Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 170
И ние сме болни.Днес Люската имаше температура.То всъщност още от снощи ми се струваше топличък,но нямаше Т.През нощта спа много неспокойно,сутринта си беше весел,но пак ми беше топличък.По-късно вече имаше 38 Т.Дадох Панадол малко след като си изяде пюрето на обед и той повърна здраво.Сега спи душицата,а Т вече няма.Чакам към 19.00ч да дойде педито да ни прегледа.Дано не е нещо сериозно.

# 16
  • Мнения: 1 208
mgizdova Пешко за последният месец е отслабнал даже 200гр, а предният беше качил килограм, но нашата педиатърка ми каза че ако е много подвижен може да свали малко от теглото си. Аз даже съм го чело това някъде, но не мога да се сетя къде. Аз даже се чудя даже тоз килограм от предният месец как го качихме като той стои прав по цял и навърта километраж обикаляйки кошарата си newsm47

# 17
  • Мнения: 407
Станала е голямо келеме, не иска да седи самичка, само компания търси и като я оставя в кревата реве по сума време. А преди така хубаво се занимаваше сама.

Охххх,при нас е същото положение,и той беше така преди-можеше да си играе сам с часове,а сега иска само на ръце да го преспивам,приспя го,и той след 15 мин. се е наспал.Вече съм  #Crazy
Относно кг. не знам на какво може да се дължи,може би ако е била по-активна и е изразходвала повече енергия, newsm78,

# 18
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен в новата тема!

Пак сте изписали старата за норматив ooooh!

За постиженията - Ясмин пълзи отдавна, от 1 седмица някъде вече може да сяда сама и да се изправя. Даже давала пример на детето на гледачката и тя започнала да се изправя, че досега не го правила (на 11м). Иначе казва Баба и Мом (проговаря на английски  Mr. Green), маха с ръка за Здравей на всички без да и казвам нищо. Като чуе, че се отключва входната врата веднага гледа кой идва. Сяда, ляга, пълзи - непрекъснато се движи. Като седне се заиграва сама с играчките Heart Eyes

На всички майки, които се притесняват че детето им не можело да прави нещо което другите могат, бих казала, че все пак децата ни са родени в рамките на 1 м, което за 1 бебе е много голям период. Аз не бих сравнявала изобщо - някои деца са почти на 9м, а някои нямат и 8 още...
И на фона, че Ясмин пропълзя за 1 ден, за 1 ден се научи да сяда сама без аз да правя нищо, не мисля че има място за някаква паника...

Мгиздова, обиколката на главата на последния преглед (на 19.1) и е била 42,5 см така, че не смятам, че имаш за какво да се притесняваш Peace А за отслабването - ако се движи повече също е нормално да не качи. Много е важно също по кое време на деня е меренето - ако е на гладно или току що е яла разликата може да е до към 200гр Peace

# 19
  • Мнения: 433
Narina,
аз тиквата я ползвам за десертите главно.Сатва много вкусно-тиква,ябълка,банан и бишкотка.Мммммммммм.Чак има риск бебо да остане без пюре,заради мама:))
Аз да си се оплача,Алекс май ще става електротехник,защото само гледа да лапа разни кабели.Има всевъзможни играчки и матранкулки,но си иска кабелите детето newsm78
Въпреки,че като се замисля..може и златар да стане,защото като види нещо златно и като маймунка гледа да го докопа.Англичанката ,с която работя,понеже е окичена като елха и все й дърпа златата, му вика Джипси:))
Днес в парка една мама с три деца ме хвърли размисъл,защото ми каза,че двава на 5-месечното си момченце-РИБА #Cussing outА уж изглеждаше интелигентна Thinking
Ние не казваме още нищо членоразделно,единствено разпознава мен,баща си и бабата.Но ми се струва,че вече разбира доста какво се случва,защото така тъжно ме гледа като излизам по работа,а той остава в къщи CryСърцето ми се къса:((((((((

