавена диагноза чрез пълни изследвания в цибалаб и в клиника
            по ревматология. Мога да ти предоставя изследванията защото се получават  чрез интернет но
            се съмнявам дали ще можеш да ги разчетеш.Даже в адреса който си ми дал много точно е обяснено
            какво е серопозитивен  артрит. Но да ти обесня за лекарствата ,като начало започнах със Сулфасалази
            в последствие минах на Метотрексат но получих огромен обрив ,въпреки това продлжих по схема и
           накрая излив на сърцето и белия дроб ,поради късно направена диагноза  едвам ме спасиха. След
           два месеца в болница и консултации в ревматологията останах на първоначално кортизон венозно,
           в последствие мускулно и сега продължавам на  Дипрофорс. Освен това съм и хипертоник.

           Обръщам внимание на всичики да си следят изследванията,  опасноста е голяма от излив на сърцето и
           белите дробове.  Ревматоидния артрит засяга не само костно мускулатурния апарат но и вътрешните
           органи

# 770
  • Мнения: 3 591
какво е "излив на сърцето и белия дроб" Shocked Shocked

# 771
desi  Жестока болест ,така наречения Перикардит http://www.puls.bg/illness/15/perikarditi__redki_formi_issue_199.html
         Плеврит: Най общо казано плеврата представлява ципата с която е обвит белия дроб, та тя се пълни с
         течност която в последствие гноясва. Не ми се говори повече .

# 772
  • Мнения: 3 591
toto, не продеполагах, че това се казва излив  Shocked
мен на всяка консултация ми слушат дробовете и сърцето и следят дали няма вода. Аз и преди бях писала.

# 773
  • Мнения: 46
sixfan: Както Чародейка ти обесни , имам потавена диагноза чрез пълни изследвания в цибалаб и в клиника
            по ревматология. Мога да ти предоставя изследванията защото се получават  чрез интернет но
            се съмнявам дали ще можеш да ги разчетеш.Даже в адреса който си ми дал много точно е обяснено
            какво е серопозитивен  артрит. Но да ти обесня за лекарствата ,като начало започнах със Сулфасалази
            в последствие минах на Метотрексат но получих огромен обрив ,въпреки това продлжих по схема и
           накрая излив на сърцето и белия дроб ,поради късно направена диагноза  едвам ме спасиха. След
           два месеца в болница и консултации в ревматологията останах на първоначално кортизон венозно,
           в последствие мускулно и сега продължавам на  Дипрофорс. Освен това съм и хипертоник.

           Обръщам внимание на всичики да си следят изследванията,  опасноста е голяма от излив на сърцето и
           белите дробове.  Ревматоидния артрит засяга не само костно мускулатурния апарат но и вътрешните
           органи
Еми аз мисля че споменах преди, Метротрексат не е много добро лекарство. Действието му е така все едно си болен от спин и твойте проблеми вероятно са от него.
Добре е да си четеш и ти какво пише за лекарствата показания и противопоказания, в някой случай трябва много да се внимава. За едно са полезни но за друго не се знае колко ще навредят. Все пак зависи и от количеството и срока на употреба. Аз затова и не исках да го пробвам.
 Така е тези заболявания вредят на много неща дори и на сърце зрение и т.н., проучи някой по добър ревматолог да ти даде по добри съвети и начини да се лекуваш. Ако имаш възможност иди и в чужбина, иначе аз съм доволен от Енбрел но и то си има странични ефекти сега съм вдигнал много холестерола и АЛАТ и се чудя от къде да си намеря тук като българското Есенциале форте. Тук има само най различни водораслови хранителни добавки дето действат слабо и полза няма от тях.  newsm78
За сега не съм чувал да има по добро от Енбрел за РА, но е доста скъпо и да те съветвам да го пробваш е неразумно преди лекар специалист да ти каже.  Rolling Eyes
Какъв беше ефекта от Кортизон-а и сега от Дипрофорс , какво му е името на англииски на Дипрофорс че търсих ама не открих нищо ?