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 19:33 от Tizija

# 20
  • Мнения: 1 866
Betta, ами аз съм забелязала че самоцелното оставяне на бебето да реве не помага, за да се научи да заспива само и естествено е страшно изнервящо и даже бих казала емоционално съсипващо. Значи трябва първо просто да се мотивираш и да се отдадеш за няколко дни на това приучване и да си много методична, да не се отказваш. Аз лично издебвах момент в който съм сигурна, че на Пипи му се спи, и то много. Тогава го нахранвах, но не с лъжица, а с биберон, в твоя случай кърмиш. Така съм сигурна че не е гладен, а и с биберона започва да се унася. Сменям и памперса, въобще елиминирам всички причини за дискомфорт на детето. Като са уморени децата и тъкмо са се нахранили, освен това са и сухи, по-лесно заспиват. После го оставям в леглото, давам му бибата, някаква играчка до него и го оставям. Ако започне да се дразни, се скривах и му пеех тихичко и монотонно докато се успокои. Няколко пъти го оставих и да поплаче малко, но не повече от 10 минути. Е, ако се къса от рев няма смисъл. Тогава го вдигам, пак му сменям памперса, играя малко с него и отново в леглото. Докато капне и вече заспи. В началото е малко трудно, но постепенно става все по-лесно. Важното е задължително да е изморен, а не просто да съм решила, че искам да спи, а на него да не му се спи. Всичко става за няколко дни. Още са сравнително малки и са по-податливи. Дъщеря ми например я научих като беше на 2-3 месеца. Стана още по-бързо. При Пипи сама си развалих работата, защото всеки път като заплачеше и Мишел беше в къщи и спеше, аз търчах при него, за да не събуди кака си. После все бързах за нещо и ми беше по-лесно да го друсна в люлката и да заспи. Обаче с времето той започна да става много зле и нон стоп хленчеше, а мен кръста ме заболя да го разнасям. Сега даже и сънят му е по-дълъг, спи 2 пъти на ден, но добре и в останалото време е спокоен. А преди на ден по няколко пъти измъчени от мен и за кратко и все беше нервен. Струва си да се опита, но ти си знаеш детето най-добре и трябва да се научиш първо да я разпознаваш кога точно е истински уморена и тогава почваш. После и през нощта ще спре да те буди, защото ще се е научила като се събуди пак да заспива сама. Може да пробваш да го правиш първо вечерта, просто като се стъмни децата отработват рефлекс да спят. Всяка вечер слагаш по едно и също време в леглото, нахранена, суха, на тъмно. Пипи вече е свикнал и като загася лампата той знае че ще се спи. Двамата спят със сестра си заедно и никой не става. Е, Мишел малко приказва и "чете" в тъмното, но знае че мърдане няма. А ако Пипи се размрънка му се кара и му вика "додо" (на бебешки френски значи "спинка" Grinning). Понякога му пее и той се кротва. Но откакто го свикнах и през деня да заспива сам, вечер въобще спря да протестира. В 8 и 10-15 минути са в леглата, загасяме и повече не се занимаваме с тях. Чак на сутринта Пипи се събужда в 6.30. Това е следващия етап да го науча маалко по-късно да се събужда, но едно по едно.  

Айде пък аз цяла лекция дръпнах Grinning и пак не казах каквото исках ooooh! Как е възможно да съм толкова многословна, не знам!

# 21
Здравейте мамчета!
Ние се наспахме, че даже някои от нас пак задрямаха Wink
mgizdova, ако детенцето е боледувало е нормално да свали тегло, ако не е, има вероятност кантара да не е премерил верно. Тука на различните кантари Алекс излиза различни килограми. Аз затова все на 1 го меря откакто се е родил, за да знам, че не се получава разминаване. Като цяло не мисля, че е фатално 1 месец детето да дръпне назад в кг, но все пак е добре другият месец да не е така.

Ох, това с рождените дни и на мен ми е голям проблем. Ние ще се прибираме в Бг само за това-да видят бабите и дядовците внука и да направим кръщенето и рождениат ден. Кръщенето ще бъд в ПАзарджик и за това не се притеснявам, че майка ми ще оправи всички, но РД ще е в София и не може свекито да се натоварва и сами ще оргнизираме всичко. Аз мислех в началото детско парти, но за 20 деца с родители излиза над 500$ и е само за 2-3ч. и се отказах. После беше варианта с ресторант, но не е ясно колко ще излезне(май доста скъпичко) за 50човека и нагоре и от това май се отказах, сега и аз не знам на кой вариант съм се спряла. Честно казано не ми се прави сватба, а ми се иска само с приателите да се събера и да се видим, хем ние хем децата да си видим, че повечето родиха докато бях в канада. Ако някой знае заведения в София където се правят такива партита и цените не са много голямо дърво, да сподели.
Сигурна съм, че ще решим нещо на място в крайна сметка, но ми се иска да е хубав рожден ден, като за 1ви!
Лек ден (или вечер) Мамчета!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 866
Днес в парка една мама с три деца ме хвърли размисъл,защото ми каза,че двава на 5-годишното си момченце-РИБА #Cussing outА уж изглеждаше интелигентна Thinking
Не можах да разбера какъв е проблема?