# 774
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
какво му е името на англииски на Дипрофорс че търсих ама не открих нищо ?
Diprophos  Peace

# 775
suxfan:Как да ти кажа ,мнението ми за Дипрофорса ,обезболява но за много кратко време.Миналия месец
            опитах и Флостерон,като че ли по дълго време действа 15,17 дни. Лошото е че вече съм 3 година
            на лекарства на кортизонова основа. Трябва да мисля за нещо друго,тъй като се вдигат много  
            килограми и повишава кръвното налягане.  
            Ако знаеш нещо за пчелната орова или някаква алтернатива

# 776
  • Мнения: 478
toto1, и мен ме интересува за пчелната отрова и т.н., прадядо ми е лекуван с мравки, така се сковавал на легло, единствен начин да го вдигнат е било с мравки, но от баба ми така и не разбрах как точно, казва само че помни че са ходили по гората за мравуняци, как са го топили в каца ли с тези мравки..с вода ли...не знае, говорим преди войната..без антибиотици и кортикостероиди. Друг роднина в по-близкото минало пък с мазило на основа на змийска отрова, как се е набавяло това мазило, дали в специални аптеки се изготвяло(преди 1989г)
 На морето мъж ми като намаза дюшека с копривни клетки от медуза...всичко ми светна...да видиш как ми се отбъбнаха бъбреците задето имам диуреза над 6 литра, д-то и всичко ми пламна...но диурезата се оправи за 2 дни, после пак. Е сега остава и с коприва да се жилиме през ден с нашта медицина.

# 777
n: Мисля че тази болест е съществувала и при нашите пра-деди и особено при ставните заболявания са били доста по напреднали от нашата медицина в момента.Преди доста години страдах от Дископатия. Обиколих какви ли не доктори  и клиники но уви продължавах дя я имам ,
докато един ден съдбата ме срешна с един старец който си пасеше стадо кози,точно тогава имах пристъп ,ако някой е патил знае как е. Бях целия прегърбен.Човека ме изцери буквално на поляната. Мислех че е временно и си запазих суперлативите за мен ,но до ден днешен "да чукна на дърво от болеста и помен няма".Реших да му се отблагодаря.Уви стареца беше починал . От близките му разбрах че той е  лекувал тези болести и се е учил от друг такъв лечител който го е запознал с методите . За съжаление той не предал дарбата си по нататък,просто са му  се смеели и никой не е пожелал от близките да продължи дарбата.  Лечението му е потънало е във
историята. Затова и аз все се надявам да приложа някои доста остарели методи но ефективни.

# 778
  • Мнения: 13
Решила съм сериозно да се взема в ръце и да направя всичко което зависи от мен за да се разбере най накрая за какво става въпрос и какви лекарства трябва да започна да пия.От всичко което прочетох тук според мен не е РА или Бехтерев.Моя проблем е само на краката и сам през периода ноември-април.Точно това много обърквала моята ревматоложка, защото нямам поръжения на ръцете нито другаде, но като ми видя краката се уплаши как може да ми се подуят тройно и как изобщо ми се побират в обувки а и целите ми пръсти стават на язви.Направих всякакви кръвни изследвания, ANA скрининг,ренгенови снимки  и др. и за "съжаление" всичко е супер.Накрая на март месец ми пусна посявка на урината където показа че имам стрептококова инфекция.Предписа ми антибиотик и точно тогава времето вече се стопли и краката ми се успокоиха.Така че д-р не можа да разбере дали съм се повлияла от антибиотика и каза че ще чакаме следващата зима.Аз след една седмица ще си взимам отпуск и съм решила да отида до ревматологията до Рашков или Маринова за консултация.
здравей,не съм нито лекар нито съм компетентна но това твойто дали не е ''синдром на Рейно''-не е нещо страшно,но аз го имах като по малка жестоки подувания,болки чат-пат на пръстите и само ПРЕЗ ЗИМНИЯ СЕЗОН,щом се затопли всичко ми изчезва.не съм го лекувала само мина.Попитай твойта лекарка за това може би.

# 779
Когато за първи път бях при д-р Ренета Димитрова тя каза че моят проблем е или РА или студово заболяване, но в последствие когато ми направиха всички видове изследвания отпанаха всичките и предположение.Аз не съм доктор и не разбирам но наистина всичко беше перфектно в изследванията.Нея много я обърква това че проблема при мен е само на краката а при този синдром се засягат и ръцете.Така отпадна тази диагноза.От това което чета в този форум със сигурност нямам РА ,но какво е се надявам вече да разберем тази зима защото минава много време и става все по зле пред зимния период.

Общи условия

Активация на акаунт