Фокита, беше ме питала в една предна тема за хомеопатията и твоето заболяване (дано не се лъжа, че ти питаше за щитовидната жлеза newsm78). Да, лекува това, но естествено не всичко. Имам тука една елементарна книжка, която е доста повърхностна, но все пак дава някакви по-основни обяснения. Та в нея пише, че лекува когато щитовидната жлеза произвежда повече хормони от нормалното, но не лекува когато не произвежда достатъчно. Това е боаронска книжка и не е напълно достоверна. Така че мисля, че при всички случаи трябва да се консултираш с добър класически хомеопат и той ще ти обясни най-добре какви са му възможностите. В този смисъл си мислех за Арлина също, че може да отиде на хомеопат за проблема си, защото така или иначе няма да се лекува традиционно до юни месец. Но Арлина, тогава ти препоръчвам да отидеш при Костадинов. Може пък и да си спасиш кърменето...кой знае? Аз лично съм оптимист.

Да се оправят всички болни бебчета. Радвам се, че Иси са добре (от това което каза Попова).

Ели, прихнах от смях като видях аватара ти. Като разправяше за съседите дето ти правели забележка за кучето, си представях някакъв голям звяр и като видях за какво куче става въпрос ми стана много смешно. Ами то си е като кукла, Юлито така ще му се радва! Моите деца са във възторг от пекинеза на родителите ми.

Мгдизова, и Пипи не е напълнял въобще този месец. Той си има в повечко де, ама искам да кажа, че няма нищо страшно. Растежът на височина е достатъчно добър показател, че детето расте. Няма нужда и на кг да качва непрекъснато.

# 23
  • Мнения: 407
Как е възможно да съм толкова многословна, не знам!

lala,в това ти е чара  Peace

Ох,ами айде аз пак да кажа за/не/спането.Както казах вече Криси си заспиваше сам безпроблемно и през деня,и вечер.Даже денем спеше поне 2 пъти за по 1,5-2 часа.Но сега от зъбите ли е такъв лигльо,не знам,факт е,че вече едвам издържам,нищо не мога да свърша като е такъв.Никога не съм искала да го приспивам на ръце,но от 2 дена,това е само начина да заспи.Дано само не свикне така,че иначе ще се  #2gunfireА горният венец е прозрачен и 3 зъба почти са избили,дали аз получавам халюцинации вече или наистина ще избият толкова на веднъж не знам  newsm78

Тиция,ти направо ме разби,как попадаш напоследък на такива индивиди не знам  Joy
IanaAlex,ами една приятелка се спря на варианта да  прави р.д. на сина си в KFC,но другия месец живот и здраве ще имам наблюдения дали ще е хубава организацията.И аз съм в голяма чуденка и с р.д. и с кръщенето,и май ще ги правя на едно  newsm78

Айде,стига за сега,че ви писна от мен днес  Embarassed

# 24
  • Мнения: 326
Здравейте
Аз също успях да науча Криси да заспива сам и даже да си играе сам.  Shocked Почти по същия начин както описва Лала. Първо го научих да си стои в кошарата, че той направо я мразеше. Но с любими играчки, първоначално с мама, после сам свикна. Така се учихменяколко дни. После го изчаквам хубаво да му се доспи. Слагам го да легне, давам водичка (чайче) и после биберона и го оставям незавит. Ако започне много да мрънка повтарям процедурата с водата. Ако много заплаче, го гушвам и като усетя че се е унесъл, но не е заспал бум в леглото. И така като му се е доспало много и е унесен заспива бързо. Така за няколко дни свикна.
А за играта свикна на земята слагам едно олекотено да не е на земята директно че е топло и го затрупвам с играчки, понякога играя с него, но гледам като се заиграе и да бягам, за да свиква да си играе сам. Свикна наистина доста бързо и може и по 1 час вече да си играе сам.

Успех майчета, сигурна съм че всяка от вас ако има желание ще намери правилния начин да научи детенцето си.

Относно главата току що му я примерих и е 43см. Но нашата никога не е била голяма Simple Smile.

Аз този месец съм решила да прескоча консултацията. Не ми се води нали ми си е добре детенце - мерки и теглилки не ме вълнуват толкова много. Ще ходим другия да сложим Тетраксима и тогава ще се мерим.  Naughty

# 25
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,

честити месечинки

Да ви покажа някои снимки от фиестата фаяс. "Falla" на испански значи грешка. Преди години в 4ест на празника всички занаятчии са изнасяли на показ нескопосаните си през годината произведения. Да ги видят хората и на връх на Свети Патрик (тук е деня на бащата) се изгарят, да не се повтарят повече и да се изгони злото. Сега занаятчиите не си изкарват нескопосаниците, ами се правят големи кукли-карикатури, осмиват съвремените недуци на обществото. Почти цяла седмица ги строят по площадчета в града, движението почти се спира, така хората могат да обикалят от фая на фая и да разглеждат. От кметството комисия оценява файте. Накрая празника завършва с изгарянето им, като последна гори най-високо оценената фая. Абе чудят се хората как да си намерят празник за празнуване. Но и много се печели от това, това е голяма туристическа атракция и с този празник се счита, че сезона за туристите е открит.

http://s142.photobucket.com/albums/r110/gery_to/?action=view& … ent=FALLAS026.flv

http://snimka.bg/album.php?album_id=115938

Поздрави

# 26
  • Мнения: 590
Значи Ева е доста подвижна, не се спира по цял ден, може затова да не е качила. И аз така си го обяснявам. За рожден ден не съм мислила още, кръщането сигурно ще е като се стопли, края на пролетта може би. Кабелите и на нея са и любими, всякакви хартийки и шумолящи пликчета, особено парички.

# 27
  • Мнения: 444
lala
Цитат
Днес в парка една мама с три деца ме хвърли размисъл,защото ми каза,че двава на 5-годишното си момченце-РИБА А уж изглеждаше интелигентна

Не можах да разбера какъв е проблема?
Tizija сигурно е искала да каже 5 месеца, иначе в казаното и аз не намирам проблем. Grinning
didi_fiesta : Търпение Диди, Дани беше същия, но започна да се очовечва Praynig
/ сега пък той е като твоя Крис преди/. Peace
Ще му мине каквото му е там неспокойно, най- вероятно е от зъбките.
Данката пък има 4 зъба отгоре, от които 2 почти са се показали, въпрос на дни е да се белнат.
А ако излязат и четирите наведнъж, ще съм много щастлива, че иначе не ми се мисли- пак безсънни нощи. #Crazy
НитаHug
gery_to : Мнооого яко! Снимай ако имаш възможност и паленето на фигурите"фаите".
 А кога ги палят, денем или нощем?  bouquet

# 28
  • ES
  • Мнения: 2 172
Снощи ги палеха, посреднощ, но такъв вятър излезе, че не сме мърдали от вкъщи. А и дневния режим на Митака не вклучва излизания след 19 h.  Laughing   Peace  Съжалявам, нямам снимки като горят. Но е тъжна гледка тая красота да гори.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 326
Е от два дена се каня да пиша на Слънчо и все се отплесвам.  Ние имахме малък инцидент с глутена, но е по различен от вашия. Когато дадох глутен (една бисквитка) Криси получи силни колики и подуване на корема. От тогава не съм давала, но сега съм решила да дам но само брашно (като кашичка ще го направя), че в хляба, бисквитките има и други неща и незнам може да не е от глутена.
Според моята педиатърка (а аз и вярвам) трябва да  ги научим ( да им привикне стомахчето).  Казва да му давам по мъничко (може и по една хапчица) в продължение на 7 до 10 дни и тогава постепенно да увеличавам. А и това че има слуз в акото може да е просто непоносимост към овеса, а  не към глутена. Аз лично бих пробвала с друг глутен съдържаш продукт след 1-2 седмици преди да си направя извода.
Успех миличка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт